Jordanië verbiedt de Moslimbroederschap
AMMAN (ANP/RTR) - Jordanië heeft woensdag de Moslimbroederschap verboden nadat leden van de islamitische beweging in verband zijn gebracht met voorbereidingen van aanslagen. De Jordaanse minister van Binnenlandse Zaken heeft dat tijdens een persconferentie bekendgemaakt.
De politie heeft spullen van de Moslimbroederschap in beslag genomen. Kantoren van de groep zijn gesloten. De minister noemde de Moslimbroederschap een gevaar voor burgers en een destabiliserende kracht in het land. De beweging is in Jordanië ook politiek actief en een belangrijke oppositiepartij.
Vorige week werd bekend dat zestien leden van de Moslimbroederschap zijn aangehouden, die in Libanon getraind zouden zijn. Ze zouden aanslagen willen plegen met drones en raketten. "Het complot was erop gericht de nationale veiligheid te ondermijnen, chaos te zaaien en materiële schade aan te richten binnen het koninkrijk," was de verklaring van de Jordaanse autoriteiten. De Moslimbroederschap weersprak daarop de aantijgingen.
Meer uit Buitenland
BRASÍLIA (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Braziliaanse senator Flávio Bolsonaro wil de uitslag van de presidentsverkiezingen laten vernietigen. Bolsonaro, die zondag verloor van de linkse president Luiz Inácio Lula da Silva, beschuldigt het hooggerechtshof ervan op het laatste moment de verkiezingsregels te hebben veranderd.
1 uur geledenPORT HURON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Democratische kandidaat-senator Abdul El-Sayed zondag tijdens een verkiezingsbijeenkomst in Michigan een "jihadist" genoemd. Ook beweerde Trump zonder bewijs dat El-Sayed lid is van de Moslimbroederschap.
1 uur geledenBRASÍLIA (ANP/RTR) - De linkse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft de Braziliaanse presidentsverkiezingen gewonnen. Dat heeft de kiesraad zondag bekendgemaakt. Lula versloeg in de tweede ronde de radicaalrechtse senator Flávio Bolsonaro, de oudste zoon van oud-president Jair Bolsonaro, met 51,76 procent van de stemmen tegen 48,24 procent voor Bolsonaro. Lula begint daarmee aan zijn vierde ambtstermijn.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Na meer dan een maand van protestacties worden vertegenwoordigers van de Franse scholieren maandag om 14.30 uur ontvangen door premier Sébastien Lecornu. Dat melden de organisaties Renouveau lycéen en Les Lycéens!
7 uur geledenBELGRADO (ANP/RTR) - De Servische oud-president Aleksandar Vučić heeft zijn nederlaag toegegeven tegenover de door studenten geleide protestbeweging bij de parlementsverkiezingen op zondag.
7 uur geledenBRASILIA (ANP/RTR) - Het Braziliaanse Hooggerechtshof heeft bepaald dat de stemtijd voor de beslissende ronde van de presidentsverkiezingen op zondag met twee uur wordt verlengd. Hiermee willigde het hof een verzoek in van het campagneteam van president Luiz Inácio 'Lula' da Silva.
8 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft zondag gezegd dat er in november een trilaterale ontmoeting zal plaatsvinden tussen Kyiv, Washington en Moskou, met als doel de vastgelopen vredesbesprekingen nieuw leven in te blazen.
9 uur geleden