Koningin Elizabeth lijkt beslissing Harry voorbarig te vinden
LONDEN (ANP) - Het lijkt erop dat koningin Elizabeth de beslissing van kleinzoon Harry om een deel van zijn officiële taken voor het Britse koningshuis neer te leggen iets te voorbarig vindt. De koningin laat via een verklaring van Buckingham Palace doorschemeren dat het gesprek nog niet voorbij is.
"De gesprekken met de hertog en hertogin van Sussex zijn nog in een pril stadium", luidt de verklaring. "We begrijpen hun verlangen voor een andere invulling, maar dit zijn ingewikkelde kwesties die tijd kosten om aan te werken."
Ingewijden laten aan de BBC weten dat de koningin niet op de hoogte was van de verklaring die Harry en Meghan woensdag naar buiten zouden brengen. Het Britse koningshuis zou erg teleurgesteld zijn over de beslissing.
Ongekende stap
Het koppel maakte woensdag bekend een stap terug te doen. Harry en Meghan willen hun tijd verdelen tussen het Verenigd Koninkrijk en Noord-Amerika.
Volgens Dickie Arbiter, de voormalige perschef van Buckingham Palace, kent de stap van Harry zijn gelijke niet in de moderne geschiedenis van het Britse koningshuis. "Het enige wat in de buurt komt, is het aftreden van koning Edward VIII in 1936."
Problematisch
"Harry heeft zijn hart laten spreken en niet zijn hoofd", meent Arbiter tegenover de BBC. De veel geraadpleegde voormalige ingewijde van de koninklijke familie zei niet te weten hoe Harry's wens om slechts 'parttime' deel te nemen aan koninklijke verplichtingen in de praktijk kan werken. Alleen al dat hij met echtgenote Meghan en zoontje Archie zijn tijd wil verdelen tussen Londen en Noord-Amerika is daarbij problematisch. "Denk alleen maar aan alle vluchten die nodig zijn, en de kritiek die ze daarvoor zullen krijgen."
Elizabeth (93) schakelde tot voor kort al haar kinderen in, en ook haar neven en nicht gaan regelmatig namens haar op pad. In de toekomst echter zouden Harry en zijn oudere broer William met hun gezinnen de monarchie dragen, waarbij Harry verder op de achtergrond zou raken naarmate de kinderen van William ouder worden en taken kunnen gaan uitvoeren.
Meer uit Buitenland
HAMBURG (ANP/AFP) - Een wolf die in Hamburg een week geleden een vrouw in het gezicht beet en ernstig verwondde, is weer in het wild vrijgelaten. Het dier werd kort daarna door agenten opgespoord en gevangen. De Groene minister van Milieu in Hamburg, Katharina Fegebank, heeft gezegd dat vrijlaten de beste oplossing voor de wolf is. Er zijn volgens haar allerlei opties overwogen, maar het dier is zondagavond in het wild vrijgelaten. De wolf wordt nu constant gemonitord en als die weer in een bebouwde omgeving komt, kan er snel worden ingegrepen.
47 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft aan Pakistan laten weten dat het een Amerikaans voorstel voor een wapenstilstand afwijst, meldt het Iraanse persbureau IRNA. Iran zou in de reactie de noodzaak van een permanent einde aan de oorlog benadrukken en met een reeks eisen komen, zoals een protocol voor een veilige doorgang door de Straat van Hormuz en het opheffen van sancties.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De voorzitter van de EU-leiders, António Costa, benadrukt op sociale media dat het aanvallen van civiele infrastructuur tijdens een oorlog illegaal is. De waarschuwing komt nadat de Amerikaanse president Donald Trump dreigde civiele infrastructuur in Iran te verwoesten als het land de Straat van Hormuz niet zou openen.
1 uur geledenASALUYEH (ANP/AFP) - Israël claimt een aanval op Zuid Pars, de voor Iran belangrijke gasindustrie nabij de zuidelijke plaats Asaluyeh. Minister van Defensie Israel Katz spreekt in een video van een "krachtige aanval" op 's lands "belangrijkste petrochemische industrie".
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft zijn reactie voor de Verenigde Staten klaar op het eerder voorgelegde vredesplan van bemiddelende partijen. Op een later punt zal dat bekendgemaakt worden, zegt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De inlichtingenchef van de Iraanse Revolutionaire Garde, Majid Khademi, is omgekomen bij een Israëlische of Amerikaanse aanval. Dat meldt de Garde op Telegram. Ook staatsmedia melden zijn dood, die het gevolg zou zijn van een luchtaanval.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran is niet bereid weer scheepsverkeer toe te laten in de Straat van Hormuz in het kader van een tijdelijk staakt-het-vuren. Dat meldt een hoge Iraanse functionaris aan persbureau Reuters. Volgens Teheran ontbreekt het de VS aan bereidheid om tot een permanent bestand te komen, aldus de functionaris.
8 uur geleden