Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klassementsleider Roglic kijkt uit naar zware bergetappe in Tour

Klassementsleider Roglic kijkt uit naar zware bergetappe in Tour

SARRAN (ANP) - De gele trui van Primoz Roglic kwam geen moment in gevaar tijdens de twaalfde etappe van de Ronde van Frankrijk. De Sloveen van Jumbo-Visma finishte keurig samen met de andere favorieten voor de eindzege op zo'n 2.30 minuut achter de Zwitserse ritwinnaar Marc Hirschi.

"Dit was geen rustdag", zei Roglic aan de finish. "We hadden verwacht dat een groep renners weg zou rijden. Maar er waren ploegen die dat niet wilden. Zo bleef het tempo maar hoog."

"Maar deze rit was ook een soort van warming-up voor vrijdag", blikte Roglic vooruit op de dertiende etappe met zeven bergen. "Vooral op het einde van die rit moeten we opletten", doelde hij onder meer op een steile beklimming naar de top van de uitgedoofde vulkaan Pas de Peyrol.

"Als ploeg hebben we het tot nu toe goed gedaan", zei Roglic die een voorsprong van 21 seconden op zijn belangrijkste concurrent Egan Bernal koestert. "Dat moeten we volhouden. Want we zullen zeker weer worden uitgedaagd."

Bernal, de Tourwinnaar van vorig jaar, ziet vrijdag kansen in de eerste van een serie zware bergritten. "Dat wordt zeker een dag om verschillen te maken", zei de Colombiaan. "Het is een etappe met veel hoogtemeters. Het is ook lang, met bijna 200 km. En die etappe komt na een rit van bijna 220 kilometer. Het zal zwaar worden, met een explosieve finale richting de finish. Vooral de laatste kilometers zijn erg steil."

Meer uit Sport

Van Foreest raakt achterop bij Abdoesattorov in Tata Steel Chess

WIJK AAN ZEE (ANP) - Jorden van Foreest is op het internationale schaaktoernooi van Wijk aan Zee verder achteropgeraakt bij koploper Nodirbek Abdoesattorov uit Oezbekistan. Van Foreest kwam in de twaalfde en voorlaatste speelronde tot een remise met de Indiër Arjun Erigaisi, terwijl Abdoesattorov won van de Duitser Matthias Blübaum. In de stand is de Oezbeek op 8 punten gekomen, 1 punt meer dan Van Foreest, in 2021 winnaar van Tata Steel Chess.

3 uur geleden
Schorsing van 25 wedstrijden voor NBA-basketballer George

PHILADELPHIA (ANP) - Basketballer Paul George van NBA-club Philadelphia 76ers heeft een schorsing gekregen van 25 wedstrijden. De 35-jarige forward heeft de dopingregels overtreden, meldt de NBA. George, negenvoudig All Star, gaf in een verklaring op ESPN toe dat hij een verkeerd medicijn heeft geslikt.

3 uur geleden
Veldrijdster Brand bekroont topseizoen met wereldtitel in Hulst

HULST (ANP) - Lucinda Brand (36) is voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden geworden. In het Zeeuwse Hulst was ze de sterkste na een duel met haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado. Puck Pieterse maakte als derde het Nederlandse podium compleet.

6 uur geleden
Honkballers Jansen en Kelly doen mee aan World Baseball Classic

MIAMI (ANP) - De Nederlandse honkbalinternationals Kenley Jansen (38) en Antwone Kelly (22) hebben zelf laten weten dat ze namens het Koninkrijksteam meedoen aan de World Baseball Classic. Beide pitchers zijn professioneel honkballer in de Verenigde Staten en gelden als belangrijke krachten voor Oranje. Het Koninkrijksteam begint op 6 maart in Miami tegen Venezuela aan het toernooi.

7 uur geleden
Rybakina wint Australian Open na inhaalrace in derde set

MELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina (26) heeft voor de eerste keer de Australian Open gewonnen. De tennisster uit Kazachstan versloeg de als eerste geplaatste Aryna Sabalenka, die het eerste grandslamtoernooi van het seizoen al twee keer won. De als vijfde geplaatste winnares kwam in de beslissende set terug van een achterstand van 3-0 (6-4 4-6 6-4).

10 uur geleden
Geblesseerde skiester Vonn meldt zich af voor super-G

CRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn heeft zich afgemeld voor de super-G van de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana. De 41-jarige Amerikaanse heeft vrijdag een knie geblesseerd bij een valpartij op de afdaling.

11 uur geleden
Rolstoeltennisster De Groot verliest finale in Melbourne

MELBOURNE (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot is er niet in geslaagd voor de zevende keer de Australian Open te winnen. Ze verloor in de finale van de Chinese Li Xiaohui: 6-1 6-2.

12 uur geleden