Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klassiekerspecialisten aan zet in veertiende etappe Tour

Klassiekerspecialisten aan zet in veertiende etappe Tour

CLERMONT-FERRAND (ANP) - De veertiende etappe van de Tour de France is interessant voor wielrenners die vaak goede resultaten boeken in klassiekers. Het parcours tussen Clermont-Ferrant en Lyon is zelden vlak. De finale belooft vuurwerk met twee klimmetjes en een afdaling richting de Rhône.

Op 10 kilometer van de finish moeten de renners over de Côte de la Duchère en daarna wacht meteen de Côte de la Croix-Rousse. In 2013 kende de Tour de France een soortgelijke finale. Matteo Trentin was toen de snelste. Renners als Mads Pedersen, Julian Alaphilippe, Maximilian Schachmann, Marc Hirschi, Peter Sagan en Greg Van Avermaet zullen de veertiende etappe ook hebben omcirkeld in hun agenda.

Tijdens de etappe van 197 kilometer moeten de renners de Côte du château d’Aultiribe en Col du Béal over. Op de top van beide bergen liggen punten voor het bergklassement klaar. Aan de finish zijn 10, 6 en vier bonificatieseconden te verdienen voor de drie renners die als eerste passeren.

Primoz Roglic (Jumbo-Visma) start opnieuw in de gele trui. Hij verdedigt een voorsprong van 44 seconden op zijn landgenoot Tadej Pogacar (UAE Team Emirates)

De veertiende etappe van de Ronde van Frankrijk start om 13.05 uur en de winnaar is rond 18.00 uur bekend.

Meer uit Sport

Zeventien Nederlandse wielrenners starten in Giro d'Italia

NESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.

18 uur geleden
Kopecky sprint naar ritzege en leiderstrui in Vuelta Femenina

ANTAS DE ULLA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de vierde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De voormalige wereldkampioene van SD Worx-Protime was de beste in de sprint van een uitgedund peloton en neemt de leiding in het algemeen klassement over. Achter Kopecky werd haar ploeggenoot Anna van der Breggen tweede. De Italiaanse Letizia Paternoster werd derde.

18 uur geleden
Meldpunt geopend na onrust over subsidieregeling amateurvoetbal

AMERSFOORT (ANP) - De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) heeft een meldpunt geopend om ervaringen van clubs te verzamelen met de zogenoemde BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). De aanpassing van de verdeling van de subsidie zorgde voor onrust onder verenigingen, omdat zij hierdoor mogelijk geld mislopen.

19 uur geleden
Vingegaard krijgt Kelderman en Lemmen mee als helpers in Giro

NESSEBAR (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike kan in de Ronde van Italië rekenen op hulp van de Nederlanders Wilco Kelderman en Bart Lemmen. Zijn andere helpers zijn de Belgen Victor Campenaerts, Timo Kielich en Tim Rex, de Italiaan Davide Piganzoli en de Amerikaan Sepp Kuss.

19 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp simpel naar tweede ronde in Rome

ROME (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De 30-jarige Nederlander was met sterk spel in twee sets te sterk voor de Fransman Alexandre Müller: 7-5 6-3.

20 uur geleden
Geschokte reacties na vernieling monument wielerlegende Merckx

SINT-PIETERS-WOLUWE (ANP) - Een monument ter ere van de Belgische wielerlegende Eddy Merckx in de gemeente Sint-Pieters-Woluwe is woensdag vernield. Het hoofd van de vijfvoudig Tourwinnaar is van het beeld gerukt. Buurtbewoners waren ontdaan en de burgemeester reageerde geschokt, meldden onder meer de VRT en persbureau Belga.

20 uur geleden
Dakar Rally 2027 wordt zwaarste editie in Saudi-Arabië

PARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.

1 dag geleden