Kans op revanche voor Alaphilippe in zesde Touretappe
LE TEIL (ANP) - Met een nieuwe geletruidrager, de Brit Adam Yates, trekt de Tour de France donderdag naar het Centraal-Massief naar het op hoogte gelegen Mont Aigoual. Dat gebeurt na een lange vlakke aanloop vanuit Le Teil, die een wellicht spectaculair slot voorafgaat. Het biedt Julian Alaphilippe misschien de kans het geel te heroveren. De Fransman kreeg woensdag een tijdstraf die hem de leiding in het algemeen klassement kostte. Hij had tegen de regels een bidon aangepakt in de laatste 20 kilometer.
Na 140 vlakke kilometers doemt donderdag het eerste colletje op: de Cap de Coste van de derde categorie. Ook de Col des Mourèzes is zo ingeschaald waarna het meteen erna pas echt klimmen wordt op de Col de la Lusette. Het is een nieuwe beklimming van de Tour waarvan de top op ruim 13 kilometer van de streep ligt en waar bonificatieseconden te verdienen zijn. Er is vervolgens geen sprake van een afdaling naar Mont Aigoual dat op 1560 meter hoogte ligt, 200 meter hoger nog dan de klim ervoor van de eerste categorie.
De rit begint kort na 12 uur, de finish wordt verwacht iets voor 17 uur.
Meer uit Sport
JEREZ (ANP) - Marc Márquez heeft een spectaculaire sprintrace gewonnen bij de Grote Prijs van Spanje. De regerend wereldkampioen in de MotoGP leek kansloos na een val op een door de regen nat geworden baan, maar wist na een motorwissel alsnog als eerste over de finish te rijden op het circuit van Jerez. Francesco Bagnaia, zijn Italiaanse teamgenoot bij Ducati, eindigde als tweede en de Italiaan Franco Morbidelli werd derde.
10 uur geledenJEREZ (ANP) - Collin Veijer heeft voor het eerst in zijn carrière poleposition veroverd in de Moto2. De Nederlandse wegracer was de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. Hij was nipt sneller dan thuisrijders Álex Escrig en Manuel González.
11 uur geledenLUIK (ANP/BELGA) - Julian Alaphilippe staat zondag niet aan de start van de 112e editie van Luik-Bastenaken-Luik. De 33-jarige Fransman mist de Ardennenklassieker om "medische redenen", meldt zijn ploeg Tudor Pro Cycling Team via sociale media. De tweevoudig wereldkampioen laat om die reden volgende week vrijdag ook Eschborn-Frankfurt aan zich voorbijgaan.
13 uur geledenJEREZ (ANP) - Wegracer Marc Márquez heeft zijn eerste poleposition van dit jaar in de MotoGP te pakken. De regerend wereldkampioen was op zijn Ducati de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. De Fransman Johann Zarco reed de tweede tijd en de Italiaan Fabio Di Giannantonio klokte de derde tijd.
14 uur geledenMADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
1 dag geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
1 dag geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
1 dag geleden