AEX opent iets hoger na flinke koersval dag eerder
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse beurs is woensdag licht hoger geopend na het forse koersverlies een dag eerder. Daarbij werden onder meer de chipbedrijven op het Damrak in de verkoop gedaan vanwege een wereldwijde uitverkoop in de techsector.
De AEX noteerde in de vroege handel 0,1 procent hoger op 1066,92 punten. Dinsdag zakte de hoofdindex nog 1,6 procent, onder druk van minnen voor de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML van bijna 8 procent. ASMI zakte nu nog eens 1,7 procent. Besi ging iets omhoog. ASML steeg 0,4 procent.
De MidKap daalde 0,1 procent tot 1083,61 punten. De index voor middelgrote bedrijven in Amsterdam verloor een dag eerder 1,3 procent.
Nieuwe topman Heineken
Op de aandelenbeurzen in Parijs, Frankfurt en Londen waren kleine koersbewegingen te zien.
Heineken won 1 procent. Dinsdag steeg de bierbrouwer na het nieuws dat de Braziliaan Rafael Oliveira is benoemd tot nieuwe topman. Hij volgt Dolf van den Brink op, die in januari aankondigde te vertrekken. Oliveira was topman van koffie- en theeconcern JDE Peet's en is de eerste buitenstaander ooit die topman wordt van Heineken.
Fastned
Sterkste stijgers in de AEX waren logistiek vastgoedbedrijf WDP en techinvesteerder Prosus met plussen van 3,6 en 2,6 procent.
Signify daalde nog eens 1 procent in de MidKap, na het forse verlies een dag eerder. De verlichtingsproducent kwam toen met een strategische update die niet goed werd ontvangen.
De exploitant van snellaadstations voor elektrische auto's Fastned klom 1,8 procent bij de kleinere fondsen na de bekendmaking dat het bedrijf ruim 36 miljoen euro heeft opgehaald met de uitgifte van obligaties aan particuliere investeerders. Met dat geld wil Fastned zijn verdere groei financieren.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP) - De Duitse regering heeft de bouw van zes fregatten helemaal geschrapt. Dat meldt het Duitse ministerie van Defensie, dat nu een plan maakt voor de aanschaf van acht marinevaartuigen van het Duitse scheepsbouwer TKMS.
2 uur geledenMUSCAT (ANP/RTR) - Oman heeft tijdelijke vaarroutes aangewezen voor schepen die veilig door de Straat van Hormuz willen varen. Volgens het land zijn de bestaande vaarroutes niet veilig. Ook heeft Oman verklaard dat de vaarweg open blijft zonder tolheffing op te leggen aan schepen die door de belangrijke zeestraat willen varen.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Duitse regering wil de bouw van zes fregatten, een opdracht oorspronkelijk gegeven aan de Nederlandse scheepsbouwer Damen Naval, helemaal schrappen. Dat meldt de Financial Times op basis van twee bronnen.
3 uur geledenPARIJS/FRANKFURT (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Frans-Duitse defensieconcern KNDS heeft woensdag zijn plannen voor een beursgang in Parijs en Frankfurt aangekondigd. Eerder deze week sloten Frankrijk en Duitsland al een overeenkomst over het eigendom van KNDS, dat onder meer tanks, artillerie en gevechtsvoertuigen bouwt.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De verkoopgolf in technologieaandelen hield dinsdag aan op Wall Street, gevoed door groeiende zorgen over de hoge waarderingen in de sector. Daarbij maken beleggers zich steeds meer zorgen of de enorme investeringen in AI wel terugverdiend kunnen worden. Ook zorgen over mogelijke renteverhogingen van de Amerikaanse centrale bank hangen boven de markten.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66) hekelt Amerikaanse voorstellen die ASML zouden dwingen zijn export naar China verder te beperken. "Exportcontrole werkt gewoon het beste als landen samenwerken uit overtuiging en niet als beleid over de grenzen wordt opgelegd", zei hij in een gesprek met media na overleg in Washington.
15 uur geledenPARAMARIBO (ANP/RTR) - Het Maleisische staatsoliebedrijf Petronas heeft opnieuw een belangrijke olie- en gasvondst gedaan voor de kust van Suriname. Dat maakte de Surinaamse president Jennifer Simons dinsdag bekend tijdens een energieconferentie. De vondst werd gedaan in het zogeheten Blok 52 in het diepzeegebied, dat op ongeveer 125 kilometer van de kust ligt.
15 uur geleden