
Kist paus aangekomen bij basiliek Santa Maria Maggiore
ROME (ANP/AFP/RTR) - De kist van paus Franciscus is aangekomen bij de Basiliek van Santa Maria Maggiore. Vlak voordat het lichaam naar binnen werd gebracht, mochten geestelijken en andere genodigden bij de ingang van de kerk een laatste eerbetoon brengen.
De groep genodigden bestond onder meer uit daklozen, gevangenen, migranten en transgender personen. Zij hielden een witte roos vast en waren de laatsten die afscheid mochten nemen voor de begrafenis in Franciscus' favoriete kerk.
De begrafenis, achter gesloten deuren, wordt geleid door kardinaal Kevin Farrell. Die gaat als camerlengo over de dagelijkse zaken van het Vaticaan totdat er een nieuwe paus is.
Sober graf
Franciscus is de eerste paus in ruim honderd jaar die niet in de Sint-Pietersbasiliek wordt begraven. De paus, geboren als Jorge Mario Bergoglio, wenste een sober graf in de Basiliek van Santa Maria Maggiore. Hij krijgt daarom een tombe met alleen de naam Franciscus als inscriptie en aan de muur een reproductie van zijn borstkruis.
Het graf is gemaakt van marmer uit de Italiaanse regio Ligurië, waar de voorouders van de Argentijnse paus vandaan komen. Vanaf zondagochtend kan iedereen het graf bezoeken.
Meer uit Buitenland
NAIROBI (ANP/RTR) - In Kenia zijn verspreid door het land zeker tien doden en 29 gewonden gevallen bij grootschalige betogingen, meldt de Keniaanse Nationale Commissie voor de Rechten van de Mens (KNCHR) op X. De protesten werden precies 35 jaar na grote betogingen voor democratie gehouden.
6 minuten geledenLJUBLJANA (ANP) - De Sloveense regering probeert met hoog spel verzet tegen de nieuwe NAVO-norm te smoren. Zij wil de bevolking voorleggen of Slovenië al dan niet in de NAVO moet blijven.
2 uur geledenSANAA (ANP/AFP) - De Jemenitische Houthi's hebben de aanval op een vrachtschip op de Rode Zee opgeëist. De Magic Seas van een Griekse rederij werd zondag voor de zuidwestkust van Jemen bestookt en zwaar beschadigd. Het was de eerste aanval op de scheepvaart in de Rode Zee in maanden. Volgens een latere verklaring van de rebellen is het schip inmiddels gezonken.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Kort na zijn ontslag door president Vladimir Poetin heeft de Russische minister van Transport zichzelf doodgeschoten, melden Russische media zoals Izvestia. Bewindsman Roman Starovojt moest na ruim een jaar opstappen.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Volgens de president van Iran, Masoud Pezeshkian, heeft Israël geprobeerd hem te vermoorden. Hij uitte de beschuldiging in een interview met de Amerikaanse journalist Tucker Carlson.
3 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR) - De Keniaanse politie heeft in de hoofdstad Nairobi het vuur geopend op een menigte demonstranten, precies 35 jaar na grootschalige betogingen voor democratie. Volgens de directeur van een ziekenhuis zijn twee demonstranten overleden aan hun schotwonden.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Internationaal Gerechtshof (ICJ) maakt op 23 juli bekend welke verplichtingen het voor landen ziet om het klimaat te beschermen tegen ontwrichting door broeikasgassen, en welke gevolgen het veroorzaken van klimaatschade zou moeten hebben. De rechters spreken hun "adviserende opinie" uit tijdens een zitting in het Vredespaleis in Den Haag, heeft het VN-hof aan landen en internationale organisaties laten weten.
6 uur geleden