Antonelli gaat voor zesde zege op rij: ik heb geen twijfels meer
MONTMÉLO (ANP) - Kimi Antonelli is zelf ook verbaasd dat hij al in zijn tweede jaar de Formule 1 domineert. De 19-jarige Italiaan van Mercedes won de laatste vijf grands prix en leidt riant in het wereldkampioenschap. "Als je me twee jaar geleden had gezegd dat ik ooit het kampioenschap zou leiden, had ik je voor gek verklaard", zei hij tijdens de persconferentie van de FIA voorafgaand aan de Grote Prijs van Barcelona-Catalonië. "Maar ik ben blij dat ik in deze positie verkeer en dankbaar voor de kans die ik heb gekregen."
Antonelli is vrij van stress en blaakt van het zelfvertrouwen. "Vorig jaar had ik moeilijke periodes en twijfelde ik vaak aan mezelf, maar ik leerde mezelf wel goed kennen. Dit jaar is alles anders. Ik heb geen twijfels meer. Vanaf het begin was het gevoel in de auto goed. Ik heb veel meer controle. Natuurlijk maak ik nog weleens een foutje, maar over het algemeen ben ik veel effectiever en veel minder gestrest", aldus de Italiaan, die onomwonden uitspreekt dat hij in Barcelona voor zijn zesde zege op rij gaat.
Als hij daarin slaagt, evenaart Antonelli de zegereeks van de Duitse racelegende Michael Schumacher, die in 2000 en 2001 zes races op rij won. Max Verstappen voert de ranglijst van meeste opeenvolgende overwinningen in de Formule 1 aan; de viervoudig wereldkampioen van Red Bull won in 2023 tien races op rij.
Grand Slam
De Nederlander raakte afgelopen zondag in Monaco wel een van zijn records kwijt aan Antonelli. De Italiaan werd in het prinsdom met zijn 19 jaar de jongste coureur in de Formule 1 met een zogeheten grand slam: winst, poleposition, snelste ronde en alle ronden aan de leiding in een grand prix. Verstappen was vier jaar ouder toen hij in de Grote Prijs van Oostenrijk in 2021 voor het eerst zo'n perfecte race reed.
Antonelli leidt het kampioenschap met 156 punten, 66 meer dan Lewis Hamilton van Ferrari.
Meer uit Sport
BAZEL (ANP) - Novak Djokovic is donderdagavond in de achtste finales van het ATP-toernooi van Bazel uitgeschakeld door Jan-Lennard Struff. De Servische 24-voudige grandslamwinnaar verloor in drie sets van de Duitser: 7-6 (4) 5-7 6-7 (5).
8 uur geledenBONDUES (ANP) - Dylan Teuns beëindigt zijn wielercarrière. Dat maakte de 34-jarige Belg donderdag bekend via sociale media. Teuns beleefde in 2022 het hoogtepunt van zijn loopbaan door heuvelklassieker de Waalse Pijl te winnen. Ook won hij twee etappes in de Tour de France en het eindklassement in onder meer de Ronde van Polen.
10 uur geledenWENEN (ANP) - De opmars van tennisser Tallon Griekspoor is ten einde gekomen tegen de Duitser Alexander Zverev. Na zijn toernooizege in Brussel strandde Griekspoor donderdag na twee sets in de achtste finale van het ATP-toernooi van Wenen: 4-6 5-7. Zverev is door zijn overwinning virtueel gestegen naar plek 1 op de wereldranglijst. Als de lijst maandag officieel wordt, zal hij de geblesseerde Italiaan Jannik Sinner voorbijgaan.
11 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft last van een virusinfectie en slaat donderdag de mediaverplichtingen in aanloop naar de GP van Mexico over. Dat meldt zijn team Mercedes. De Italiaanse leider in de WK-stand kan zich bij de race van zondag voor het eerst kronen tot wereldkampioen. Daarvoor heeft hij genoeg aan een negende plaats.
11 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Geoffroy Roux de Bézieux is de nieuwe voorzitter van het organisatiecomité voor de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen. De 64-jarige Fransman volgt de in september afgetreden Edgar Grospiron op.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn noemt het "heel bijzonder" dat voormalig bondscoach Pat Murphy met de honkballers van Milwaukee Brewers kampioen is geworden. "Het is voor iedere coach een knappe prestatie, maar het is natuurlijk heel leuk dat iemand het doet die twee keer bondscoach van Nederland was en veel affiniteit met ons land heeft", zegt de 58-jarige oud-honkbalinternational Eenhoorn tegen het ANP.
17 uur geledenTOKIO (ANP) - Elena Rybakina heeft de kwartfinale bereikt van het tennistoernooi van Tokio. De nummer één van de wereldranglijst uit Kazachstan won in twee sets van haar landgenote Joelia Poetintseva: 6-2 6-3.
20 uur geleden