Klassiekerspecialisten aan zet in veertiende etappe Tour
CLERMONT-FERRAND (ANP) - De veertiende etappe van de Tour de France is interessant voor wielrenners die vaak goede resultaten boeken in klassiekers. Het parcours tussen Clermont-Ferrant en Lyon is zelden vlak. De finale belooft vuurwerk met twee klimmetjes en een afdaling richting de Rhône.
Op 10 kilometer van de finish moeten de renners over de Côte de la Duchère en daarna wacht meteen de Côte de la Croix-Rousse. In 2013 kende de Tour de France een soortgelijke finale. Matteo Trentin was toen de snelste. Renners als Mads Pedersen, Julian Alaphilippe, Maximilian Schachmann, Marc Hirschi, Peter Sagan en Greg Van Avermaet zullen de veertiende etappe ook hebben omcirkeld in hun agenda.
Tijdens de etappe van 197 kilometer moeten de renners de Côte du château d’Aultiribe en Col du Béal over. Op de top van beide bergen liggen punten voor het bergklassement klaar. Aan de finish zijn 10, 6 en vier bonificatieseconden te verdienen voor de drie renners die als eerste passeren.
Primoz Roglic (Jumbo-Visma) start opnieuw in de gele trui. Hij verdedigt een voorsprong van 44 seconden op zijn landgenoot Tadej Pogacar (UAE Team Emirates)
De veertiende etappe van de Ronde van Frankrijk start om 13.05 uur en de winnaar is rond 18.00 uur bekend.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/AFP) - De Britse tennisser Jack Draper mist de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar. Draper, de nummer 10 van de wereld, komt al niet meer in actie sinds hij zich in augustus terugtrok voor de tweede ronde van de US Open vanwege een armblessure.
8 uur geledenWINTERSWIJK (ANP) - Crispijn Ariëns heeft de eerste marathon op natuurijs van deze winter gewonnen. De wedstrijd vond plaats in Winterswijk. Op schaatsbaan De Witte Poorte was de 36-jarige Brabander na 125 ronden de snelste in een sprint van een kopgroep, die eerder in de wedstrijd het peloton op een ronde had gezet.
9 uur geledenWINTERSWIJK (ANP) - Sofia Schilder heeft de eerste marathon op natuurijs van deze winter gewonnen. Schilder was na tachtig ronden op de bevroren piste van ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk de snelste in een massasprint. Lianne van Loon finishte als tweede, net voor Esther Kiel.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt denkt dat hij op de Winterspelen van Milaan ingezet kan worden op de ploegenachtervolging. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O won op het olympisch kwalificatietoernooi de 5000 meter en verzekerde zich daarmee van deelname aan de Spelen. Mocht hij nodig zijn, dan is hij "er klaar voor", zei hij.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt besefte vlak na zijn zege op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi nog niet helemaal dat hij naar de Spelen van Milaan gaat. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O versloeg met 6.09,30 favorieten als Chris Huizinga en Nederlands kampioen Marcel Bosker en zei onderkoeld dat hij totaal geen spanning had gehad voor de wedstrijd. "Na mijn rit, toen ik moest afwachten, zat mijn hartslag wel boven de 140", gaf hij snel toe.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Thialf voor een grote verrassing gezorgd door de 5000 meter te winnen. De 21-jarige schaatser van Team IKO X20 bleef met 6.09,30 Chris Huizinga en Marcel Bosker voor. Van de Bunt versloeg in zijn rit Jorrit Bergsma, die als vierde finishte in 6.14,31.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft zichzelf verrast met haar tweede plaats op de 1000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi. Ze eindigde met 1.14,71 meteen achter winnares Femke Kok. "Ik had een bijzonder slecht seizoen gereden tot nu toe, maar het bewijst wel dat alles wat je in het verleden hebt gedaan totaal geen garantie biedt voor de toekomst. Dat is zo als je het goed hebt gedaan en als je het slecht hebt gedaan."
12 uur geleden