Kopstukken Democraten roepen partijgenoot Cuomo op af te treden
WASHINGTON (ANP/AFP) - Kopstukken van de Democratische Partij van de Amerikaanse president Biden roepen partijgenoot Andrew Cuomo, gouverneur van de staat New York, op af te treden. Zo wil ook de gezaghebbende Nancy Pelosi, voorzitter van het Huis van Afgevaardigden van het parlement, dat Cuomo opstapt. Hij zou jarenlang vrouwen seksueel hebben lastiggevallen.
Justitieminister Letitia James van de staat New York concludeert na onderzoek dat Cuomo bij elf vrouwen wetten heeft overtreden. De slachtoffers, vooral oud-medewerkers, beschuldigen hem van betastingen en andere ongewenste intimiteiten. Cuomo (63) blijft erbij dat hij niets verkeerds heeft gedaan.
Het Witte Huis noemt de conclusies van justitie weerzinwekkend. Biden wil later dinsdag met een verklaring komen. Hij zei eerder al dat Cuomo zou moeten vertrekken als de aantijgingen waar blijken te zijn.
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
8 minuten geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
14 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump legt Cuba nieuwe sancties op. Hij verhoogt daarmee de druk op het communistisch bestuurde eiland, nadat hij eerder dit jaar de leider van Cuba's bondgenoot Venezuela had afgezet.
6 uur geleden