Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Aantal aangevraagde hypotheken daalt voor het eerst in drie jaar

Aantal aangevraagde hypotheken daalt voor het eerst in drie jaar

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Nederlanders hebben voor het eerst in drie jaar minder hypotheken aangevraagd, meldt De Hypotheker. Uit cijfers van de hypotheekadviseur komt naar voren dat in het afgelopen kwartaal 3 procent minder aanvragen zijn gedaan dan een jaar geleden. Vooral voor bijvoorbeeld het verbouwen of verduurzamen van een woning zijn minder verzoeken gedaan.

Commercieel directeur Mark de Rijke van De Hypotheker noemt het gedaalde aantal aanvragen voor woningverbetering "een signaal dat huizenbezitters, mede door hogere hypotheekrentes en economische onzekerheid, terughoudender zijn met het nemen van grote financiële beslissingen".

Het aantal aangevraagde hypotheken voor het kopen van een huis is wel stabiel gebleven. In bijna alle leeftijdsgroepen daalde dit, maar onder jongeren tot 25 jaar verdubbelde het bijna. "Zij profiteren nog altijd van het ruimere aanbod in het relatief goedkope starterssegment door de verkoop van voormalige kleine huurwoningen", verklaart De Hypotheker. Ook krijgen deze huizenkopers volgens de adviesketen vaak financiële steun van ouders, hebben zij vaak spaargeld en doorgaans geen of weinig studieschuld.

Grote verschillen provincies

In de eerste drie maanden van dit jaar stabiliseerde het totale aantal hypotheekaanvragen nog volgens De Hypotheker.

Verder lijkt volgens de adviesketen een einde te komen aan opeenvolgende sterke stijgingen van het gemiddelde hypotheekbedrag. In het tweede kwartaal steeg het met 1 procent naar 365.850 euro.

De Hypotheker ziet grote verschillen tussen provincies. In Utrecht steeg het hypotheekbedrag 9 procent en in Drenthe 6 procent. In Groningen en Overijssel daalde het juist 3 procent. Dat laat volgens de organisatie zien dat de woningmarkt steeds meer een regionaal karakter krijgt.

Meer uit Financieel

Prijzen aan de pomp iets omhoog, diesel klimt naar recordhoogte

EINDHOVEN (ANP) - Diesel tanken is zaterdag iets duurder geworden in Nederland. Uit cijfers van UnitedConsumers komt naar voren dat de gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel is gestegen naar 2,725 euro, bijna 2 cent meer dan vrijdag. De gemiddelde benzineprijs is volgens het consumentenvoordeelplatform ook iets toegenomen tot 2,702 euro.

8 minuten geleden
Trump staat open voor Chinese autofabrieken in VS

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump staat ervoor open dat Chinese autofabrikanten elektrische auto's in de Verenigde Staten produceren, mits ze daarvoor Amerikaanse werknemers inzetten. De feitelijke Amerikaanse blokkade op de import van Chinese auto's wil hij wel handhaven.

2 uur geleden
FT: VS beperken bescherming tankers in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tankers die door de Straat van Hormuz varen gevraagd dat alleen op bepaalde tijdstippen te doen, zodat het Amerikaanse leger bescherming kan bieden. De maatregel volgt op een toename van Iraanse aanvallen op schepen die 's nachts door de zeestraat varen, meldt de Financial Times.

2 uur geleden
OpenAI bevestigt eerder incident met autonome AI

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - AI-systemen van ChatGPT-maker OpenAI hebben al in mei honderden schadelijke softwarepakketten geüpload naar het platform RubyGems. Dat zeggen AI-onderzoekers. Het incident gebeurde twee maanden voordat AI-systemen van OpenAI tijdens veiligheidstests inbraken bij het programmeursplatform Hugging Face.

2 uur geleden
Wall Street sluit hoger na inflatiecijfers en daling olieprijzen

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten de handel uitgegaan. Daarmee werd wat herstel getoond van de vier verliesdagen op rij daarvoor. Het sentiment onder beleggers op Wall Street kreeg steun van een daling van de olieprijzen. Daarnaast ging de aandacht uit naar cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten.

11 uur geleden
CNN: projectielen hebben Saudisch oliepijpleidingsysteem geraakt

NEW YORK (ANP) - Projectielen, waarschijnlijk drones, hebben donderdag een belangrijk oliepijpleidingsysteem in Saudi-Arabië geraakt. Dat melden Amerikaanse regeringsfunctionarissen een dag later aan nieuwszender CNN. Daarbij werd schade aangericht aan minstens twee pompstations van de oost-westelijke oliepijpleiding in Saudi-Arabië. Satellietbeelden laten rookwolken en brandschade zien.

14 uur geleden
Eurocontrol: Europese luchtruim drukker dan ooit in zomerperiode

BRUSSEL (ANP/AFP) - Het Europese luchtruim was tijdens de zomervakantieperiode drukker dan ooit. Dat meldt de Europese luchtverkeersleidingsdienst Eurocontrol. Dit ondanks de verstoringen in het luchtverkeer vanwege de aanhoudende onrust in het Midden-Oosten.

15 uur geleden