Krachtige orkaan aan land in Mexicaanse deelstaat Veracruz
TUXPAN (ANP) - De orkaan Grace is in de Mexicaanse deelstaat Veracruz aan land gegaan met volgens plaatselijke media windsnelheden van rond de 150 kilometer per uur en met uitschieters tot 200 kilometer per uur. De wervelwind trof de kust en het zuiden van Tuxpan, 250 kilometer ten noordoosten van Mexico-Stad. Het is de tweede keer dat Grace Mexico aandoet.
Vrijdag raasde de wervelstorm over het schiereiland van Yucatán en trok vervolgens verder naar het westen. De storm veroorzaakt hevige regens en veel wateroverlast. Ze heeft boven de Golf van Mexico sinds vrijdag opnieuw aan kracht gewonnen en is na een tocht van circa 700 kilometer weer aan de Mexicaanse kust.
Afgelopen week veroorzaakte Grace als tropische storm noodweer in Haïti en Jamaica met veel wateroverlast. Het noodweer trekt naar verwachting met hevige regenbuien verder over Mexico, maar verliest daarbij snel aan kracht. Er worden wel flinke regenbuien verwacht langs de route van de storm, ook dit weekend in de hoofdstad Mexico-Stad.
Meer uit Buitenland
CRANS-MONTANA (ANP) - Bij de brand in een Zwitserse bar zijn ongeveer veertig doden gevallen, meldt de lokale politie op een persconferentie. Ongeveer honderd mensen raakten gewond.
7 minuten geledenCRANS-MONTANA (ANP/DPA/AFP) - Onder de slachtoffers van de brand in Zwitserland zijn veel jongeren, zeggen ooggetuigen en ziekenhuizen die gewonden behandelen. In het ziekenhuis van Lausanne zijn 22 van de zwaarst gewonde mensen binnengekomen, die gemiddeld tussen de 16 en 26 jaar zijn.
33 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Verschillende landen hebben hun steun aan Zwitserland betuigd na de dodelijke brand in het Alpenland. In een bar in het skigebied Crans-Montana zijn rond de jaarwisseling tientallen doden en ongeveer honderd gewonden gevallen.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft steun voor Zwitserland uitgesproken na de dodelijke brand in Crans-Montana. Hij schreef op X dat Frankrijk solidariteit betuigt en "broederlijke ondersteuning" aanbiedt.
3 uur geledenBERN (ANP) - De president van Zwitserland heeft geschokt gereageerd op de ramp in skioord Crans-Montana. "Wat een moment van vreugde had moeten zijn, veranderde gisteravond in een tragedie in Crans-Montana, iets wat in het hele land en daarbuiten werd gevoeld", schrijft president Guy Parmelin donderdag in een bericht op X. De regering is volgens hem zeer ontsteld en leeft mee met de slachtoffers en hun families.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP/DPA) - Zeker een persoon is om het leven gekomen tijdens aanhoudende protesten in Iran. Het gaat volgens staatsmedia om een 21-jarig lid van de Basij, een soort militie die het regime steunt. De man zou zijn omgekomen tijdens ongeregeldheden in de provincie Lorestān.
4 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël waarschuwt dat het een omstreden verbod gaat handhaven op activiteiten van non-gouvernementele organisaties die niet voldoen aan "veiligheids- en transparantiestandaarden". De autoriteiten zeggen dat 37 organisaties zijn geïnformeerd dat hun vergunningen komen te vervallen en dat ze hun werkzaamheden voor 1 maart moeten staken.
4 uur geleden