Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italië vraagt om hulp bij bestrijding bosbranden Sardinië

Italië vraagt om hulp bij bestrijding bosbranden Sardinië

MILAAN (ANP/RTR) - Italië heeft de hulp van andere Europese landen ingeroepen bij de bestrijding van grote bosbranden in het westen van Sardinië. Minister van Buitenlandse Zaken Luigi Di Maio zei zondag dat blusvliegtuigen kunnen helpen. Frankrijk heeft al twee vliegtuigen gestuurd.

In de nacht van zaterdag op zondag moesten door de branden vierhonderd mensen hun huizen verlaten. Zondag moesten nog eens honderden inwoners van het getroffen gebied geëvacueerd worden. De bosbranden woeden onder meer bij de plaats Cuglieri. Het dorp Sennariolo, ten noorden van Cuglieri, werd in zijn geheel ontruimd. Er zijn volgens plaatselijke media panden beschadigd en boeren hebben oogsten en vee in de vuurzee verloren, maar er wordt geen melding gemaakt van ernstig gewonden of doden.

De bosbranden worden onder meer bestreden door blushelikopters en honderden brandweerlieden en vrijwilligers.

Meer uit Buitenland

Achtjarige jongen gedood bij Russische droneaanval in Oekraïne

TSJERKASY (ANP) - Bij een Russische droneaanval op de stad Tsjerkasy, in het hart van Oekraïne, is een achtjarige jongen om het leven gekomen. Er vielen ook veertien gewonden, meldt gouverneur Ihor Taboerets op Telegram. Diverse hoge gebouwen raakten beschadigd.

1 uur geleden
Meerdere doden in Gaza door Israëlische aanvallen

GAZA-STAD (ANP) - In verschillende delen van Gaza zijn dinsdag doden gevallen door Israëlische aanvallen, melden lokale autoriteiten. Onder de doden zou ook een 3-jarig kind zijn.

1 uur geleden
Ambassadeur Libanon: opgeroepen tot bestand in gesprek met Israël

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Libanese ambassadeur in Washington zegt in het gesprek met de Israëlische ambassadeur in de VS te hebben opgeroepen tot een staakt-het-vuren in Libanon. Het eerdere bestand dat in 2024 werd gesloten tussen Israël en Libanon moet volledig worden nageleefd, zei zij.

3 uur geleden
Israël na overleg: Libanon wil zich ook bevrijden van Hezbollah

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Het gesprek tussen de Libanese en Israëlische ambassadeurs in Washington is na ongeveer twee uur afgelopen, meldt het Libanese staatspersbureau NNA. Volgens de Israëlische ambassadeur zijn Israël en Libanon het erover eens dat Libanon "niet langer bezet zal worden door Hezbollah".

4 uur geleden
Rechtszaak erfgenamen 8-decemberdoden Suriname kent vlotte start

PARAMARIBO (ANP) - Bij het kantongerecht in Paramaribo is dinsdag de behandeling begonnen van de rechtszaak die zestig erfgenamen van slachtoffers van de Decembermoorden van 1982 hebben aangespannen tegen de staat Suriname. Hun advocaat Hugo Essed spreekt van "een goed begin": de staat gaf, best uitzonderlijk, direct een eerste reactie op de eis. Toch wil Essed niet te optimistisch zijn. "Het kan alles bij elkaar toch wel een jaar duren."

6 uur geleden
VN-experts: Frans antisemitismewetsvoorstel beperkt meningsuiting

GENÈVE (ANP) - Een Frans voorstel voor een strenge wet tegen antisemitisme zou "de vrijheid van meningsuiting ernstig ondermijnen", waarschuwen speciaal rapporteurs van de Verenigde Naties. De onafhankelijke experts zeggen dat het voorstel van parlementslid Caroline Yadan meerdere mensenrechten zou schenden.

6 uur geleden
UNHCR: boot met 250 vluchtelingen uit Bangladesh omgeslagen

TEKNAF (ANP/AFP) - Een boot met daarin ongeveer 250 vluchtelingen is gekapseisd tijdens een reis van Bangladesh naar Maleisië, meldt vluchtelingenorganisatie UNHCR. Aan boord zouden Rohingya-vluchtelingen en mensen met de Bengaalse nationaliteit zijn geweest, onder wie ook kinderen.

6 uur geleden