Japan roept weer noodtoestand uit in Tokio tot na de Spelen
TOKIO (ANP/RTR) - De Japanse overheid heeft weer de noodtoestand uitgeroepen voor Tokio. De noodtoestand geldt gedurende de Olympische Spelen, in ieder geval tot 22 augustus. Vorige maand werd die noodtoestand nog opgeheven door de regering en sindsdien geldt een gedeeltelijke noodtoestand in Japan, met soepelere maatregelen.
De Spelen beginnen op 23 juli en duren tot en met 8 augustus. Op 24 augustus gaan de Paralympische Spelen van start.
Omdat het aantal coronabesmettingen de afgelopen dagen weer sneller oploopt, besloot premier Yoshihide Suga met ingang van komende maandag opnieuw extra maatregelen te nemen. Zo mogen bars en restaurants voorlopig geen alcohol meer schenken. Zolang de noodtoestand van kracht is, moeten de Japanners zo veel mogelijk thuisblijven.
Geen toeschouwers
"Omdat we willen voorkomen dat de infecties zich weer gaan verspreiden over het land, moeten we extra maatregelen nemen", zei Suga. "Gezien de situatie, ook met de varianten van het coronavirus, roepen we weer de noodtoestand uit voor Japan." In Tokio is het dagelijkse aantal nieuwe besmettingen opgelopen tot bijna negenhonderd, aantallen die in mei voor het laatst werden gehaald.
De kans is aannemelijk dat de overheid ook gaat besluiten om helemaal geen toeschouwers toe te laten bij de sportevenementen. Buitenlandse bezoekers zijn sowieso al niet welkom. De organisatiecomité was van plan om per locatie maximaal 10.000 Japanners toe te laten, maar vanwege de huidige situatie met het coronavirus overweegt het comité om alle toeschouwers te weren.
De Spelen konden vorig jaar niet doorgaan vanwege het coronavirus en werden daarom uitgesteld naar de zomer van 2021. Het mondiale sportevenement opnieuw uitstellen is geen optie, zo hebben Japan en het Internationaal Olympisch Comité (IOC) al vaak benadrukt. De eerste Nederlandse sporters, onder wie de voetbalsters, zijn al in Japan aangekomen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/BELGA) - De leiders van de Afrikaanse buurlanden Democratische Republiek Congo en Rwanda hebben een vredesovereenkomst ondertekend in het Witte Huis in Washington. Dat deden de buitenlandministers van de twee landen in juni ook al. Ondertussen gaat het geweld gewoon door.
19 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Europese bondgenoten van Oekraïne vrezen dat de Amerikaanse vredesgezant Steve Witkoff Oekraïne uitverkoopt aan Rusland. Ze spraken tijdens een videovergadering met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky maandag hun diepe wantrouwen in Witkoff uit, zeggen diplomaten.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Onder meer wegens terrorisme heeft Rusland de toegang tot Snapchat geblokkeerd, meldde het Russische staatspersbureau RIA. Met de Snapchat-app kunnen berichten, foto's en video's worden gedeeld.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse regering heeft extra maatregelen aangekondigd tegen Rusland voor de vergiftigingen in Salisbury in 2018. De Russische militaire inlichtingendienst GROe, die handelde in opdracht van president Vladimir Poetin, was daarvoor verantwoordelijk, zegt de regering naar aanleiding van een onafhankelijk onderzoek. Er zijn extra sancties ingesteld en de Russische ambassadeur is ontboden.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Ex-buitenlandchef van de EU Federica Mogherini treedt af als rector van het Europacollege in Brugge vanwege een onderzoek naar fraude bij een opleiding van jonge diplomaten. Zij en twee anderen werden eerder deze week aangehouden voor een fraudeonderzoek over de aanbesteding van de opleiding aan het Europacollege.
7 uur geledenBAGDAD (ANP/RTR/AFP) - Irak zegt een lijst met organisaties die het land ziet als terroristisch te herzien. Eerder op donderdag werd bekend dat in de staatscourant stond dat Bagdad onder meer het Libanese Hezbollah en de Jemenitische Houthi's als zodanig had aangemerkt. Banktegoeden van die door Iran gesteunde organisaties zouden zijn bevroren. De publicatie zou een conceptversie zijn, die al afgelopen maand per abuis werd gepubliceerd.
7 uur geledenBERLIJN/MOSKOU (ANP/RTR) - Bondskanselier Friedrich Merz heeft een bezoek aan Noorwegen afgezegd en gaat vrijdag dineren met voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen en premier van België Bart De Wever.
8 uur geleden