Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Jaarlijks 1500 nieuwe windmolens nodig in Duitsland'

'Jaarlijks 1500 nieuwe windmolens nodig in Duitsland'

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland moet jaarlijks 1500 nieuwe windmolens plaatsen tot 2030 als het land wil voldoen aan zijn doelstellingen om de uitstoot te verlagen. Dat zegt de Duitse branchevereniging voor de energie- en watersector BDEW.

De voorzitter van de BDEW, Kerstin Andreae, vindt dat er meer vaart moet worden gezet achter de bouw van nieuwe windmolens in Duitsland. Daarvoor zijn dan juridische hervormingen nodig, bijvoorbeeld om meer land beschikbaar te maken voor turbines. Ook zegt ze dat het publiek meer open moet staan voor windmolens, nu de lokale weerstand tegen de bouw van turbines op veel plekken toeneemt, waaronder over geluidshinder van windmolens en de impact op de natuur.

Vorig jaar werden 420 windmolens geplaatst in Duitsland, waarmee het totaal uitkomt op 30.000. De groei van het aantal turbines zou worden geremd door langdurige processen rond planning en vergunningen. Ook is er te weinig ruimte aangewezen voor nieuwe molens.

Volgens de BDEW kan wel veel meer elektriciteit worden opgewekt door bestaande turbines te vervangen met moderne versies die veel meer energie kunnen opwekken.

Meer uit Financieel

Spaans oliebedrijf Repsol wil meer investeren in Venezuela

WASHINGTON (ANP) - De Spaanse olieproducent Repsol is bereid meer te investeren in de olie-industrie van Venezuela. Dat zei topman Josu Jon Imaz bij de bijeenkomst van de Amerikaanse president Donald Trump en bazen van olieconcerns in het Witte Huis.

6 uur geleden
Europese boeren protesteren tegen Mercosur-deal

BRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Boeren in Europa hebben opnieuw protestacties gehouden tegen de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen. Meerdere Belgische wegen werden geblokkeerd. In Frankrijk maakte de politie een einde aan een dagenlange blokkade door boeren van een brandstoffendepot in de buurt van Bordeaux. In Ierland demonstreerden duizenden boeren tegen het akkoord.

8 uur geleden
Vluchten op Schiphol als vanouds, wel enkele mensen op veldbedden

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM verwachten zaterdag geen grote problemen. De afgelopen week gingen vele honderden vluchten op de luchthaven niet door als gevolg van de sneeuw en vrieskou, wat de reisplannen van 300.000 passagiers in de war schopte. Ondanks de temperaturen onder nul gaan verreweg de meeste vluchten nu door.

11 uur geleden
Indonesiƫ blokkeert Grok na wereldwijde kritiek op uitkleed-AI

JAKARTA (ANP/RTR) - Indonesiƫ heeft de toegang tot de chatbot Grok van Elon Musks bedrijf xAI tijdelijk geblokkeerd. De regering van het land vindt het risico te groot dat het programma pornografische beelden genereert met hulp van kunstmatige intelligentie.

12 uur geleden
Exxon-baas noemt Venezuela ongeschikt om in te investeren

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De topman van oliemaatschappij Exxon, Darren Woods, noemt Venezuela momenteel "ongeschikt om in te investeren". Dat zei Woods vrijdag in het Witte Huis, waar president Donald Trump topbestuurders van oliebedrijven had uitgenodigd om te praten over de mogelijkheden voor de olie-industrie in Venezuela.

13 uur geleden
Trump: VS beslissen welke oliebedrijven in Venezuela mogen werken

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.

1 dag geleden
Trump: focus gesprek oliebedrijven op Venezuela en lagere prijzen

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De focus bij de gesprekken die de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag heeft met topbestuurders van oliebedrijven ligt op de olie-industrie van Venezuela en het verlagen van de prijzen voor Amerikanen. Dat schreef Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social.

1 dag geleden