Brandweer zoekt nog naar slachtoffers na explosie in Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - De brandweer zoekt ruim twaalf uur na de explosie in Amsterdam nog naar slachtoffers in het puin. Dat laat een woordvoerder van de veiligheidsregio bij het Osdorpplein weten. Omdat de brandweer nog geen beeld heeft van wat er zich in het pand heeft afgespeeld omdat de hulpdiensten daar nog niet in kunnen, worden meer slachtoffers niet uitgesloten.
Tot nu toe is bekend dat zeven mensen gewond zijn geraakt, van wie twee zwaar. "We houden er rekening mee dat er nog iemand is, of meerdere personen, maar we weten dat niet zeker", legt de woordvoerder uit over de reddingsoperatie. Die kan nog tot 18.00 uur duren.
Wat betreft de oorzaak van de grote explosie houdt de veiligheidsregio nog rekening met alle scenario's. Hoewel netbeheerder Liander geen aanwijzing ziet voor een gasexplosie, kan de brandweer dat nog niet uitsluiten.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De woningbouw neemt de komende twee jaar sterk toe, verwacht onderzoeksbureau ABF. Uit de aantallen vergunningen en bouwprojecten leiden de onderzoekers af dat het dieptepunt van nieuwe woningen achter de rug is.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft recent een minderjarige verdachte aangehouden voor het plannen van een terroristisch misdrijf vanuit zogenoemd nihilistisch gewelddadig extremisme. Een woordvoerster van de politie bevestigt berichtgeving van Nieuwsuur hierover. Waar en wanneer de verdachte is aangehouden, wil de politie niet zeggen, omdat volgens de woordvoerster het onderzoek nog loopt.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Treinverkeer tussen Rotterdam en het zuiden van Nederland ligt nog langer stil dan gedacht. Dat meldt ProRail. Volgens de spoorbeheerder duurt het nog ten minste tot aankomende zaterdagmiddag voordat de stroomstoring na een brand in een kabelgoot verholpen is.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht verbiedt wederom een demonstratie van XR-klimaatactivisten op de Ring A12. Dat is te lezen in een bericht op de gemeentewebsite. Burgemeester Sharon Dijksma laat weten dat mensen die de snelweg toch op gaan vervolgd kunnen worden. De demonstratie staat gepland voor 4 juli.
9 uur geledenDE BILT (ANP) - Na een reeks dagen van extreme hitte en meerdere warmterecords is de officiële hittegolf dinsdag ten einde gekomen. Dat laat Weeronline weten. In De Bilt werden dinsdag temperaturen gemeten tussen de 21 en 22 graden en daarmee is het geen zomerse dag meer.
10 uur geledenCARACAS (ANP) - Het Nederlandse USAR-team in Venezuela is maandag "volop ingezet, onder zware omstandigheden", laat de organisatie dinsdag weten. Zo hebben zij het Venezolaanse Rode Kruis ondersteund bij de stabilisatie van een jongen die kort daarvoor was gered. De jongen is overgebracht naar een ziekenhuis in Caracas.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil kijken naar de mogelijkheden om de Ridderzaal toegankelijk te maken voor het publiek. Dat staat in een motie van ChristenUnie en D66 die dinsdag is aangenomen.
11 uur geleden