Louvre weer noodgedwongen dicht vanwege staking
PARIJS (ANP) - Het Louvre blijft maandag gesloten vanwege een personeelsstaking. Eerder op de dag meldde het beroemde Parijse museum nog wellicht gedeeltelijk te openen.
Afgelopen maandag opende het museum al enkele uren later vanwege een stemming over een mogelijke werkonderbreking onder het personeel. Toen het museum vervolgens opende, bleven enkele expositieruimten gesloten door het personeelstekort door de stakende medewerkers. Die zijn al maanden boos over onder meer onderbezetting, de hoogte van de salarissen en het gebrekkige onderhoud aan de monumentale panden. Medewerkers stemden afgelopen week unaniem in om de staking door te zetten.
Dinsdag bleef het museum eveneens gesloten vanwege de gebruikelijke sluiting op die dag. Woensdag kon het museum weer volledig open. Een vakbondswoordvoerder benadrukte toen al dat de werkonderbrekingen niet voorbij zouden zijn.
Volgens de vakbonden is het ministerie van Cultuur vooralsnog niet met een acceptabel voorstel gekomen.
Meer uit Buitenland
URDA (ANP/RTR) - De trein die woensdagochtend op een andere trein botste in Spanje had daarvoor onterecht toestemming gekregen om verder te rijden, zei transportminister Óscar Puente op een persconferentie. Volgens hem was de trein even daarvoor stil komen te staan vanwege een seinstoring en is het "onverklaarbaar" dat die daarna toch zijn reis mocht hervatten.
19 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische minister Sergej Lavrov schuift eind deze week aan bij de vergadering van buitenlandministers van de G20 in de Verenigde Staten. De VS, dit jaar voorzitter van de groep van twintig grote economieën, hadden Rusland uitgenodigd.
1 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - Het vliegtuig met daarin de Braziliaanse oud-presidentskandidaat Flávio Bolsonaro is geland in Miami in de Amerikaanse staat Florida. Daar verliet hij het toestel met zijn vrouw en twee dochters, aldus journalisten van persbureau AFP ter plaatse.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog heeft in een video gezegd dat alles in het werk gesteld moet worden om nieuwe verkiezingen in het land te voorkomen, al zal het niet eenvoudig worden een coalitie te vormen.
1 uur geledenMADRID (ANP) - De Spaanse premier Pedro Sánchez is onderweg naar de plaats van het dodelijke treinongeval in de provincie Toledo, schrijft El País. Hij wil ter plaatse meer te weten komen over wat er precies is gebeurd en hoe de situatie zich ontwikkelt.
1 uur geledenTOLEDO (ANP) - Het dodental na het treinongeluk in Spanje is verder opgelopen tot 64, meldt het regiobestuur van Castilla-La Mancha.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Bij het treinongeval in Spanje zijn meer dan tachtig gewonden gevallen, zegt de regiopresident van Castilla-La Mancha, Emiliano García-Page. Vijftig mensen raakten zwaargewond, en nog eens dertig mensen liepen lichte verwondingen op, schrijft El País.
2 uur geleden