KPN centraal op Beursplein 5 door overnamespeculatie
AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs gaat de aandacht donderdag vooral uit naar KPN. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal bereiden twee buitenlandse investeringsfondsen een overnamebod voor op het Nederlandse telecomconcern. Beleggers verwerken daarnaast nog de notulen van de laatste rentevergadering van de Federal Reserve (Fed), waarin de Amerikaanse centrale bank herhaalde dat het belangrijkste rentetarief zeker tot 2023 dicht bij nul zal blijven.
De Amsterdamse AEX-index lijkt op basis van de openingsindicatoren licht hoger te beginnen aan de nieuwe handelsdag. Ook elders in Europa zullen de beursgraadmeters waarschijnlijk in het groen openen. De aandelenmarkten in de Aziatische regio gingen donderdag overwegend vooruit.
Het Zweedse EQT en het Amerikaanse Stonepeak zouden samen zo'n 12,5 miljard euro willen betalen voor KPN. De overnameprijs per aandeel zou daarmee boven de 3 euro uitkomen. Woensdag sloot KPN op 2,88 euro per aandeel. De laatste tijd waren er al geruchten over een mogelijke overname van KPN door de Zweedse investeerder EQT. Voor een succesvolle overname is zowel medewerking van de Nederlandse staat als van KPN zelf nodig. KPN-topman Joost Farweck verklaarde eerder dat het concern het financieel goed voor elkaar heeft en de hulp van investeerders niet nodig heeft.
Fed
Uit de notulen van de Fed bleek dat de Amerikaanse centrale bankiers tijdens de beleidsvergadering vorige maand nog geen reden zagen om aan de lopende steunmaatregelen te morrelen. Volgens de Fed kan het nog wel enige tijd duren voordat aan de voorwaarden wordt voldaan om bijvoorbeeld het omvangrijke opkoopprogramma terug te schroeven. Als voorwaarde voor het afbouwen van de steun kijkt de centrale bank onder andere naar de ontwikkelingen op de arbeidsmarkt. Ook wordt de inflatie nauwlettend in de gaten gehouden.
De Europese beurzen sloten woensdag gemengd. De AEX-index zakte 0,5 procent tot 710,08 punten en de MidKap verloor 0,1 procent tot 1043,24 punten. De graadmeters in Parijs en Londen wonnen respectievelijk 0,1 en 0,9 procent. Frankfurt daalde 0,2 procent. Wall Street ging overwegend licht vooruit. De Dow-Jonesindex sloot 0,1 procent hoger op 33.446,26 punten. De brede S&P 500 won 0,2 procent en bereikte een nieuw recordniveau. Techgraadmeter Nasdaq verloor 0,1 procent.
De euro was 1,1872 dollar waard, tegenover 1,1890 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,7 procent tot 59,34 dollar. Brentolie kostte 0,6 procent minder op 62,74 dollar per vat.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - EasyJet waarschuwt voor een groter verlies in de eerste helft van het boekjaar dan verwacht. De Britse budgetvlieger noemt onzekerheden in de brandstofkosten en onzekerheid over het aantal boekingen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten als reden.
13 minuten geledenLAREN (ANP) - Extinction Rebellion maakt donderdag opnieuw zijn opwachting bij de aandeelhoudersvergadering van veevoerbedrijf ForFarmers. Tientallen activistische aandeelhouders van de klimaatbeweging zijn aanwezig en willen een koerswijziging van het bedrijf afdwingen, meldt XR donderdag.
24 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag hoger geopend. Beleggers trokken zich op aan de positieve stemming in New York en Tokio, waar nieuwe recordniveaus werden bereikt door de hoop op een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Ook lijken de kwartaalresultaten van bedrijven aan het begin van het cijferseizoen over het algemeen mee te vallen.
36 minuten geledenVEGHEL (ANP) - Groothandelsbedrijf Sligro verwacht tussen de 500.000 en 1 miljoen euro per maand extra kwijt te zijn door de hoge energieprijzen. Sinds het begin van de oorlog in Iran zijn onder andere benzine en diesel fors duurder geworden en dat merkt de leverancier van eten en drinken aan winkeliers en restaurants.
40 minuten geledenHSINCHU (ANP/BLOOMBERG) - Het Taiwanese TSMC, 's werelds grootste producent van geavanceerde chips voor AI-toepassingen, heeft in het eerste kwartaal van 2026 een recordwinst geboekt. Het bedrijf, een belangrijke klant van de Nederlandse chipmachinefabrikant ASML, lijkt daarmee weinig last te hebben van de oorlog in het Midden-Oosten, die de uitgaven aan kunstmatige intelligentie (AI) niet heeft afgeremd.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal mensen dat te lang moet wachten op een WIA-keuring loopt in 2027 op tot 100.000 als er niets verandert. Dat schrijft uitkeringsinstantie UWV in het jaarverslag. Eind vorig jaar stonden er 26.700 mensen te lang op de wachtlijst.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De exploitant van snellaadstations voor elektrische auto's Fastned is in het eerste kwartaal stevig gegroeid. Het Nederlandse bedrijf verdiende 40 procent meer aan laadsessies dan een jaar eerder, staat in een kwartaalupdate. Fastned verwacht dat hoge benzine- en dieselprijzen door de Iranoorlog de komende tijd bijdragen aan de groei van de markt voor publieke snellaadstations.
1 uur geleden