Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jumbo: bijna iedereen krijgt bij reorganisatie nieuwe functie

Jumbo: bijna iedereen krijgt bij reorganisatie nieuwe functie

VEGHEL (ANP) - Bijna iedereen van wie de baan kwam te vervallen bij een reorganisatie van Jumbo heeft een nieuwe functie gevonden binnen het bedrijf. Dat zegt financieel topman Ton van Veen. Slechts enkele medewerkers verlaten de supermarktketen omdat ze de beschikbare functies niet zien zitten.

Vakbond FNV noemde de reorganisatie eerder "een verkapte bezuiniging", waarmee de supermarktketen de salarissen van personeel zou kunnen verlagen. Vakbondsbestuurder Mari Martens raadde de Jumbo-werknemers aan niet te trappen in het trucje van de keten, waarmee het de salarissen van personeel zou kunnen verlagen.

Volgens Jumbo is de reorganisatie geen poging om te bezuinigen maar het gevolg van een inspanning om winkels beter af te stemmen op de behoefte van klanten. Zo verdwijnt de functie 'afdelingschef' en zijn er meer banen ontstaan die "servicegericht" zijn. Werknemers van wie de functie zou verdwijnen, moesten solliciteren op een nieuwe positie.

Jumbo laat weten inmiddels 98 procent van de medewerkers te hebben "herplaatst". Dat percentage kan nog verder oplopen. De werknemers van wie de baan zou verdwijnen kregen voorrang op de nieuwe functies. De supermarktketen gaat geen melding doen van een collectief ontslag bij uitkeringsinstantie UWV. Dat betekent dat er niet meer dan twintig dienstverbanden worden beëindigd binnen een periode van drie maanden.

Meer uit Financieel

Afspraken om problemen openen zakelijke rekening aan te pakken

DEN HAAG (ANP) - Banken, bedrijven en vrijwilligersorganisaties hebben afspraken gemaakt die problemen bij het openen van een zakelijke rekening moeten verminderen. Die overeenkomst volgt op gevallen waarbij ondernemers en non-profitorganisaties geen betaalrekening kregen, onder andere doordat banken de risico's rond anti-witwaswetgeving te groot vonden.

1 uur geleden
Europees Parlement stemt in met landbouwvoorwaarden Mercosur-deal

BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement heeft ingestemd met enkele voorwaarden die gesteld zijn aan het handelsverdrag met Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Paraguay en Uruguay. Die zogeheten safeguards waren in de deal gezet om Europese boeren te beschermen, die bang zijn dat de Europese markt wordt overspoeld door goedkope producten uit Zuid-Amerika.

1 uur geleden
Nederlandse vleessector ontkent prijsdumping varkensvlees

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse vleessector spreekt tegen dat er sprake is van dumping van varkensvlees op de Chinese markt. China legde vleesbedrijven in de Europese Unie definitieve importheffingen op, omdat varkensvlees volgens Beijing tegen kunstmatig lage prijzen zou worden verkocht in het Aziatische land. Maar volgens brancheorganisatie Vlees.nl is dat niet waar en komen de vleesprijzen door marktwerking tot stand.

1 uur geleden
Vakbonden dreigen met acties om nullijn voor rijksambtenaren

DEN HAAG (ANP) - De vakbonden FNV en CNV hebben een ultimatum gesteld aan het demissionaire kabinet omdat rijksambtenaren volgend jaar geen loonsverhoging krijgen. De bonden willen dat de nullijn voor dinsdag 13 januari van tafel is, anders "volgen acties".

2 uur geleden
China legt EU-varkensvlees definitief heffingen op, Vion geraakt

BEIJING (ANP/AFP) - China stelt definitief importheffingen in op Europees varkensvlees. Onder andere de Brabantse vleesverwerker Vion krijgt met de tarieven te maken. Volgens Beijing dumpen Europese exporteurs goedkoop varkensvlees op de Chinese markt, wat bedrijven in eigen land zou schaden. China opende een dumpingonderzoek naar varkensvlees nadat de Europese Unie importheffingen had ingevoerd op elektrische auto's.

5 uur geleden
Werkenden zien nettoloon volgend jaar stijgen

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Het nettoloon van werkenden gaat volgend jaar omhoog doordat belastingmaatregelen voordelig uitpakken. Dat meldt hr- en salarisdienstverlener ADP na berekeningen. Een werknemer met een modaal brutosalaris van 3704 euro per maand gaat er hierdoor in januari 26 euro netto op vooruit.

6 uur geleden
AEX-index begint lager in afwachting banencijfers VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag met verlies begonnen. Beleggers namen geen risico voorafgaand aan de Amerikaanse banencijfers over november en oktober. De publicatie van het banenrapport over oktober was uitgesteld door de shutdown van de Amerikaanse overheid. De werkgelegenheid in de grootste economie ter wereld speelt een belangrijke rol bij het rentebeleid van de Federal Reserve.

6 uur geleden