Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japanse buitenlandminister brengt eerste bezoek aan Oekraïne

Japanse buitenlandminister brengt eerste bezoek aan Oekraïne

KYIV (ANP/RTR) - Japan blijft Oekraïne steunen in de strijd met Rusland, zei de Japanse buitenlandminister Yoko Kamikawa in Kyiv bij haar eerste bezoek aan Oekraïne sinds haar aantreden. "Japan is vastberaden Oekraïne te steunen zodat vrede terug kan keren." Het bezoek van Kamikawa was niet eerder aangekondigd.

Tijdens haar bezoek moest Kamikawa een persconferentie vanuit een schuilkelder geven door luchtalarmen die afgingen. Rusland bestookt Oekraïne voortdurend met raket- en droneaanvallen. Kamikawa zei ook dat Japan een belangrijke partner wil zijn bij de wederopbouw van Oekraïne na de oorlog. Op 19 februari organiseert Japan een top rond die wederopbouw.

Kamikawas Oekraïense collega Dmytro Koeleba zei dat Kyiv "niet alleen vliegtuigen nodig heeft, maar bovenal luchtverdedigingssystemen". Japan heeft recent voor het eerst in negen jaar exportregels herzien waardoor het Oost-Aziatische land meer bewegingsvrijheid heeft in het exporteren van wapens. Tokio exporteert nog steeds geen wapens naar landen in oorlog, maar doordat Japan Patriot-luchtverdedigingsraketten aan de Verenigde Staten gaat leveren, heeft Washington meer ruimte om Oekraïne te voorzien van dergelijke wapens.

Meer uit Buitenland

Houthi's: Saudi-Arabië voerde binnen 24 uur ruim 50 aanvallen uit

SANAA (ANP/AFP) - De Jemenitische Houthi's hebben zondag gemeld dat Saudi-Arabië in 24 uur tijd meer dan vijftig aanvallen op hun posities heeft uitgevoerd. Dit gebeurde nadat de door Iran gesteunde groepering de verantwoordelijkheid had opgeëist voor een aanval met drones en raketten op een militaire basis in Saudi-Arabië.

1 uur geleden
Prognose: links oppositieblok wint Zweedse verkiezingen

STOCKHOLM (ANP/RTR) - Volgens een prognose van de Zweedse zender SVT stevent het centrumlinkse oppositieblok in Zweden af op 51,3 procent van de stemmen in de parlementsverkiezingen van het land. De Zweedse centrumlinkse partijen steunen de sociaaldemocratische leider Magdalena Andersson als premier.

1 uur geleden
Tusk verwijt Rusland escalatie na aanval op trein naar Polen

WARSCHAU (ANP/DPA) - Na een Russische droneaanval vlak bij de Pools-Oekraïense grens op een trein die richting Warschau reed, heeft de Poolse regering Moskou ervan beschuldigd het conflict te laten escaleren. "Escalatie van Russische kant is nu werkelijkheid geworden en voorbeelden daarvan komen steeds dichter bij onze grens," zei premier Donald Tusk tijdens een bijeenkomst van een crisisteam.

3 uur geleden
Tienduizenden op de vlucht door opgelaaid geweld in Jemen

SANAA (ANP) - Door het opgelaaide geweld in Jemen is het aantal vluchtelingen sinds begin deze maand sterk toegenomen. 82.000 mensen raakten ontheemd sinds de Houthi's aan een offensief begonnen, meldt de VN-organisatie voor migratie (IOM). Meer dan 2000 vluchtten naar het Oost-Afrikaanse Djibouti, dat aan de andere kant van de zeestraat Bab al-Mandeb ligt.

4 uur geleden
Spaanse regering: 5300 migranten Ceuta teruggekeerd naar Marokko

MADRID (ANP/AFP) - Meer dan 5300 migranten die na de toestroom eind juli in de Spaanse exclave Ceuta waren achtergebleven, zijn sinds 10 augustus "vrijwillig" naar Marokko teruggekeerd. Dat meldt de Spaanse minister van Territoriaal Beleid, Ángel Víctor Torres, op X.

4 uur geleden
Trump: Kyiv moet stoppen met aanvallen op raffinaderijen Rusland

DUBLIN (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat Oekraïne stopt met de aanvallen op Russische dieselraffinaderijen. Dat zei hij tegen de pers tijdens een bezoek aan Ierland.

4 uur geleden
President Iran: willen oorlogsbladzijde omslaan in band met VAE

NEW DELHI (ANP/AFP) - Iran en de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) willen de onderlinge relaties verbeteren, nadat deze ernstig waren verslechterd door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zei de Iraanse president Masoud Pezeshkian na een ontmoeting met sjeik Khaled bin Mohamed bin Zayed Al ‌Nahyan, de kroonprins van Abu Dhabi.

5 uur geleden