Kiev claimt dodelijke aanval op Russische officieren
KIEV (ANP/DPA) - Door een Oekraïense aanval op het hoofdkwartier van de Russische legerleiding in de stad Isjoem zijn volgens Kiev verscheidene personen gedood. Onder hen zijn hoge officieren, liet Anton Herasjtsjenko, de adviseur van de minister van Binnenlandse Zaken, zondag weten via Telegram. Isjoem heeft 50.000 inwoners en ligt in het oosten van Oekraïne tussen Charkov en Donetsk.
Legerbronnen in Kiev beweren dat de chef van de Russische generale staf, Valeri Gerasimov, zich in Isjoem bevindt. Als opperbevelhebber coördineert hij het offensief in de Donbas. Moskou heeft niet gereageerd op het bericht over de aanval in Isjoem en de mogelijke verblijfplaats van Gerasimov.
In het westen van Rusland, niet ver van de grens met Oekraïne, is opnieuw een militaire voorziening in brand gevlogen. De gouverneur van de regio Belgorod, Vjatsjeslav Gladkow, maakte dat zondag via Telegram bekend. Hij zei niet om wat voor soort "object van het ministerie van Defensie" het ging en ook niet hoe het vuur is ontstaan. Iemand die bij de Russische "legerfaciliteit" woonde, raakte gewond.
Meerdere incidenten
De laatste tijd zijn er regelmatig beschietingen in deze streek, volgens Moskou vanuit Oekraïne. Begin april werd in Belgorod al een olieopslagplaats bestookt. Ook zaterdag vlogen er granaten naar doelen in Koersk en Brjansk. Kiev doet de berichtgeving af als Russische provocatie om een excuus te hebben raketten te lanceren naar bijvoorbeeld de Oekraïense hoofdstad.
In de regio Koersk stortte een spoorbrug gedeeltelijk in. De gouverneur zei zondag in een videoboodschap dat wordt uitgegaan van sabotage. Er is volgens het Russische staatspersbureau RIA Novosti een onderzoek gestart om de daders op te sporen en te berechten. Zij sloegen toe in de buurt van Soedzja, vlak bij de Oekraïense grens, op de spoorlijn naar Sosnovi Bor.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/RTR/DPA) - De Duitse regeringsleider Friedrich Merz heeft op zijn kantoor in Berlijn de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, diens veiligheidsadviseur Roestem Oemjerov, de Amerikaanse speciaal gezant Steve Witkoff en diens begeleider Jared Kushner verwelkomd. De begroeting van de delegaties vormt de opmaat voor nieuw overleg over het Amerikaanse vredesplan dat een einde moet maken aan de Russische oorlog tegen Oekraïne. Het is de bedoeling dat maandag Europese bondgenoten aansluiten.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft de dodelijke aanval op een Joods evenement in het Australische Sydney veroordeeld. "Terreur en de moord op mensen, waar die ook worden gepleegd, zijn te verwerpen en te veroordelen", schrijft een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken op X.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zegt zijn Australische ambtgenoot te hebben gewaarschuwd dat door het erkennen van een Palestijnse staat Australië olie gooit op "het antisemitische vuur". Volgens Netanyahu, die op televisie reageerde op de schietpartij bij Bondi Beach, heeft hij Anthony Albanese in augustus een brief gestuurd waarin hij die stap ten zeerste afraadde. Ook zou Netanyahu hebben geschreven dat antisemitisme "zich verspreidt als leiders zich er niet tegen uitspreken". Hij voegde eraan toe dat Albanese "zwakte moet vervangen door handelen".
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Wereldleiders hebben met afschuw gereageerd op de dodelijke aanslag op een Joodse chanoekaviering in Australië. Zo schreef de Franse president Emmanuel Macron op X dat Frankrijk "genadeloos zal blijven vechten tegen antisemitische haat".
5 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De dodelijke schietpartij op het Australische Bondi Beach is een "daad van haat tegen alle Joodse vrouwen en mannen wereldwijd op de eerste dag van Chanoeka". Dat schreef de Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul op X.
6 uur geledenKYIV (ANP/DPA) - Honderdduizenden Oekraïense huishoudens zitten nog steeds zonder stroom na Russische aanvallen. De situatie blijft moeilijk, aldus de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op Telegram.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie is "geschokt" door de dodelijke schietpartij in het Australische Bondi Beach. Op X sprak ze van een "walgelijke daad van geweld tegen de Joodse gemeenschap". Volgens de Australische politie gaat het om een terreuraanslag.
6 uur geleden