Juventus verzekert zich van overwinteren in Champions League
TURIJN (ANP) - In de Italiaanse competitie stelt Juventus vooralsnog danig teleur, maar in de Champions League presteert de 'Oude Dame' juist opvallend goed. De topclub uit Turijn plaatste zich voor eigen publiek vroegtijdig voor de achtste finales. De thuiswedstrijd tegen FC Zenit leverde de vierde opeenvolgende groepszege op: 4-2.
Juventus kwam in de 11e minuut op voorsprong dankzij een goal van Paulo Dybala. De Argentijnse spits schoot raak nadat Matthijs de Ligt de bal uit een hoekschop met het hoofd had klaargelegd. Door een eigen treffer van Leonardo Bonucci, die zijn doelman Wojciech Szczesny verraste met een curieuze kopbal, kwam FC Zenit in de 26e minuut langszij (1-1).
Dybala kwam in de 58e minuut uit een strafschop opnieuw tot scoren. Hij had daarbij wel het geluk dat hij de penalty mocht overnemen. Bij zijn eerste poging schoot hij naast, maar van de arbitrage mocht hij opnieuw aanleggen wegens te vroeg inlopen (2-1). Federico Chiesa en Alvaro Morata zorgden in de slotfase voor een royale score. In de extra tijd bepaalde Sardar Azmoun de eindstand op 4-2.
Eerder op de avond won Chelsea met 1-0 bij Malmö. Voor de titelhouder kwam Hakim Ziyech in de 56e minuut tot scoren.
In de poule leidt Juventus met 12 punten, gevolgd door Chelsea met 9 punten. FC Zenit (3 punten) en Malmö (0 punten) kunnen overwinteren in de Champions League vergeten.
Meer uit Voetbal
PARAMARIBO (ANP) - Henk ten Cate moet de nationale voetbalploeg van Suriname voor het eerst naar een WK leiden. De 71-jarige coach is aangesteld als opvolger van Stanley Menzo, die vorige maand na een nederlaag tegen Guatemala is opgestapt.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League nieuw puntenverlies ternauwernood voorkomen. De koploper versloeg hekkensluiter Wolverhampton Wanderers diep in blessuretijd: 2-1. Vorig weekend ging Arsenal met 2-1 onderuit bij Aston Villa.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was na de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo (4-3) niet te spreken over het spel van zijn ploeg in een groot deel van de wedstrijd. "Alleen het eerste half uur was goed", zei hij voor de camera van ESPN.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Eredivisie de tiende achtereenvolgende overwinning geboekt. De regerend landskampioen versloeg Heracles Almelo met veel moeite: 4-3. Voor Heracles betekende het de eerste nederlaag sinds 25 oktober.
11 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na een mindere periode de tweede overwinning op rij geboekt in de Eredivisie. Het team van coach Dick Lukkien won op eigen veld met 3-0 van FC Volendam. De bezoekers voetbalden vanaf de 28e minuut met tien man na een rode kaart voor Mawouna Amevor.
12 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse competitie de zevende overwinning op rij geboekt. Dankzij twee doelpunten van Raphinha won de ploeg van coach Hansi Flick van Osasuna: 2-0.
12 uur geledenVELSEN (ANP) - NEC heeft na vier achtereenvolgende zeges punten verspeeld in de Eredivisie. Hekkensluiter Telstar hield de Nijmegenaren, die op de derde plaats staan, op een gelijkspel: 2-2.
14 uur geleden