
Krachtige orkaan aan land in Mexicaanse deelstaat Veracruz
TUXPAN (ANP) - De orkaan Grace is in de Mexicaanse deelstaat Veracruz aan land gegaan met volgens plaatselijke media windsnelheden van rond de 150 kilometer per uur en met uitschieters tot 200 kilometer per uur. De wervelwind trof de kust en het zuiden van Tuxpan, 250 kilometer ten noordoosten van Mexico-Stad. Het is de tweede keer dat Grace Mexico aandoet.
Vrijdag raasde de wervelstorm over het schiereiland van Yucatán en trok vervolgens verder naar het westen. De storm veroorzaakt hevige regens en veel wateroverlast. Ze heeft boven de Golf van Mexico sinds vrijdag opnieuw aan kracht gewonnen en is na een tocht van circa 700 kilometer weer aan de Mexicaanse kust.
Afgelopen week veroorzaakte Grace als tropische storm noodweer in Haïti en Jamaica met veel wateroverlast. Het noodweer trekt naar verwachting met hevige regenbuien verder over Mexico, maar verliest daarbij snel aan kracht. Er worden wel flinke regenbuien verwacht langs de route van de storm, ook dit weekend in de hoofdstad Mexico-Stad.
Meer uit Buitenland
NEW DELHI (ANP/AFP) - Het Indiase leger meldt dat drie vermeende opstandelingen zijn gedood bij een vuurgevecht in de regio Kasjmir. Dat brak uit nadat informatie was binnengekomen dat rebellen zich bevonden in een bos, staat in een bericht op X.
14 minuten geledenBELGRADO (ANP) - Servië wordt niet gestraft voor de aanwezigheid van president Aleksandar Vučić bij de militaire parade in Moskou afgelopen vrijdag, waarop het Kremlin de overwinning op nazi-Duitsland herdacht. Het land mag doorgaan met het toetredingsproces tot de Europese Unie, zei voorzitter van de EU-leiders António Costa tijdens een persconferentie in Belgrado.
24 minuten geledenJERUSALEM (ANP) - De Amerikaans-Israëlische Edan Alexander heeft een dag na zijn vrijlating door Hamas gebeld met de Amerikaanse president Donald Trump. Dat gebeurde toen de Amerikaanse gezant Steve Witkoff de voormalige gijzelaar opzocht in het ziekenhuis, berichten media als The Jerusalem Post en Times of Israel.
41 minuten geledenGENÈVE (ANP) - De mensenrechtenchef van de Verenigde Naties zegt bezorgd te zijn over de behandeling van migranten die worden uitgezet door de Amerikaanse autoriteiten. Volker Türk stelt dat het lot van 245 Venezolanen en 30 Salvadoranen die naar El Salvador zijn gestuurd, onduidelijk is.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse acteur Gérard Depardieu heeft dinsdag in de rechtbank van Parijs een voorwaardelijke gevangenisstraf van achttien maanden gekregen. De 76-jarige acteur is in zijn eerste zaak schuldig bevonden aan aanranding.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Emmanuel Macron en zijn vrouw Brigitte brengen begin juli een staatsbezoek aan het Verenigd Koninkrijk, melden het Elysée en Buckingham Palace. De Franse president ontmoet onder anderen koning Charles, koningin Camilla en de Britse premier Keir Starmer. Ook wordt een Frans-Britse top georganiseerd.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse acteur Gérard Depardieu is dinsdag in de rechtbank van Parijs schuldig bevonden aan aanranding. Dat meldt persbureau Reuters. De zaak is de eerste tegen de 76-jarige acteur die in de rechtbank wordt behandeld.
1 uur geleden