Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italië kijkt uit naar ontmoeting met Oranje

Italië kijkt uit naar ontmoeting met Oranje

FLORENCE (ANP) - De Italiaanse voetballers kunnen niet wachten om weer in actie te komen. Dat zei coach Roberto Mancini, in aanloop naar de wedstrijden in de Nations League tegen Bosnië (vrijdag) en Nederland (maandag). "Het wordt tijd dat dit prachtige elftal weer gaat spelen."

"Na zoveel maanden is het geweldig de jongens weer bij elkaar te hebben", zegt de trainer, terugblikkend op de langdurige stop wegens het coronavirus. "De voortekenen zijn gunstig. We hebben alle spelers getest en iedereen was negatief. Het is tijd om weer te beginnen."

Mancini is sinds mei 2018 in functie en slaagde er in zich met de selectie te plaatsen voor het uitgestelde Europees kampioenschap van 2020. "We hebben een goede serie achter de rug en die willen we nu voortzetten. Iedereen is gretig. Ons voornaamste doel is uiteraard goed presteren op het EK van 2021, mede om een goede basis te leggen voor het WK een jaar later."

Chiellini weer terug

Giorgio Chiellini behoort ook tot de selectie van Mancini, hoewel de 36-jarige verdediger van Juventus wegens een zware knieblessure lang uit de roulatie was. "Ik heb getwijfeld of het niet te vroeg is", zegt Chiellini. "Maar de uitnodiging van de bondscoach deed me goed. Hij heeft ook al die moeilijke maanden contact met me gehouden. Dat heeft voor mij ook meegespeeld. Het blijft een eer voor Italië te spelen."

Alessandro Bastoni, Manuel Locatelli en Francesco Caputo zijn de nieuwkomers in de selectie.

Meer uit Voetbal

Vinicius Júnior schiet Real Madrid naar zege op Benfica

LISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.

6 uur geleden
Salzburg neemt afscheid van trainer Letsch

WENEN (ANP) - Red Bull Salzburg heeft afscheid genomen van trainer Thomas Letsch. De leiding van de club uit Oostenrijk is ontevreden over de laatste resultaten. Onder leiding van de voormalige coach van Vitesse haalde de club slechts 1 punt uit de laatste twee competitieduels. "Na een zorgvuldige analyse ben ik tot de conclusie gekomen dat Red Bull Salzburg een nieuwe impuls nodig heeft", aldus sportief directeur Marcus Mann in een verklaring.

6 uur geleden
Sparta Rotterdam houdt NEC op gelijkspel

ROTTERDAM (ANP) - NEC heeft voor de tweede keer op rij punten in de Eredivisie verloren. De club uit Nijmegen bleef steken op een gelijkspel in de zondag gestaakte wedstrijd tegen Sparta Rotterdam (1-1), na een nederlaag afgelopen woensdag tegen FC Utrecht (1-3).

7 uur geleden
Aanvaller Lang helpt Galatasaray aan zege op Juventus

ISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft Galatasaray aan een thuiszege op Juventus in de tussenronde van de Champions League geholpen. Hij maakte twee doelpunten en was betrokken bij de openingstreffer van de kampioen van Turkije (5-2). Teun Koopmeiners scoorde tweemaal voor Juventus.

8 uur geleden
NEC mist aanvoerder Chery in uitduel met Sparta

ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery mist het uitduel van NEC met Sparta Rotterdam. De aanvoerder staat volgens de club uit Nijmegen op het punt weer vader te worden. Dirk Proper vervangt hem.

10 uur geleden
Van de Donk terug in Oranje bij kwalificatieduels voor WK voetbal

ZEIST (ANP) - Daniëlle van de Donk en Daphne van Domselaar zijn terug in de selectie van Oranje. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink bekendgemaakt. De selectie van 23 speelsters speelt komende maand WK-kwalificatiewedstrijden tegen Polen en Ierland.

11 uur geleden
Hoeness uit kritiek op nieuwe rol Duitse voetbaltrainer Klopp

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De voorzitter van Bayern München, Uli Hoeness, heeft kritiek op Jürgen Klopp, de voormalige trainer van Liverpool. Klopp vliegt tegenwoordig de hele wereld over om lezingen te geven voor Red Bull. "Ik zie hem liever weer als trainer", zegt Hoeness in een interview met het Duitse blad Bild.

12 uur geleden