Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KPN centraal op Beursplein 5 door overnamespeculatie

KPN centraal op Beursplein 5 door overnamespeculatie

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht donderdag vooral uit naar KPN. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal bereiden twee buitenlandse investeringsfondsen een overnamebod voor op het Nederlandse telecomconcern. Beleggers verwerken daarnaast nog de notulen van de laatste rentevergadering van de Federal Reserve (Fed), waarin de Amerikaanse centrale bank herhaalde dat het belangrijkste rentetarief zeker tot 2023 dicht bij nul zal blijven.

De Amsterdamse AEX-index lijkt op basis van de openingsindicatoren licht hoger te beginnen aan de nieuwe handelsdag. Ook elders in Europa zullen de beursgraadmeters waarschijnlijk in het groen openen. De aandelenmarkten in de Aziatische regio gingen donderdag overwegend vooruit.

Het Zweedse EQT en het Amerikaanse Stonepeak zouden samen zo'n 12,5 miljard euro willen betalen voor KPN. De overnameprijs per aandeel zou daarmee boven de 3 euro uitkomen. Woensdag sloot KPN op 2,88 euro per aandeel. De laatste tijd waren er al geruchten over een mogelijke overname van KPN door de Zweedse investeerder EQT. Voor een succesvolle overname is zowel medewerking van de Nederlandse staat als van KPN zelf nodig. KPN-topman Joost Farweck verklaarde eerder dat het concern het financieel goed voor elkaar heeft en de hulp van investeerders niet nodig heeft.

Fed

Uit de notulen van de Fed bleek dat de Amerikaanse centrale bankiers tijdens de beleidsvergadering vorige maand nog geen reden zagen om aan de lopende steunmaatregelen te morrelen. Volgens de Fed kan het nog wel enige tijd duren voordat aan de voorwaarden wordt voldaan om bijvoorbeeld het omvangrijke opkoopprogramma terug te schroeven. Als voorwaarde voor het afbouwen van de steun kijkt de centrale bank onder andere naar de ontwikkelingen op de arbeidsmarkt. Ook wordt de inflatie nauwlettend in de gaten gehouden.

De Europese beurzen sloten woensdag gemengd. De AEX-index zakte 0,5 procent tot 710,08 punten en de MidKap verloor 0,1 procent tot 1043,24 punten. De graadmeters in Parijs en Londen wonnen respectievelijk 0,1 en 0,9 procent. Frankfurt daalde 0,2 procent. Wall Street ging overwegend licht vooruit. De Dow-Jonesindex sloot 0,1 procent hoger op 33.446,26 punten. De brede S&P 500 won 0,2 procent en bereikte een nieuw recordniveau. Techgraadmeter Nasdaq verloor 0,1 procent.

De euro was 1,1872 dollar waard, tegenover 1,1890 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,7 procent tot 59,34 dollar. Brentolie kostte 0,6 procent minder op 62,74 dollar per vat.

Meer uit Financieel

IMO-topman: tolheffing Straat van Hormuz is gevaarlijk precedent

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Iran toestaan om tol te heffen voor een doorvaart door de Straat van Hormuz schept een gevaarlijk precedent. Dat zei topman van de internationale scheepvaartorganisatie IMO Arsenio Dominguez in een interview met Bloomberg TV. Teheran wil een tol van een dollar per vat olie heffen voor schepen die door de zeestraat varen.

2 minuten geleden
Pentagon mag AI-bedrijf Anthropic voorlopig aanmerken als gevaar

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie mag AI-bedrijf Anthropic voorlopig blijven aanmerken als risico. Tot dat voorlopige oordeel komt een Amerikaans hof van beroep in Washington. Anthropic stelt in twee rechtszaken dat het Pentagon het bedrijf op de zwarte lijst heeft gezet als vergelding voor een meningsverschil over beperkingen aan de inzet van zijn kunstmatige intelligentie.

3 minuten geleden
FT: export Amerikaanse olie naar recordhoogte door vraag uit Azië

WASHINGTON (ANP) - De export van ruwe olie uit de Verenigde Staten stijgt deze maand naar een recordhoogte. Dat schrijft de Financial Times op basis van data- en analyseplatform Kpler. Landen in Azië moeten op zoek naar een alternatief door de oorlog in het Midden-Oosten.

30 minuten geleden
Denktank: oorlog Midden-Oosten kost EU-landen al 22 miljard euro

PARIJS (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft landen binnen de Europese Unie al 22 miljard euro gekost. Dat becijfert het Jacques Delors Institute, een denktank in Parijs.

1 uur geleden
Israël hervat productie groot gasveld na stillegging om oorlog

JERUSALEM (ANP) - Israël heeft de productie van het gasveld Karish hervat, meldt de energieminister van het land volgens The Times of Israel. Daarmee zijn de drie grote gasvelden voor de Israëlische kust weer in gebruik.

1 uur geleden
AEX-index opent licht lager na sterke stijging dag eerder

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag licht lager geopend. Een dag eerder sprong de hoofdgraadmeter op het Damrak nog meer dan 3 procent omhoog door de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran en de sterke daling van de olieprijzen. Die gingen weer omhoog omdat Iran de Straat van Hormuz nog steeds afsluit voor de scheepvaart.

2 uur geleden
Japanse rederij wacht details heropening Straat van Hormuz af

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De grote Japanse rederij Mitsui O.S.K. Lines (MOL) wacht nog even voordat ze weer schepen door de Straat van Hormuz laat varen. De rederij wil de details eerst grondig bestuderen, zei de topman in een interview met Bloomberg Television. De belangrijke zeestraat leek na zes weken weer open te gaan als onderdeel van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten, maar daar is nu toch onzekerheid over.

2 uur geleden