Juventus begint nieuwe seizoen tegen Sampdoria
ROME (ANP) - Juventus begint het Italiaanse voetbalseizoen in het weekeinde van 19 en 20 september tegen Sampdoria. De overkoepelende organisatie van de Serie A heeft de indeling woensdag openbaar gemaakt. De kampioen speelt in de openingsronde thuis.
De formatie van de nieuwe trainer Andrea Pirlo speelt vervolgens uit bij AS Roma en ontvangt weer een week later Napoli. Verdediger Matthijs de Ligt van de titelverdediger ontbreekt voorlopig nog. Hij herstelt van een schouderoperatie.
Inter en Atalanta, de nummers twee en drie van het afgelopen seizoen, beginnen een week later aan de competitie. Beide clubs krijgen wat meer rust omdat ze na het nationale seizoen nog lang actief waren in de Europese toernooien. Hun voor de eerste speelronde geplande duels, respectievelijk tegen Benevento en Lazio, worden derhalve op een later tijdstip gespeeld.
Programma openingsweekeinde: Fiorentina-Torino, Genoa-Crotone, Juventus-Sampdoria, Milan-Bologna, Parma-Napoli, Sassuolo-Cagliari, Udinese-Spezia en Verona-Roma.
Meer uit Voetbal
CARDIFF (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil strengere regels voor voetballers die hun mond bedekken als ze praten. "Als een speler zijn mond bedekt en iets zegt, en dat heeft een racistisch gevolg, dan moet hij van het veld worden gestuurd", zei Infantino zondag tegen Sky News bij een vergadering van de IFAB, het orgaan dat de regels in het voetbal opstelt.
53 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriƫn Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).
14 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.
16 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace gewonnen (2-1). De club klom met de zege naar de derde plaats van de ranglijst van de Premier League.
16 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.
16 uur geleden