Juventus verzekert zich van overwinteren in Champions League
TURIJN (ANP) - In de Italiaanse competitie stelt Juventus vooralsnog danig teleur, maar in de Champions League presteert de 'Oude Dame' juist opvallend goed. De topclub uit Turijn plaatste zich voor eigen publiek vroegtijdig voor de achtste finales. De thuiswedstrijd tegen FC Zenit leverde de vierde opeenvolgende groepszege op: 4-2.
Juventus kwam in de 11e minuut op voorsprong dankzij een goal van Paulo Dybala. De Argentijnse spits schoot raak nadat Matthijs de Ligt de bal uit een hoekschop met het hoofd had klaargelegd. Door een eigen treffer van Leonardo Bonucci, die zijn doelman Wojciech Szczesny verraste met een curieuze kopbal, kwam FC Zenit in de 26e minuut langszij (1-1).
Dybala kwam in de 58e minuut uit een strafschop opnieuw tot scoren. Hij had daarbij wel het geluk dat hij de penalty mocht overnemen. Bij zijn eerste poging schoot hij naast, maar van de arbitrage mocht hij opnieuw aanleggen wegens te vroeg inlopen (2-1). Federico Chiesa en Alvaro Morata zorgden in de slotfase voor een royale score. In de extra tijd bepaalde Sardar Azmoun de eindstand op 4-2.
Eerder op de avond won Chelsea met 1-0 bij Malmö. Voor de titelhouder kwam Hakim Ziyech in de 56e minuut tot scoren.
In de poule leidt Juventus met 12 punten, gevolgd door Chelsea met 9 punten. FC Zenit (3 punten) en Malmö (0 punten) kunnen overwinteren in de Champions League vergeten.
Meer uit Voetbal
VILA-REAL (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim denkt dat het een open wedstrijd wordt uit tegen Villarreal in de Champions League. "Het wordt een interessante wedstrijd van twee teams die uitspreken dat ze voor de winst gaan en heel graag willen winnen", aldus de coach op de persconferentie een dag voor het duel in Spanje.
1 uur geledenZÜRICH (ANP) - Marokko klimt naar plek acht in de maandag verschenen update van de wereldranglijst van voetbalbond FIFA. De verliezend finalist van de Afrika Cup is drie plekken gestegen en staat nu een plek lager dan het Nederlands elftal, dat zevende blijft. Senegal, dat Marokko zondag in een tumultueuze finale in Rabat versloeg, klimt naar plek twaalf.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft het contract van Dylan Mbayo verlengd en verhuurt hem voor de rest van het seizoen aan het Franse Stade Lavallois, dat uitkomt in de Ligue 2. Dat meldt de club maandag. Het contract van Mbayo loopt nu tot de zomer van 2027, met een optie tot de zomer van 2028.
2 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - De Marokkaanse aanvaller Brahim Díaz is door het stof gegaan na het missen van een strafschop in de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. De aanvaller van Real Madrid had Marokko in blessuretijd naar de eerste titel in vijftig jaar kunnen schieten, maar de zege ging in de verlenging naar Senegal.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de Engelse verdediger Marc Guéhi overgenomen van Crystal Palace. De international heeft bij de ploeg van trainer Pep Guardiola een contract getekend tot medio 2031.
4 uur geledenRABAT (ANP) - De Marokkaanse voetbalbond heeft een klacht neergelegd bij de Afrikaanse voetbalfederatie CAF en wereldvoetbalbond FIFA om een straf af te dwingen voor Senegal naar aanleiding van de gebeurtenissen in de slotfase van de finale van de Afrika Cup. De bond kondigde in een verklaring de "juridische stappen" aan.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim heeft dinsdag weer de beschikking over Youri Baas voor de uitwedstrijd in de Champions League tegen Villarreal. De 22-jarige verdediger miste de laatste twee wedstrijden van de Amsterdammers door een blessure.
6 uur geleden