Krajicek haalt grandslamwinnaar Cilic naar Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Toernooidirecteur Richard Krajicek heeft het deelnemersveld gepresenteerd voor het ATP-toernooi van Rotterdam. Ruim de helft van de mondiale top 20 komt volgende maand in actie op het ABN AMRO World Tennis Tournament en ook grandslamkampioen Marin Cilic heeft zijn deelname bevestigd. De 33-jarige Kroaat won in 2014 de US Open en bereikte dat jaar ook de finale in Ahoy, waarin Cilic het moest afleggen tegen Tomás Berdych uit Tsjechië.
Krajicek maakte de afgelopen weken al bekend dat Daniil Medvedev, Stefanos Tsitsipas, titelverdediger Andrej Roeblev, Felix Auger-Aliassime, Hubert Hurkacz en Jannik Sinner meedoen. Zij staan respectievelijk op de tweede, vierde, vijfde, negende, tiende en elfde plaats op de wereldranglijst. Ook Gaël Monfils, de winnaar van 2019 en 2020, komt weer naar Ahoy. Krajicek kon daarnaast de deelname van onder anderen Cameron Norrie, Denis Shapovalov en Roberto Bautista Agut melden.
"Het is goed om te zien dat de wereldtop de weg naar Rotterdam opnieuw weet te vinden", aldus Krajicek. "We hadden natuurlijk al een aantal spelers aangekondigd, maar het is mooi om daar namen als Shapovalov, Bautista Agut, Cilic, De Minaur en Goffin aan toe te kunnen voegen. Die maken het toernooi natuurlijk nog aantrekkelijker." De toernooidirecteur heeft nog een aantal wildcards achter de hand.
Meer uit Sport
AMSTERDAM (ANP) - Vincent van Sliedregt stopt als bondscoach van de Nederlandse basketbalsters. Dat meldt de Nederlandse basketbalbond op de website. Van Sliedregt bereikte recent met de Nederlandse vrouwen de tweede kwalificatieronde voor het EK van 2027. Die ronde begint in november.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - In het seizoen 2024-2025 heeft ruim één op de drie sporters te maken gehad met grensoverschrijdend gedrag. Ruim de helft daarvan besloot het voorval niet te melden of te bespreken. Dat blijkt uit onderzoek onder sporters van 16 jaar en ouder die in het seizoen 2024-2025 actief waren bij verenigingen, uitgevoerd in opdracht van het Centrum Veilige Sport Nederland en NOC*NSF.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.
5 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Internationale toptennissers hebben in een open brief hun teleurstelling geuit over het prijzengeld van Roland Garros. De brief is onder anderen ondertekend door de nummers 1 van de wereld Aryna Sabalenka en Jannik Sinner.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wielrenster Marianne Vos gaat maandag niet van start in de tweede etappe van de Vuelta Feminina. De 38-jarige renster van Visma - Lease a Bike heeft zondag bij een val in de eerste etappe haar sleutelbeen gebroken. Dat meldt haar ploeg op X.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is iets gestegen op de wereldranglijst. De 29-jarige Griekspoor klom twee plekken en is nu de nummer 31 van de wereld. Botic van de Zandschulp, die moest afzeggen voor het tennistoernooi van Madrid omdat hij niet fit genoeg was, leverde twee plekken in en staat 54e.
8 uur geledenDETROIT (ANP/BELGA) - De Detroit Pistons en de Cleveland Cavaliers hebben zich geplaatst voor de tweede ronde van de play-offs in de hoogste Amerikaanse basketbalcompetitie NBA. Beide ploegen nemen het in die ronde tegen elkaar op voor een finaleplaats in de Eastern Conference.
8 uur geleden