Japan roept weer noodtoestand uit in Tokio tot na de Spelen
TOKIO (ANP/RTR) - De Japanse overheid heeft weer de noodtoestand uitgeroepen voor Tokio. De noodtoestand geldt gedurende de Olympische Spelen, in ieder geval tot 22 augustus. Vorige maand werd die noodtoestand nog opgeheven door de regering en sindsdien geldt een gedeeltelijke noodtoestand in Japan, met soepelere maatregelen.
De Spelen beginnen op 23 juli en duren tot en met 8 augustus. Op 24 augustus gaan de Paralympische Spelen van start.
Omdat het aantal coronabesmettingen de afgelopen dagen weer sneller oploopt, besloot premier Yoshihide Suga met ingang van komende maandag opnieuw extra maatregelen te nemen. Zo mogen bars en restaurants voorlopig geen alcohol meer schenken. Zolang de noodtoestand van kracht is, moeten de Japanners zo veel mogelijk thuisblijven.
Geen toeschouwers
"Omdat we willen voorkomen dat de infecties zich weer gaan verspreiden over het land, moeten we extra maatregelen nemen", zei Suga. "Gezien de situatie, ook met de varianten van het coronavirus, roepen we weer de noodtoestand uit voor Japan." In Tokio is het dagelijkse aantal nieuwe besmettingen opgelopen tot bijna negenhonderd, aantallen die in mei voor het laatst werden gehaald.
De kans is aannemelijk dat de overheid ook gaat besluiten om helemaal geen toeschouwers toe te laten bij de sportevenementen. Buitenlandse bezoekers zijn sowieso al niet welkom. De organisatiecomité was van plan om per locatie maximaal 10.000 Japanners toe te laten, maar vanwege de huidige situatie met het coronavirus overweegt het comité om alle toeschouwers te weren.
De Spelen konden vorig jaar niet doorgaan vanwege het coronavirus en werden daarom uitgesteld naar de zomer van 2021. Het mondiale sportevenement opnieuw uitstellen is geen optie, zo hebben Japan en het Internationaal Olympisch Comité (IOC) al vaak benadrukt. De eerste Nederlandse sporters, onder wie de voetbalsters, zijn al in Japan aangekomen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft gewaarschuwd dat zijn land klaar is om gevechtsoperaties te hervatten als Iran geen deal sluit. Als het land een "slechte keus" maakt, kunnen er naast de huidige blokkade van Iraanse havens ook weer bommen vallen, stelde de minister. Die benadrukte dat zijn land nog steeds essentiële infrastructuur, waaronder de energiesector, in het vizier heeft.
2 uur geledenBAMENDA (ANP/RTR) - Paus Leo heeft in een toespraak in het westen van Kameroen gezegd dat "de wereld wordt verwoest door een handvol tirannen" die miljarden aan wapens verspillen. Hij uitte ook kritiek op leiders "die religieuze taal bezigen om oorlogen te rechtvaardigen".
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - Medewerkers van het Hongaarse staatspersbureau MTI komen in verzet na de verkiezingsnederlaag van premier Viktor Orbán. Ze eisen in een brief aan hun management hun redactionele vrijheid terug.
3 uur geledenWISMAR (ANP/DPA/AFP) - Een nieuwe poging om de aan de Duitse kust gestrande bultrugwalvis Timmy te redden, is volgens Duitse media begonnen. Het dier zit sinds begin deze maand vast bij het eilandje Poel in de Baai van Wismar en was eerder door de Duitse autoriteiten opgegeven.
4 uur geledenMIDDELBURG (ANP) - Het Franse verkrachtingsslachtoffer Gisèle Pelicot heeft in Middelburg de Four Freedoms Award (Freedom from Fear) uitgereikt gekregen. Die ontving de Française, die internationaal bekendheid verwierf door het openbare proces tegen haar verkrachters, van modeontwerper en vrouwenrechtenambassadeur Olcay Gulsen.
4 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun heeft benadrukt dat er een staakt-het-vuren moet komen tussen Israël en Hezbollah, voordat de Libanese regering directe onderhandelingen kan houden met Israël. De Amerikaanse president Donald Trump meldde dat de leiders van Libanon en Israël elkaar donderdag zouden spreken, maar Aoun heeft dat niet bevestigd.
4 uur geledenQASMIYEH/TYRUS (ANP/AFP/RTR) - Bij Israëlische luchtaanvallen op een cruciale brug over de rivier de Litani ten noorden van Tyrus is de laatste verbinding tussen de Zuid-Libanese stad en de rest van het land verwoest, meldt staatspersbureau NNA. De brug was eerder doelwit, maar zou nu niet meer kunnen worden gerepareerd.
4 uur geleden