Koningin Elizabeth belegt familieberaad over Harry en Meghan
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse koningin Elizabeth heeft voor maandag een familieberaad belegd om het besluit van prins Harry en zijn vrouw Meghan te bespreken over hun recente keuze om afstand te nemen van het koninklijke leven. Dat melden Britse media.
Koninging Elizabeth praat maandag over de kwestie met prins Harry, zijn broer prins William en prins Charles. Het is onwaarschijnlijk dat de gesprekken meteen een oplossing gaan bieden. Het gesprek zal gaan over hoe Harry en zijn vrouw Meghan hun leven gaan invullen nu ze hebben aangegeven geen prominente leden meer te willen zijn van de Britse koninklijke familie.
De gesprekken zullen plaatsvinden op het landgoed van Elizabeth in Sandringham, waar ze nu nog op vakantie is. Meghan zal er niet bij zijn, want zij vloog deze week terug naar Canada om samen met haar zoontje Archie te zijn. De prins en zijn vrouw willen hun tijd ook gaan opsplitsen tussen het Verenigd Koninkrijk en Noord-Amerika.
Meer uit Buitenland
HELSINKI (ANP) - De Finse autoriteiten hebben in de nacht van donderdag op vrijdag een waarschuwing afgegeven voor een dronedreiging in de regio Uusimaa, waar de hoofdstad Helsinki ligt. Inwoners werden opgeroepen om binnen te blijven. Volgens de Finse strijdkrachten werd Finland niet direct militair bedreigd. Vrijdagochtend vroeg meldde het ministerie van Binnenlandse Zaken dat het gevaar geweken was. Het vliegverkeer komt ook weer op gang.
1 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag gezegd dat hij "fantastische handelsakkoorden" heeft gesloten met de Chinese leider Xi Jinping. Trump zei dat tijdens een rondleiding door de tuinen van Zhongnanhai, het complex van de Chinese centrale leiding.
2 uur geledenBEIJING (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij niet veel meer geduld met Iran zal hebben. Hij deed die uitspraak in een interview op Fox News.
3 uur geledenPALM BEACH (ANP) - Palm Beach International Airport in Florida zal vanaf 9 juli officieel naar de Amerikaanse president Donald Trump vernoemd worden. Dat heeft de Federal Aviation Administration (FAA) bekendgemaakt.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft donderdag besloten de toegang tot mifepristone na een telefonisch consult per post tijdelijk te handhaven. Mifepristone is de pil die in de overgrote meerderheid van de abortussen in het land gebruikt wordt.
6 uur geledenBEIJING (ANP) - De relatie tussen de VS en China "zal hopelijk sterker en beter zijn dan ooit tevoren". Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
6 uur geledenWENEN (ANP) - Denemarken en Australiƫ zijn donderdag doorgedrongen tot de finale van het Eurovisie Songfestival. Beide landen worden gezien als kanshebbers voor de winst. Ook Malta, dat met een door de Nederlander Joep van den Boom geschreven nummer meedoet, heeft de tweede halve finale overleefd.
8 uur geleden