Italiaanse renner Ganna uit Giro na positieve coronatest
TERNI (ANP) - De Italiaanse renner Filippo Ganna heeft de Giro d'Italia moeten verlaten. De voormalig wereldkampioen tijdrijden heeft positief getest op het coronavirus, aldus zijn team Ineos Grenadiers.
"Filippo zal nu rust nemen en volledig herstellen voordat hij zijn wedstrijdprogramma voor 2023 hervat", aldus de Britse wielerploeg op de dag van de achtste etappe.
De 26-jarige Ganna behoorde tot de favorieten voor de winst van de tijdrit op zondag. Hij werd in 2020 en 2021 wereldkampioen tijdrijden. Tijdens de eerste tijdrit van deze Ronde van Italië werd Ganna tweede, achter de Belg Remco Evenepoel.
Ook de Nederlander Lars van den Berg van Groupama-FDJ heeft de Giro moeten verlaten. Hij is ziek.
De Ronde van Italië duurt nog ruim twee weken. De afgelopen dagen haakten bij andere ploegen ook renners af wegens een positieve coronatest.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - André Cats, directeur topsport van sportkoepel NOC*NSF, hoopt na de meest succesvolle Winterspelen ooit voor Nederland op "een steun in de rug". Dat zei hij op de slotdag in Milaan, waar TeamNL tien gouden, zeven zilveren en drie bronzen medailles behaalde.
36 minuten geledenMILAAN (ANP) - Chef de mission Carl Verheijen keek zondag met een meer dan tevreden gevoel terug op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo. "Dit waren onze beste Spelen ooit", zei hij over de prestaties van de sporters van TeamNL.
39 minuten geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Atleet Timme Koster wil gaan onderzoeken hoe hij ook in de toekomst het hordelopen met het bobsleeën kan combineren. De 23-jarige Noord-Hollander sloot afgelopen zomer aan bij het bobsleeteam van voormalig hordeloper Dave Wesselink en maakte in de afgelopen week meteen zijn debuut op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina.
1 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Jonas Phijffers heeft in Apeldoorn het Nederlands record op de 400 meter indoor verbeterd. De 22-jarige atleet klokte een tijd van 45,35. Phijffers had begin februari in het Tsjechische Ostrava het record van Liemarvin Bonevacia uit 2022 al geëvenaard met een tijd van 45,48.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland eindigt de Olympische Spelen in Milaan op de derde plaats in het medailleklassement. Met nog twee van de 116 onderdelen te gaan, kan het team van chef de mission Carl Verheijen niet meer worden gepasseerd.
1 uur geledenABU DHABI (ANP) - Wielrenner Isaac del Toro van UAE Team Emirates heeft de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten op zijn naam geschreven. De leidende positie van de 22-jarige Mexicaan kwam in de zevende en laatste etappe niet meer in gevaar. De Italiaan Jonathan Milan van Lidl-Trek won de slotrit over 149 kilometer na een massasprint in Abu Dhabi.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Een groot deel van de Nederlandse sporters die heeft meegedaan aan de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo gaat naar de sluitingsceremonie. Sportkoepel NOC*NSF laat weten dat 26 van de 38 atleten naar de historische Arena di Verona gaan, een Romeins amfitheater dat plaats biedt aan 20.000 toeschouwers. De openingsceremonie werd ook bezocht door 26 atleten van TeamNL.
1 uur geleden