Kallas: maximale druk op Rusland nodig om oorlog te beëindigen
LUXEMBURG (ANP) - De Europese Unie moet nog meer druk op Rusland uitoefenen om de oorlog tegen Oekraïne te stoppen, vindt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. "Iedereen die wil dat het moorden stopt, moet de maximale druk op Rusland uitoefenen", zei Kallas voor het begin van de vergadering van EU-ministers van Buitenlandse Zaken.
"We moeten meer doen zodat Oekraïne zichzelf kan verdedigen en burgers niet hoeven te sterven", zei ze, mede doelend op de aanslag door Rusland op de Oekraïense stad Soemy op Palmzondag. Daarbij vielen volgens de autoriteiten meer dan dertig doden, waaronder zeker twee kinderen.
"We zien de dodelijkste aanvallen in deze oorlog. Burgers worden gedood", zei Kallas. Oekraïne heeft ingestemd met een staakt-het-vuren, zei ze. "Van Russische kant hebben we dat nog niet gezien." Volgens haar zijn er twee partijen nodig voor vrede, en een voor oorlog. "We zien dat Rusland echt oorlog wil."
Meer uit Buitenland
MAKASSAR (ANP) - De Indonesische autoriteiten hebben wrakstukken gevonden van het vliegtuig dat vermist raakte in de provincie Zuid-Sulawesi. Naar de elf inzittenden wordt nog gezocht.
40 minuten geledenBERLIJN (ANP) - Meer dan vijftig mensen zijn zaterdag gewond geraakt bij confrontaties tussen supporters en de politie voorafgaand aan de voetbalwedstrijd in de Duitse tweede divisie tussen Hertha BSC en koploper Schalke 04.
2 uur geledenWENEN (ANP) - Door een lawine in Oostenrijk zijn drie Tsjechische skiërs om het leven gekomen, meldt de politie. Het totale dodental door lawines in de Oostenrijkse Alpen zaterdag komt daarmee op acht. Eerder op de dag vielen al vijf doden bij twee afzonderlijke incidenten in de regio Pongau, ten zuiden van Salzburg.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat landen minstens 1 miljard dollar (ruim 860 miljoen euro) bijdragen om permanent lid te worden van de nieuwe internationale vredesraad. Dat staat in een concepthandvest dat is ingezien door persbureau Bloomberg.
4 uur geledenTABQA (ANP/AFP) - Het Syrische leger is verder opgerukt in het noorden van het land. Daardoor hebben ze nu gebieden in handen die lange tijd gecontroleerd werden door de Koerden.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zich kritisch uitgelaten over de plannen van de Amerikaanse president Donald Trump voor internationale raden die een Palestijns overgangsbestuur in de Gazastrook moeten controleren of bijstaan.
11 uur geledenANKARA/BUENOS AIRES/CAÏRO (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft ook zijn Argentijnse, Egyptische en Turkse ambtgenoten uitgenodigd om zitting te nemen in een 'Raad van Vrede'. Die moet toezicht gaan houden op het overgangsbestuur in de Gazastrook. De uitnodigingen zijn in de betrokken hoofdsteden bevestigd. Er is niets gezegd over eventuele aanvaardingen van deze uitnodiging.
14 uur geleden