Kans op revanche voor Alaphilippe in zesde Touretappe
LE TEIL (ANP) - Met een nieuwe geletruidrager, de Brit Adam Yates, trekt de Tour de France donderdag naar het Centraal-Massief naar het op hoogte gelegen Mont Aigoual. Dat gebeurt na een lange vlakke aanloop vanuit Le Teil, die een wellicht spectaculair slot voorafgaat. Het biedt Julian Alaphilippe misschien de kans het geel te heroveren. De Fransman kreeg woensdag een tijdstraf die hem de leiding in het algemeen klassement kostte. Hij had tegen de regels een bidon aangepakt in de laatste 20 kilometer.
Na 140 vlakke kilometers doemt donderdag het eerste colletje op: de Cap de Coste van de derde categorie. Ook de Col des Mourèzes is zo ingeschaald waarna het meteen erna pas echt klimmen wordt op de Col de la Lusette. Het is een nieuwe beklimming van de Tour waarvan de top op ruim 13 kilometer van de streep ligt en waar bonificatieseconden te verdienen zijn. Er is vervolgens geen sprake van een afdaling naar Mont Aigoual dat op 1560 meter hoogte ligt, 200 meter hoger nog dan de klim ervoor van de eerste categorie.
De rit begint kort na 12 uur, de finish wordt verwacht iets voor 17 uur.
Meer uit Sport
TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.
3 uur geledenHUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.
4 uur geledenST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.
4 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.
5 uur geledenSYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.
6 uur geledenEGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.
6 uur geledenBRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel in Brisbane geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld was in de finale duidelijk te sterk voor de Oekraïense Maria Kostjoek, de nummer 26 van de wereld: 6-4 6-3.
11 uur geleden