Klassementsleider Roglic kijkt uit naar zware bergetappe in Tour
SARRAN (ANP) - De gele trui van Primoz Roglic kwam geen moment in gevaar tijdens de twaalfde etappe van de Ronde van Frankrijk. De Sloveen van Jumbo-Visma finishte keurig samen met de andere favorieten voor de eindzege op zo'n 2.30 minuut achter de Zwitserse ritwinnaar Marc Hirschi.
"Dit was geen rustdag", zei Roglic aan de finish. "We hadden verwacht dat een groep renners weg zou rijden. Maar er waren ploegen die dat niet wilden. Zo bleef het tempo maar hoog."
"Maar deze rit was ook een soort van warming-up voor vrijdag", blikte Roglic vooruit op de dertiende etappe met zeven bergen. "Vooral op het einde van die rit moeten we opletten", doelde hij onder meer op een steile beklimming naar de top van de uitgedoofde vulkaan Pas de Peyrol.
"Als ploeg hebben we het tot nu toe goed gedaan", zei Roglic die een voorsprong van 21 seconden op zijn belangrijkste concurrent Egan Bernal koestert. "Dat moeten we volhouden. Want we zullen zeker weer worden uitgedaagd."
Bernal, de Tourwinnaar van vorig jaar, ziet vrijdag kansen in de eerste van een serie zware bergritten. "Dat wordt zeker een dag om verschillen te maken", zei de Colombiaan. "Het is een etappe met veel hoogtemeters. Het is ook lang, met bijna 200 km. En die etappe komt na een rit van bijna 220 kilometer. Het zal zwaar worden, met een explosieve finale richting de finish. Vooral de laatste kilometers zijn erg steil."
Meer uit Sport
WILLUNGA (ANP) - Ethan Vernon heeft de vierde etappe van de Tour Down Under gewonnen. De 25-jarige Brit was de snelste in een sprint van een ingekorte rit.
36 minuten geledenMELBOURNE (ANP) - Titelverdediger Madison Keys staat in de achtste finales van de Australian Open. De Amerikaanse won in twee sets van de Tsjechische Karolina Pliskova: 6-3 6-3.
1 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft bij het toernooi van Wijk aan Zee zijn eerste nederlaag geleden. De grootmeester verloor met zwart van de Turk Yagiz Kaan Erdogmus, met 14 jaar de jongste deelnemer.
14 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - McLaren heeft deels de rechtszaak tegen de Spaanse autocoureur Álex Palou gewonnen. De viervoudig kampioen in de IndyCar moet wegens contractbreuk ongeveer 12 miljoen dollar (10 miljoen euro) aan schadevergoeding betalen aan het Britse automerk. Het hooggerechtshof in Londen deed vrijdag uitspraak.
19 uur geledenFIORANO (ANP) - Ferrari heeft op het eigen circuit in Fiorano de auto onthuld waarmee het in 2026 nieuwe successen najaagt. Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton was de eerste die een paar ronden reed in de rode SF-26.
20 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev staat in de vierde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Brit Cameron Norrie: 7-5 4-6 6-3 6-1. Hij maakte de wedstrijd af met zijn zestiende ace. Zijn volgende tegenstander in Melbourne is de Argentijn Francisco Cerúndolo.
21 uur geledenBRIGHTON (ANP) - De organisatie van de Tour Down Under past de voor zaterdag geplande koninginnenrit drastisch aan om de veiligheid van de wielrenners te waarborgen. Er dreigt door de hitte brandgevaar, met name in het gebied waar Willunga Hill ligt. Die beklimming, traditioneel de scherprechter in de Australische etappekoers uit de WorldTour, wordt uit de route gehaald.
21 uur geleden