Klassementsleider Roglic kijkt uit naar zware bergetappe in Tour
SARRAN (ANP) - De gele trui van Primoz Roglic kwam geen moment in gevaar tijdens de twaalfde etappe van de Ronde van Frankrijk. De Sloveen van Jumbo-Visma finishte keurig samen met de andere favorieten voor de eindzege op zo'n 2.30 minuut achter de Zwitserse ritwinnaar Marc Hirschi.
"Dit was geen rustdag", zei Roglic aan de finish. "We hadden verwacht dat een groep renners weg zou rijden. Maar er waren ploegen die dat niet wilden. Zo bleef het tempo maar hoog."
"Maar deze rit was ook een soort van warming-up voor vrijdag", blikte Roglic vooruit op de dertiende etappe met zeven bergen. "Vooral op het einde van die rit moeten we opletten", doelde hij onder meer op een steile beklimming naar de top van de uitgedoofde vulkaan Pas de Peyrol.
"Als ploeg hebben we het tot nu toe goed gedaan", zei Roglic die een voorsprong van 21 seconden op zijn belangrijkste concurrent Egan Bernal koestert. "Dat moeten we volhouden. Want we zullen zeker weer worden uitgedaagd."
Bernal, de Tourwinnaar van vorig jaar, ziet vrijdag kansen in de eerste van een serie zware bergritten. "Dat wordt zeker een dag om verschillen te maken", zei de Colombiaan. "Het is een etappe met veel hoogtemeters. Het is ook lang, met bijna 200 km. En die etappe komt na een rit van bijna 220 kilometer. Het zal zwaar worden, met een explosieve finale richting de finish. Vooral de laatste kilometers zijn erg steil."
Meer uit Sport
ROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.
4 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.
19 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.
20 uur geleden