Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klassementsleider Roglic viert Sloveense dag in Tour

Klassementsleider Roglic viert Sloveense dag in Tour

PUY MARY (ANP) - Daniel Martínez, de winnaar van de dertiende etappe in de Tour, draagt de Colombiaanse nationaliteit. Toch sprak Primoz Roglic aan de finish van een loodzware bergrit over een 'Sloveense dag' in de Ronde van Frankrijk. "Het is natuurlijk hoe je het bekijkt, maar ik kijk naar het algemeen klassement", zei de kopman van de Nederlandse ploeg Jumbo-Visma.

Roglic kwam als eerste van alle klassementsrenners aan op de top van Puy Mary, een uitgedoofde vulkaan. Alleen zijn landgenoot Tadej Pogacar (UAE Team Emirates) kon zijn wiel houden. De Colombiaan Egan Bernal (Ineos Grenadiers) moest 38 seconden toegeven en staat nu derde op 59 seconden. Ook Rigoberto Urán, Nairo Quintana, Miguel Ángel López, de nummers vier, vijf en zes, komen uit Colombia.

Hoe kan het toch dat twee Slovenen voorlopig vier erkende Colombiaanse klimmers voorblijven in het klassement van de belangrijkste wielerwedstrijd van het jaar? "Dat weet ik ook niet", moest Roglic het antwoord schuldig blijven. "Maar we hebben ook andere goede sporters", zei hij over zijn land dat slechts 2 miljoen inwoners telt. "We motiveren elkaar en maken elkaar zo beter."

"Vooral de slotklim naar Puy Mary was zwaar", zei Roglic. "De laatste kilometers heb ik vol op mijn limiet gereden. Iedere seconde kan tellen in de Tour. Daarom heb ik alles gegeven. Ik ben er nog lang niet. Iedere dag zullen ik en mijn ploeg alles moeten geven. Of ik nu meer moet oppassen voor Pogacar dan voor Bernal? Ach, dat weet ik niet. Ik moet vooral naar mezelf kijken en iedere dag alles geven."

Meer uit Sport

Melle van 't Wout wist dat het op zijn verjaardag moest gebeuren

MILAAN (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout was al vanaf de zomer bezig met de olympische 500 meter. "Toen werd het programma van de Spelen bekend en zag ik dat deze afstand op mijn verjaardag was ingepland. Dat kan geen toeval zijn. Ik wist dat het op deze dag moest gebeuren", sprak de rijder van TeamNL, die in Milaan zijn 26e verjaardag vierde met een zilveren medaille. Zijn broer Jens behaalde, na zijn olympische titels op de 1000 en 1500 meter, brons.

54 minuten geleden
Shorttracksters ontgoocheld na 'veel pech' in finale aflossing

MILAAN (ANP) - Diepe ontgoocheling overheerst bij de shorttracksters na de olympische finale van de aflossing. Daarin kwam Michelle Velzeboer ten val waardoor het team met verder Xandra Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap als nummer 4 naast de medailles greep. "Dit is ontzettend teleurstellend, het is heel veel pech", zei Xandra Velzeboer.

4 uur geleden
Nederland stijgt in medailleklassement Spelen naar vijfde plaats

MILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement weer een plaats gestegen. Dat is te danken aan de shorttrackbroers Melle en Jens van 't Wout, die in Milaan op de 500 meter respectievelijk als tweede en derde eindigden.

5 uur geleden
Zilver Melle van 't Wout op 500 meter, brons voor broer Jens

MILAAN (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout heeft bij de Olympische Spelen een zilveren medaille behaald op de 500 meter. Zijn broer Jens van 't Wout eindigde als derde en pakte het brons. De zege ging naar de Canadees Steven Dubois. Teun Boer, de derde Nederlandse deelnemer, ging in de finale onderuit.

5 uur geleden
Shorttracksters grijpen na val naast medaille op aflossing

MILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben bij de Spelen in Milaan na een val naast een medaille gegrepen op de aflossing. In de Milano Ice Skating Arena eindigde het team van Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap in de finale als vierde. Het goud ging naar Zuid-Korea, voor Italië en Canada.

6 uur geleden
Van 't Wout bereikt op Olympische Spelen ook finale op 500 meter

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout kan woensdag zijn derde olympische medaille bij de Spelen van Milaan winnen. De 24-jarige Nederlander plaatste zich in de Milano Ice Skating Arena voor de finale van de 500 meter. Eerder won Van 't Wout, die de snelste was in de tweede halve finale, goud op de 1000 en 1500 meter.

6 uur geleden
Shorttracker Van 't Wout op Spelen naar halve finale 500 meter

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft een volgende stap gezet op weg naar zijn derde medaille op de Olympische Spelen in Milaan. De olympisch kampioen op de 1000 en 1500 meter bereikte woensdag de halve finale op de 500 meter.

6 uur geleden