
Jokic schiet Denver Nuggets naar 2e ronde in play-offs NBA
ORLANDO (ANP) - Basketbalclub Denver Nuggets heeft zich in Orlando geplaatst voor de halve finales in de Western Conference van de NBA. De ploeg van sterspeler Nikola Jokic won in de play-offs het zevende en laatste duel met Utah Jazz: 80-78. Daarmee kwam de eindstand in de onderlinge serie op 4-3.
De Nuggets maakten in de reeks een achterstand van 1-3 goed tegen de Jazz. Daarmee is de club uit Denver de twaalfde ploeg in de NBA die zich in de play-offs na zo'n negatieve marge alsnog voor de volgende ronde heeft gekwalificeerd.
Jokic was de gevierde man in de winnende formatie met 30 punten. De 25-jarige Serviër zorgde met 28 seconden op de klok met een trefzeker schot voor de eindstand. Een wanhopige poging van Mike Conley namens Utah Jazz in de slotseconde mislukte net.
Halve finales
"We hebben in deze serie geen moment de strijd opgegeven. Dat weigerden we gewoon. Mede daarom hebben we nu gewonnen en daar ben ik heel blij om", liet Jokic opgetogen weten.
De Nuggets spelen in de halve finales tegen Los Angeles Clippers. Het eerste duel in deze best-of-seven serie in Florida is donderdag.
In de halve finales van de Eastern Conference won Boston Celtics tegen titelhouder Toronto Raptors ook het tweede duel: 102-99. Jayson Tatum blonk uit in de winnende formatie met 34 punten.
Meer uit Sport
VLORË (ANP) - Mads Pedersen heeft zijn tweede ritzege geboekt in de Giro d'Italia. Het was de derde en laatste rit op Albanees grondgebied. Pedersen won eerder de eerste etappe, maar de Deen van de ploeg Lidl-Trek moest de leiderstrui na de tijdrit van zaterdag afstaan aan de Sloveen Primoz Roglic. Na zijn ritzege leidt Pedersen het klassement weer.
36 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - De volleyballers van Orion hebben voor het tweede jaar op rij de landstitel veroverd. De ploeg uit Doetinchem won in de finale van de play-offs de derde wedstrijd van Lycurgus uit Groningen met 3-2 in sets. Daarmee bracht Orion de stand in de best-of-fiveserie op 3-0.
42 minuten geledenLE MANS (ANP) - MotoGP-coureur Johann Zarco heeft in Le Mans verrassend de regenachtige Grote Prijs van Frankrijk gewonnen. De 34-jarige coureur van Honda was daarmee de eerste Fransman met een zege voor eigen publiek sinds Pierre Monneret in 1954. Ook beëindigde hij een reeks van 22 overwinningen van het team van Ducati.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Atlete Femke Bol begint haar outdoorseizoen op 25 mei met de Diamond League-wedstrijd op de 400 meter horden in het Marokkaanse Rabat. "Nog drie weken", schreef de regerend Europees- en wereldkampioene bij de aankondiging op Instagram. De 25-jarige Amersfoortse beëindigde haar indoorseizoen in maart na de EK in Apeldoorn.
3 uur geledenROME (ANP) - Tallon Griekspoor heeft ook de samenwerking met zijn coach Dennis Sporrel beëindigd. De nummer 35 van de wereld en zijn trainer zijn "samen tot de conclusie gekomen dat het niet meer werkt", bevestigt Sporrel. "We hebben mooie maanden gehad en daar ben ik dankbaar voor."
8 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft de eerste partij na zijn dopingschorsing gewonnen. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in de tweede ronde van het masterstoernooi van Rome de Argentijn Mariano Navone in twee sets: 6-3 6-4. De 23-jarige Sinner treft in de derde ronde Jesper de Jong.
21 uur geledenTIRANA (ANP) - Joshua Tarling heeft de tweede etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 21-jarige Brit van Ineos Grenadiers was de beste in de individuele tijdrit over 13,7 kilometer met start en finish in Tirana, de hoofdstad van Albanië. Tarling bleef de Sloveen Primoz Roglic 1 seconde voor. De Australiër Jay Vine werd derde.
1 dag geleden