Italiaan Bezzecchi wint duizendste race MotoGP na crash Bagnaia
LE MANS (ANP) - De Italiaanse motorcoureur Marco Bezzecchi heeft de duizendste grand prix in de MotoGP op zijn naam geschreven. De 24-jarige coureur uit het Ducati-team van Valentino Rossi (Mooney VR46 Racing) won op het circuit van Le Mans de Grote Prijs van Frankrijk en boekte zo zijn tweede zege van dit seizoen. Wereldkampioen Francesco Bagnaia, die van poleposition was vertrokken, viel al vroeg uit na een botsing met Maverick Viñales.
De Spanjaard remde de Ducati-coureur in de zesde ronde uit in de strijd om de derde plaats, maar ging daarbij wel wat wijd door de bocht. Bagnaia probeerde Viñales direct weer te passeren. Beide coureurs raakten elkaar en schoven samen de grindbak in. Viñales was woest en kwam met wilde armgebaren verhaal halen bij Bagnaia. Het leidde zelfs even tot een handgemeen. In dezelfde ronde gingen voor in het veld ook Luca Marini en Alex Márquez bij een botsing onderuit.
Na alle hectiek in de openingsfase nam Bezzecchi de leiding stevig in handen. Achter hem leek Marc Márquez bij zijn rentree af te stevenen op de tweede plaats, maar de Spanjaard schoof met nog anderhalve ronde te gaan de grindbak in. De zesvoudig wereldkampioen in de MotoGP had in de openingsrace in Portugal een gebroken duim opgelopen en miste de daaropvolgende drie grands prix. De Honda-coureur maakte in Le Mans een sterke rentree en kwalificeerde zich als tweede. In de sprintrace van zaterdag, gewonnen door zijn landgenoot Jorge Martin, finishte Márquez als vijfde.
De GP van Frankrijk trok dit weekeinde 278.805 supporters, een record in de MotoGP. De veelal Franse toeschouwers zagen hun landgenoot Johann Zarco als derde finishen, achter Bezzecchi en Martin. De Italiaanse winnaar verkleinde in het WK-klassement zijn achterstand op zijn leidende landgenoot Bagnaia tot 1 punt (94-93).
Meer uit Sport
SALT LAKE CITY (ANP) - Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City haar tweede afstandszege geboekt. De 26-jarige schaatsster won na de 3000 meter van vrijdag ook de 1500 meter. Beune bleef met een dik persoonlijk record van 1.51,05 landgenote Antoinette Rijpma-de Jong en Ragne Wiklund uit Noorwegen ruim voor.
11 uur geledenTURIJN (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz is voor het eerst doorgedrongen tot de finale van de ATP Finals. De Spaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Turijn de Canadees Félix Auger-Aliassime met 6-2 6-4
11 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City de eerste 500 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene was met een Nederlands record van 36,48 sneller dan de Amerikaanse olympisch kampioene Erin Jackson (36,87) en de Japanse Yukino Yoshida (36,88). Kok bleef 0,12 seconde boven het wereldrecord.
11 uur geledenTURIJN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft de finale bereikt van de ATP Finals, het eindejaarstoernooi in Turijn. Voor eigen publiek rekende de Italiaan in de halve finale in twee sets af met de Australiër Alex de Minaur: 7-5 6-2.
17 uur geledenBENGALURU (ANP) - De Nederlandse tennissters zijn zonder in actie te komen uit de Wereldgroep van de Billie Jean King Cup gedegradeerd. Oranje zag in Bengaluru Slovenië met 2-0 van India winnen, waardoor het team van captain Elise Tamaëla is uitgeschakeld in de play-offs.
17 uur geledenMERKSPLAS (ANP) - Joris Nieuwenhuis heeft de Aardbeiencross in het Belgische Merksplas op zijn naam geschreven. De 29-jarige Achterhoeker kwam in de wedstrijd in het klassement van de Superprestige solo over de finish voor de Belgen Niels Vandeputte en Emiel Verstrynge.
17 uur geledenVALENCIA (ANP) - De Spaanse motorcoureur Álex Márquez heeft zaterdag de sprintrace gewonnen van de Grote Prijs van Valencia in de MotoGP. Het was zijn tweede sprintzege op rij, nadat de Ducati-rijder vorige week in het Portugese Portimão ook al de kortere wedstrijd had gewonnen.
18 uur geleden