Kleine winsten op Europese beurzen
AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen gingen vrijdag licht vooruit. Beleggers trokken zich op de laatste dag van de verkorte handelsweek rond kerst op aan de nieuwe recordstanden op Wall Street. De handel verliep rustig en de aandacht ging vooral uit naar ontwikkelingen in de handelsgesprekken tussen China en de Verenigde Staten.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,4 procent in de plus op 611,50 punten. De MidKap steeg 0,7 procent tot 917,99 punten. Londen, Parijs en Frankfurt kregen er tot 0,4 procent bij.
Aan het handelsfront liet Peking weten nauw in contact te staan met de VS over het ondertekenen van de recent overeengekomen handelsovereenkomst. Deze zogenoemde 'fase 1-handelsdeal' moet de opmaat worden voor een breder handelsakkoord.
Shell
Olie- en gasconcern Shell was de sterkste stijger in de AEX met een winst van 1 procent. ING won 0,1 procent. Volgens Het Financieele Dagblad verdwijnen mogelijk zestig van de zeshonderd banen bij de tak van ING die vermogende klanten bedient. Biotechnoloog Galapagos sloot de rij met een verlies van 0,8 procent.
In de MidKap ging kabel- en telecombedrijf Altice Europe aan kop met een plus van 3 procent. Kunstmestproducent OCI was hekkensluiter met een min van 0,7 procent. Bij de kleinere bedrijven steeg Sif 4,9 procent. De funderingsspecialist voert exclusieve onderhandelingen voor de levering van 33 monopiles en 33 transitiestukken voor een windmolenpark voor de kust van Japan.
Qiagen
AND International Publishers won 1,3 procent op de lokale markt. De kaartenmaker heeft een overeenkomst gesloten met een groep investeerders over een converteerbare lening van 1 miljoen euro die door het bedrijf zal worden uitgegeven.
In Frankfurt raakte Qiagen ruim 18 procent kwijt. De Nederlands-Duitse biotechnoloog, die ook een notering heeft in New York, kelderde donderdag al bijna 21 procent op Wall Street nadat het bedrijf liet weten solo verder te willen gaan. Eerder werden nog gesprekken gevoerd met potentiële kopers.
De euro was 1,1140 dollar waard tegen 1,1080 dollar voor de kerstdagen. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 0,4 procent tot 61,92 dollar. Brentolie werd 0,4 procent duurder op 68,16 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BEMMEL (ANP) - Bouwbedrijf Heijmans werkt samen met Joosten Groep en Rijkswaterstaat aan een nieuw systeem dat vervuiling van grondwater langs de weg tegen moet gaan. Van maandag tot en met woensdag wordt het systeem getest langs de A58 tussen Eindhoven en Tilburg.
59 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Energieleverancier Eneco wil dat de overheid voldoende ruimte laat voor de rol van bedrijven in de energietransitie. Aanleiding voor de oproep van het energiebedrijf is de steeds grotere rol van de overheid in de productie van energie, zoals kernenergie en warmtenetten, waardoor de marktwerking onder druk komt te staan.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meerdere websites voor schoonmaakhulp hebben de informatie op hun sites aangepast nadat de Autoriteit Consument & Markt (ACM) ze hierop had aangesproken. Het was volgens de waakhond eerder niet duidelijk voor consumenten dat ze een abonnement afsloten voor de dienst, omdat ze niet goed werden geïnformeerd.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging maandag verder omlaag na de verliesbeurt op vrijdag. De olieprijzen liepen verder op door de aanhoudende spanningen in het Midden-Oosten na een nieuwe waarschuwing van de Amerikaanse president Donald Trump aan Iran. In een bericht op Truth Social schreef Trump zondag dat "de klok tikt" en dat er "niets meer over zal zijn" van Iran als het land niet snel in actie komt.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders met een AOW krijgen dit jaar fors meer vakantiegeld. Alleenstaande AOW'ers ontvangen zo'n 20 procent meer netto vakantiegeld dan een jaar geleden, blijkt uit een berekening van seniorenplatform AOW.nu.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondernemersorganisatie ONL roept de Eerste Kamer op het wetsvoorstel voor het nieuwe box 3-stelsel te verwerpen. "Belasting heffen over papieren winsten is absurd. Deze wet is schadelijk voor het vestigingsklimaat, omdat ondernemers hun heil gaan zoeken over de grens", zegt ONL-voorman Erik Ziengs maandag. "Er zit maar een ding op: de Wet werkelijk rendement box 3 moet door de Eerste Kamer van tafel worden geveegd."
3 uur geledenROSMALEN (ANP) - Bouwconcerns Heijmans en Dura Vermeer en technisch dienstverlener SPIE gaan aan de slag met de renovatie en het onderhoud van de Drechttunnel van snelweg A16 tussen Zwijndrecht en Dordrecht. Met de klus is zo'n 233 miljoen euro gemoeid. Elk van de bedrijven uit de bouwcombinatie neemt een derde daarvan voor zijn rekening.
4 uur geleden