Klassementsleider Roglic viert Sloveense dag in Tour
PUY MARY (ANP) - Daniel Martínez, de winnaar van de dertiende etappe in de Tour, draagt de Colombiaanse nationaliteit. Toch sprak Primoz Roglic aan de finish van een loodzware bergrit over een 'Sloveense dag' in de Ronde van Frankrijk. "Het is natuurlijk hoe je het bekijkt, maar ik kijk naar het algemeen klassement", zei de kopman van de Nederlandse ploeg Jumbo-Visma.
Roglic kwam als eerste van alle klassementsrenners aan op de top van Puy Mary, een uitgedoofde vulkaan. Alleen zijn landgenoot Tadej Pogacar (UAE Team Emirates) kon zijn wiel houden. De Colombiaan Egan Bernal (Ineos Grenadiers) moest 38 seconden toegeven en staat nu derde op 59 seconden. Ook Rigoberto Urán, Nairo Quintana, Miguel Ángel López, de nummers vier, vijf en zes, komen uit Colombia.
Hoe kan het toch dat twee Slovenen voorlopig vier erkende Colombiaanse klimmers voorblijven in het klassement van de belangrijkste wielerwedstrijd van het jaar? "Dat weet ik ook niet", moest Roglic het antwoord schuldig blijven. "Maar we hebben ook andere goede sporters", zei hij over zijn land dat slechts 2 miljoen inwoners telt. "We motiveren elkaar en maken elkaar zo beter."
"Vooral de slotklim naar Puy Mary was zwaar", zei Roglic. "De laatste kilometers heb ik vol op mijn limiet gereden. Iedere seconde kan tellen in de Tour. Daarom heb ik alles gegeven. Ik ben er nog lang niet. Iedere dag zullen ik en mijn ploeg alles moeten geven. Of ik nu meer moet oppassen voor Pogacar dan voor Bernal? Ach, dat weet ik niet. Ik moet vooral naar mezelf kijken en iedere dag alles geven."
Meer uit Sport
ZOETERMEER (ANP) - Atlete Marijn Kieft heeft bij een indoorgala in Zoetermeer het Nederlands record polsstokhoogspringen verbeterd. De 19-jarige atlete van de Alphense club AAV'36 sprong over 4,60 meter en daarmee sprong ze hoger dan de 4,52 van Femke Pluim in 2021. Kieft ging ook over het Nederlands outdoorrecord heen, dat Pluim in 2015 op 4,55 zette.
1 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Anish Giri is het internationale schaaktoernooi in Wijk aan Zee begonnen met een nederlaag. De Nederlandse winnaar van 2023 verloor in de eerste ronde van de Duitser Vincent Keymer, die met wit speelde. Giri gaf op na 23 zetten.
4 uur geledenTILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben gedomineerd op de 500 meter bij de Europese kampioenschappen in Tilburg. Er was sprake van goud, zilver en brons voor de mannen van bondscoach Niels Kerstholt op de kortste afstand. Jens van 't Wout veroverde het goud, Teun Boer behaalde het zilver en Melle van 't Wout pakte het brons.
5 uur geledenTILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de EK in Tilburg het goud veroverd op de 1000 meter. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg finishte voor haar zus Michelle Velzeboer, die het zilver bemachtigde. De Italiaanse Elisa Confortola pakte het brons. Selma Poutsma, de derde Nederlandse in de finale, kwam als vijfde over de finish.
6 uur geledenWENGEN (ANP) - De Zwitserse skiër Marco Odermatt heeft voor de vierde achtereenvolgende keer de afdaling op de fameuze Lauberhorn in Wengen op zijn naam geschreven. De topfavoriet voor olympisch goud volgende maand in Cortina was veruit de snelste op de piste in de Zwitserse Alpen. Hij was 0,79 seconde sneller dan de Oostenrijker Vincent Kriechmayr. De Italiaan Giovanni Franzoni noteerde de derde tijd; hij gaf 0,90 seconde toe op Odermatt, die zijn 52e wereldbekerzege boekte.
7 uur geledenTILBURG (ANP) - Jens van 't Wout heeft zijn titel geprolongeerd op de 1500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg. De kopman van de Nederlandse ploeg was de sterkste in de finale. Hij nam vier ronden voor het einde de koppositie in en stond die niet meer af.
7 uur geledenYANBU (ANP) - Motorcoureur Luciano Benavides heeft op spectaculaire wijze de Dakar Rally gewonnen. De Argentijn begon met een achterstand van ruim drie minuten op Ricky Brabec aan de laatste etappe, maar zag de Amerikaan 7 kilometer voor de finish een verkeerde afslag nemen. Brabec kwam in Saudi-Arabië na dertien etappes van in totaal 4748 kilometer uiteindelijk twee seconden te kort voor een derde eindzege.
12 uur geleden