Kans op revanche voor Alaphilippe in zesde Touretappe
LE TEIL (ANP) - Met een nieuwe geletruidrager, de Brit Adam Yates, trekt de Tour de France donderdag naar het Centraal-Massief naar het op hoogte gelegen Mont Aigoual. Dat gebeurt na een lange vlakke aanloop vanuit Le Teil, die een wellicht spectaculair slot voorafgaat. Het biedt Julian Alaphilippe misschien de kans het geel te heroveren. De Fransman kreeg woensdag een tijdstraf die hem de leiding in het algemeen klassement kostte. Hij had tegen de regels een bidon aangepakt in de laatste 20 kilometer.
Na 140 vlakke kilometers doemt donderdag het eerste colletje op: de Cap de Coste van de derde categorie. Ook de Col des Mourèzes is zo ingeschaald waarna het meteen erna pas echt klimmen wordt op de Col de la Lusette. Het is een nieuwe beklimming van de Tour waarvan de top op ruim 13 kilometer van de streep ligt en waar bonificatieseconden te verdienen zijn. Er is vervolgens geen sprake van een afdaling naar Mont Aigoual dat op 1560 meter hoogte ligt, 200 meter hoger nog dan de klim ervoor van de eerste categorie.
De rit begint kort na 12 uur, de finish wordt verwacht iets voor 17 uur.
Meer uit Sport
AMSTELVEEN (ANP) - Jeroen Delmee, bondscoach van de Nederlandse hockeyers, wil dat het WK van komende zomer net zo gaat leven als in 1998, de laatste keer dat de Nederlandse mannen de titel wonnen. Hij organiseerde in november een diner voor zijn selectie met de selectie van dat toernooi. "Het seizoen dat leidt naar het wereldkampioenschap was begonnen, en ik vond dat we iets bijzonders moesten doen", zei Delmee dinsdag na de loting van het WK, dat in Nederland en België plaatsvindt.
4 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Raoul Ehren, de bondscoach van de Nederlandse hockeysters, is blij met de loting voor het WK, dat komende zomer in Nederland en België plaatsvindt. Oranje treft in de groepsfase Australië, Chili en Japan. "Dit vind ik eigenlijk wel het leukste", zei Ehren na de loting in het Wagener Stadion, "dat we teams uit vier verschillende continenten hebben."
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur (26) heeft een zogenoemd chapeau-beeldje gekregen van minister Mirjam Sterk (Sport). De drievoudig gouden medaillewinnaar van de Paralympics genoot in Den Haag bij de huldiging van de medaillewinnaars bij de Paralympics met volle teugen. "Er is echt een droom uitgekomen", zei Kampschreur, die drie gouden medailles won in Italië. "Eens in de vier jaar staan wij in de aandacht. Dat is supertof. We worden geleefd, maar dat is genieten."
7 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Atletiekunie stuurt een groep van dertig sprinters naar de WK estafette begin mei in Botswana. Lieke Klaver, Jonas Phijffers, Minke Bisschops en Elvis Afrifa zijn de blikvangers in de ploeg. Femke Broeders-Bol, olympisch kampioene gemengde estafette en in het bezit van tal van mondiale estafettemedailles op de 4x400 meter, ontbreekt. Broeders-Bol richt zich op de 800 meter, haar nieuwe afstand.
8 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van Venezuela staan in de finale van de World Baseball Classic. Ze versloegen in de halve eindstrijd Italië (4-2) na een achterstand van 0-2.
14 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is er niet in geslaagd het hoofdschema van het tennistoernooi van Miami te bereiken. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in de eerste ronde van de kwalificaties in Florida in drie sets van Bianca Andreescu uit Canada: 6-4 1-6 5-7.
1 dag geledenINDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.
1 dag geleden