Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klassiekerspecialisten aan zet in veertiende etappe Tour

Klassiekerspecialisten aan zet in veertiende etappe Tour

CLERMONT-FERRAND (ANP) - De veertiende etappe van de Tour de France is interessant voor wielrenners die vaak goede resultaten boeken in klassiekers. Het parcours tussen Clermont-Ferrant en Lyon is zelden vlak. De finale belooft vuurwerk met twee klimmetjes en een afdaling richting de Rhône.

Op 10 kilometer van de finish moeten de renners over de Côte de la Duchère en daarna wacht meteen de Côte de la Croix-Rousse. In 2013 kende de Tour de France een soortgelijke finale. Matteo Trentin was toen de snelste. Renners als Mads Pedersen, Julian Alaphilippe, Maximilian Schachmann, Marc Hirschi, Peter Sagan en Greg Van Avermaet zullen de veertiende etappe ook hebben omcirkeld in hun agenda.

Tijdens de etappe van 197 kilometer moeten de renners de Côte du château d’Aultiribe en Col du Béal over. Op de top van beide bergen liggen punten voor het bergklassement klaar. Aan de finish zijn 10, 6 en vier bonificatieseconden te verdienen voor de drie renners die als eerste passeren.

Primoz Roglic (Jumbo-Visma) start opnieuw in de gele trui. Hij verdedigt een voorsprong van 44 seconden op zijn landgenoot Tadej Pogacar (UAE Team Emirates)

De veertiende etappe van de Ronde van Frankrijk start om 13.05 uur en de winnaar is rond 18.00 uur bekend.

Meer uit Sport

Verstappen tevreden met eerste podiumplaats in 2026

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen was tevreden met zijn eerste podiumplaats dit seizoen in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen eindigde in de Grote Prijs van Canada als derde achter winnaar Kimi Antonelli in de Mercedes en Ferrari-coureur Lewis Hamilton. "Om hier op het podium te staan is heel positief. Ik ben daar erg blij mee", zei hij in het interview na afloop.

4 uur geleden
Verstappen derde in Grote Prijs van Canada, zege Antonelli

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als derde geëindigd. De viervoudig wereldkampioen moest de zege laten aan Kimi Antonelli in de Mercedes, die zijn vierde zege op rij boekte. Lewis Hamilton werd in de Ferrari tweede.

4 uur geleden
Verstappen derde in Grote Prijs van Canada, zege Antonelli

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als derde geëindigd. De viervoudig wereldkampioen moest de zege laten aan Kimi Antonelli in de Mercedes, die zijn vierde zege op rij boekte. Lewis Hamilton werd in de Ferrari tweede.

5 uur geleden
Steenbergen verbetert Nederlands record op 100 meter vrije slag

MONACO (ANP) - Marrit Steenbergen heeft haar Nederlands record op de 100 meter vrije slag verbeterd. De 26-jarige zwemster won tijdens de Mare Nostrum-wedstrijden in Monaco in een tijd van 52,13 seconden.

8 uur geleden
Volleybalsters winnen in Four Nations Cup ook van Duitsland

APELDOORN (ANP) - De volleybalsters hebben in de Four Nations Cup ook de derde wedstrijd gewonnen. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski tegen Duitsland met 3-1 in sets: 25-22 25-27 25-22 25-21.

10 uur geleden
Noor Dversnes wint rit in Giro door peloton voor te blijven

MILAAN (ANP) - Wielrenner Fredrik Dversnes heeft voor een grote verrassing gezorgd door de vijftiende etappe van de Giro d'Italia te winnen. De Noor van Uno-X Mobility won na 157 kilometer tussen Voghera en Milaan de sprint van vier vluchters, die het peloton wisten voor te blijven. Hij bleef de Italianen Mirco Maestri en Martin Marcellusi voor. Het peloton, waar de Fransman Paul Magnier de sprint won voor Dylan Groenewegen, kwam te laat.

10 uur geleden
Zverev begint Roland Garros met overtuigende zege op Bonzi

PARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev is op overtuigende wijze begonnen aan Roland Garros. De als tweede geplaatste Duitser rekende in drie sets af met de Fransman Benjamin Bonzi, de nummer 95 van de wereld: 6-3 6-4 6-2.

12 uur geleden