Jordaanse koning zegt dat VS Israël tot bestand moeten bewegen
AMMAN (ANP/RTR) - De Jordaanse koning Abdullah II heeft de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken ontvangen en gezegd dat Washington druk op Israël moet uitoefenen. De VS moeten Israël tot een onmiddellijk staakt-het-vuren bewegen volgens de koning, want anders komen er "catastrofale gevolgen" van de Israëlische militaire aanvallen in de Gazastrook.
Blinken sprak voorafgaand ook met zijn Jordaanse collega Ayman Safadi. Die vindt het noodzakelijk dat er "een einde komt aan de Israëlische agressie en dat burgers in de Gazastrook beschermd worden." Er zou volgens Safadi ook in heel de Gazastrook voldoende humanitaire en medische hulp moeten worden geboden. Sinds Israël de bombardementen van de Gazastrook in oktober begon, zijn er volgens de autoriteiten in de Gazastrook zeker 22.700 doden gevallen, onder wie 9600 kinderen. Er zijn meer dan 58.000 gewonden. De meeste slachtoffers zijn vrouwen en minderjarigen.
Later op zondag reist Blinken naar Qatar en vervolgens naar de Verenigde Arabische Emiraten.
Meer uit Buitenland
BRASÍLIA (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Braziliaanse senator Flávio Bolsonaro wil de uitslag van de presidentsverkiezingen laten vernietigen. Bolsonaro, die zondag verloor van de linkse president Luiz Inácio Lula da Silva, beschuldigt het hooggerechtshof ervan op het laatste moment de verkiezingsregels te hebben veranderd.
1 uur geledenPORT HURON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Democratische kandidaat-senator Abdul El-Sayed zondag tijdens een verkiezingsbijeenkomst in Michigan een "jihadist" genoemd. Ook beweerde Trump zonder bewijs dat El-Sayed lid is van de Moslimbroederschap.
1 uur geledenBRASÍLIA (ANP/RTR) - De linkse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft de Braziliaanse presidentsverkiezingen gewonnen. Dat heeft de kiesraad zondag bekendgemaakt. Lula versloeg in de tweede ronde de radicaalrechtse senator Flávio Bolsonaro, de oudste zoon van oud-president Jair Bolsonaro, met 51,76 procent van de stemmen tegen 48,24 procent voor Bolsonaro. Lula begint daarmee aan zijn vierde ambtstermijn.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Na meer dan een maand van protestacties worden vertegenwoordigers van de Franse scholieren maandag om 14.30 uur ontvangen door premier Sébastien Lecornu. Dat melden de organisaties Renouveau lycéen en Les Lycéens!
7 uur geledenBELGRADO (ANP/RTR) - De Servische oud-president Aleksandar Vučić heeft zijn nederlaag toegegeven tegenover de door studenten geleide protestbeweging bij de parlementsverkiezingen op zondag.
7 uur geledenBRASILIA (ANP/RTR) - Het Braziliaanse Hooggerechtshof heeft bepaald dat de stemtijd voor de beslissende ronde van de presidentsverkiezingen op zondag met twee uur wordt verlengd. Hiermee willigde het hof een verzoek in van het campagneteam van president Luiz Inácio 'Lula' da Silva.
8 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft zondag gezegd dat er in november een trilaterale ontmoeting zal plaatsvinden tussen Kyiv, Washington en Moskou, met als doel de vastgelopen vredesbesprekingen nieuw leven in te blazen.
8 uur geleden