Krajicek haalt grandslamwinnaar Cilic naar Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Toernooidirecteur Richard Krajicek heeft het deelnemersveld gepresenteerd voor het ATP-toernooi van Rotterdam. Ruim de helft van de mondiale top 20 komt volgende maand in actie op het ABN AMRO World Tennis Tournament en ook grandslamkampioen Marin Cilic heeft zijn deelname bevestigd. De 33-jarige Kroaat won in 2014 de US Open en bereikte dat jaar ook de finale in Ahoy, waarin Cilic het moest afleggen tegen Tomás Berdych uit Tsjechië.
Krajicek maakte de afgelopen weken al bekend dat Daniil Medvedev, Stefanos Tsitsipas, titelverdediger Andrej Roeblev, Felix Auger-Aliassime, Hubert Hurkacz en Jannik Sinner meedoen. Zij staan respectievelijk op de tweede, vierde, vijfde, negende, tiende en elfde plaats op de wereldranglijst. Ook Gaël Monfils, de winnaar van 2019 en 2020, komt weer naar Ahoy. Krajicek kon daarnaast de deelname van onder anderen Cameron Norrie, Denis Shapovalov en Roberto Bautista Agut melden.
"Het is goed om te zien dat de wereldtop de weg naar Rotterdam opnieuw weet te vinden", aldus Krajicek. "We hadden natuurlijk al een aantal spelers aangekondigd, maar het is mooi om daar namen als Shapovalov, Bautista Agut, Cilic, De Minaur en Goffin aan toe te kunnen voegen. Die maken het toernooi natuurlijk nog aantrekkelijker." De toernooidirecteur heeft nog een aantal wildcards achter de hand.
Meer uit Sport
FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters zijn in het Portugese Funchal (Madeira) voor de zevende keer Europees kampioen geworden. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis won in de finale van Hongarije. Na de reguliere vier periodes was de stand 10-10, maar Oranje nam de strafworpen beter. Lola Moolhuijzen wierp de beslissende penalty erin. De eindstand was 15-13.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Bijna driekwart van de Nederlandse deelnemers aan de Olympische Spelen bezoekt vrijdag de openingsceremonie. Dat meldt een woordvoerder van NOC*NSF.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Joy Beune heeft zaterdag op de 3000 meter bij de Spelen in Milaan haar enige kans op een individuele prijs. De regerend wereldkampioene op deze afstand wil zich twee dagen voor de wedstrijd niet te veel bezighouden met het eindresultaat. "Ik probeer me er niet te veel op te richten dat ik goud moet winnen", zegt ze. "Als mijn raceplan een andere medaille of zelfs geen oplevert, maar ik er alles aan heb gedaan, kan ik mezelf niks verwijten."
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Carl Verheijen, chef de mission van de Nederlandse sportploeg bij de komende Olympische Spelen, is niet bevreesd voor het aangekondigde protest in Milaan tegen de immigratiedienst ICE. Voor vrijdag, wanneer de openingsceremonie in stadion San Siro is, staat een manifestatie tegen de omstreden Amerikaanse immigratiedienst ICE in de Italiaanse stad gepland.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - NOC*NSF is na de uitbraak van het norovirus binnen het Finse ijshockeyteam op de Olympische Spelen "alert". Dat zei directeur topsport André Cats van NOC*NSF in gesprek met een groepje Nederlandse journalisten bij het olympisch dorp in Milaan.
8 uur geledenKONYA (ANP) - Harrie Lavreysen is op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya ook op de keirin zonder gouden medaille gebleven. De titelverdediger moest het doen met zilver achter zijn rivaal Matthew Richardson uit Groot-Brittannië. Lavreysen (28) koos voor een bijzondere tactiek door al in de eerste van drie rondes voluit te gaan, maar zag Richardson vlak voor de finish langszij komen.
10 uur geledenGUANGDONG (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn het nieuwe jaar begonnen met een 3-0-overwinning op China in de Pro League. Frédérique Matla maakte met twee doelpunten het verschil tegen China, dat ook de tegenstander was in de gewonnen olympische finale in Parijs. Yibbi Jansen, die ook in die finale scoorde tegen China, maakte de derde treffer voor Oranje.
10 uur geleden