Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jumbo: bijna iedereen krijgt bij reorganisatie nieuwe functie

Jumbo: bijna iedereen krijgt bij reorganisatie nieuwe functie

VEGHEL (ANP) - Bijna iedereen van wie de baan kwam te vervallen bij een reorganisatie van Jumbo heeft een nieuwe functie gevonden binnen het bedrijf. Dat zegt financieel topman Ton van Veen. Slechts enkele medewerkers verlaten de supermarktketen omdat ze de beschikbare functies niet zien zitten.

Vakbond FNV noemde de reorganisatie eerder "een verkapte bezuiniging", waarmee de supermarktketen de salarissen van personeel zou kunnen verlagen. Vakbondsbestuurder Mari Martens raadde de Jumbo-werknemers aan niet te trappen in het trucje van de keten, waarmee het de salarissen van personeel zou kunnen verlagen.

Volgens Jumbo is de reorganisatie geen poging om te bezuinigen maar het gevolg van een inspanning om winkels beter af te stemmen op de behoefte van klanten. Zo verdwijnt de functie 'afdelingschef' en zijn er meer banen ontstaan die "servicegericht" zijn. Werknemers van wie de functie zou verdwijnen, moesten solliciteren op een nieuwe positie.

Jumbo laat weten inmiddels 98 procent van de medewerkers te hebben "herplaatst". Dat percentage kan nog verder oplopen. De werknemers van wie de baan zou verdwijnen kregen voorrang op de nieuwe functies. De supermarktketen gaat geen melding doen van een collectief ontslag bij uitkeringsinstantie UWV. Dat betekent dat er niet meer dan twintig dienstverbanden worden beƫindigd binnen een periode van drie maanden.

Meer uit Financieel

Leveringsproblemen bij vliegtuigbouwer Airbus houden aan

LEIDEN (ANP/DPA) - De grootste vliegtuigfabrikant ter wereld, Airbus, kampt nog steeds met leveringsproblemen. De Australische luchtvaartmaatschappij Qantas krijgt het eerste van de twaalf bestelde aangepaste A350-toestellen nu pas in april 2027, heeft Airbus maandag bekendgemaakt. Qantas had op levering gerekend voor eind 2026.

1 uur geleden
Speculatie onder beleggers na miljardenbod Uber op Delivery Hero

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Een miljardenbod van taxi- en maaltijdbezorgapp Uber op de Duitse maaltijdbezorger Delivery Hero zorgt voor speculatie onder beleggers. Uber kwam dit weekend met een bod waarbij het bedrijf wordt gewaardeerd op 10 miljard euro. De beurskoers van Delivery Hero is maandag op de beurs in Frankfurt evenwel voorbij die waarde gegaan, omdat beleggers erop gokken dat er een hogere prijs nodig is om de deal rond te krijgen.

2 uur geleden
Huawei denkt ook zonder ASML krachtigste chips te kunnen maken

SHENZHEN (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Het Chinese techconcern Huawei claimt een nieuwe manier ontwikkeld te hebben om halfgeleiders te maken. Daarmee zou het bedrijf over een aantal jaren ook de meest geavanceerde chips kunnen maken, zonder dat het daarvoor de beste machines van chipmachinemaker ASML nodig heeft.

3 uur geleden
AEX naar nieuw record na berichten over naderende deal Iran-VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is maandagochtend gestegen tot een nieuw recordniveau. Beleggers trekken zich tijdens de dunne handel op tweede pinksterdag op aan berichten over een naderend vredesakkoord tussen de Verenigde Staten en Iran. De hoop is dat daardoor de Straat van Hormuz binnenkort weer helemaal heropent en de verstoringen aan de olie- en gasleveringen afnemen.

4 uur geleden
Olie en gas aanzienlijk goedkoper door hoop op akkoord VS-Iran

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Door de hoop op vrede in het Midden-Oosten laten zowel de olie- als de gasprijzen maandagochtend stevige dalingen zien. De Verenigde Staten en Iran lijken na berichten van afgelopen weekend namelijk heel dicht bij een nieuw akkoord.

5 uur geleden
Grootste Chinese mijnongeval sinds 2009 jaagt kolenprijs op

DALIAN (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese mijnramp van vrijdag jaagt de prijs van kolen op in het Aziatische land. Handelaren maken zich nu zorgen over verstoringen in de kolenaanvoer en andere industrieƫn door krachtig Chinees overheidsingrijpen.

6 uur geleden
Bangladesh wil biedingen bedrijven voor verkennen oliereserves

DHAKA (ANP/AFP/RTR) - Bangladesh heeft internationale bedrijven zondag uitgenodigd om biedingen uit te brengen voor de verkenning van olie- en gasreserves. Daarmee probeert het land een brandstoftekort te verminderen dat is ontstaan door de blokkade van de Straat van Hormuz.

23 uur geleden