Keniaanse loopt wereldrecord in halve marathon vrouwen
PRAAG (ANP) - De Keniaanse atlete Peres Jepchirchir heeft in Praag een wereldrecord gelopen op een halve marathon voor alleen vrouwen. De 26-jarige Jepchirchir kwam over de finish in 1 uur, 5 minuten en 34 seconden. Daarmee was ze ruim een halve minuut sneller dan de Ethiopische Netsanet Gudeta, die twee jaar geleden in Valencia de halve marathon aflegde in 1.06.11.
Aan de wedstrijd over 21,1 kilometer door de hoofdstad van Tsjechië deed een select groepje loopsters mee. Zij liepen rondjes over een afgesloten parcours van 1280 meter door het Letná Park van Praag. De vrouwen gingen al vroeg in de ochtend van start. De organisatie hoopte met optimale omstandigheden op een wereldrecord en dat kwam er ook.
Jepchirchir, in 2016 wereldkampioene op de halve marathon, liep al voor de zevende keer in haar carrière een wereldrecord. "Ik hoopte misschien wel 1.04.50 te lopen, maar in de laatste 5 kilometer was ik zó moe", zei de Keniaanse. "Ik ben hier ook heel blij mee."
Jepchirchir liep drie jaar geleden in Ras Al Khaimah een halve marathon in 1.05.06. Dat was in een gemengde race, met mannen en vrouwen door elkaar. Het wereldrecord in zo'n gemixte wedstrijd staat sinds februari van dit jaar met 1.04.31 op naam van Ababel Yeshaneh uit Ethiopië.
Meer uit Sport
KIGALI (ANP) - De Formule 1 keert terug naar Afrika. De autosportklasse heeft een tienjarig contract afgesloten met Rwanda, meldt het op de officiële website. De eerste grand prix zal vermoedelijk begin 2030 worden verreden, als het speciaal voor de Formule 1 aangelegde circuit in Bugeresa klaar is.
12 minuten geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - Een wedstrijdshirt dat de Amerikaanse basketballegende Michael Jordan droeg tijdens de NBA-finale van 1998 is verkocht voor het recordbedrag van 14 miljoen dollar (ongeveer 12,55 miljoen euro). Volgens het Amerikaanse veilinghuis Hunt Auctions is dit de hoogste prijs die ooit is betaald voor basketbalmemorabilia.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser (25) is na een polsblessure fit genoeg om bij de WK in Rotterdam een volledige meerkamp te turnen. Visser sloeg begin oktober de tweede en laatste kwalificatiewedstrijd voor de WK over vanwege haar polsklachten.
15 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Matthew Richardson heeft zich teruggetrokken voor de WK baanwielrennen in Shanghai. De Britse wielerbond geeft geen verklaring voor de afwezigheid van de grote concurrent van Harrie Lavreysen.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turner Loran de Munck (27) komt alsnog in actie bij de WK in eigen land. De Munck, die in eerste instantie was aangewezen als een van de reserves, vervangt de geblesseerde Jordi Hagenaar. Dat meldt turnbond KNGU.
18 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft in de derde ronde van het masterstoernooi van Shanghai een knappe overwinning geboekt op de Fransman Arthur Fils. De beste tennisser van Nederland was in China met 7-5 6-4 te sterk voor de nummer 8 van de plaatsingslijst. Hij treft de Spanjaard Rafael Jódar in de vierde ronde.
21 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Shanghai uitgeschakeld door de Belg Zizou Bergs: 5-7 6-7 (4). Door de nederlaag wordt de Duitser Alexander Zverev in de komende weken voor het eerst de nummer 1 van de wereld.
21 uur geleden