Italiaan Bezzecchi wint duizendste race MotoGP na crash Bagnaia
LE MANS (ANP) - De Italiaanse motorcoureur Marco Bezzecchi heeft de duizendste grand prix in de MotoGP op zijn naam geschreven. De 24-jarige coureur uit het Ducati-team van Valentino Rossi (Mooney VR46 Racing) won op het circuit van Le Mans de Grote Prijs van Frankrijk en boekte zo zijn tweede zege van dit seizoen. Wereldkampioen Francesco Bagnaia, die van poleposition was vertrokken, viel al vroeg uit na een botsing met Maverick Viñales.
De Spanjaard remde de Ducati-coureur in de zesde ronde uit in de strijd om de derde plaats, maar ging daarbij wel wat wijd door de bocht. Bagnaia probeerde Viñales direct weer te passeren. Beide coureurs raakten elkaar en schoven samen de grindbak in. Viñales was woest en kwam met wilde armgebaren verhaal halen bij Bagnaia. Het leidde zelfs even tot een handgemeen. In dezelfde ronde gingen voor in het veld ook Luca Marini en Alex Márquez bij een botsing onderuit.
Na alle hectiek in de openingsfase nam Bezzecchi de leiding stevig in handen. Achter hem leek Marc Márquez bij zijn rentree af te stevenen op de tweede plaats, maar de Spanjaard schoof met nog anderhalve ronde te gaan de grindbak in. De zesvoudig wereldkampioen in de MotoGP had in de openingsrace in Portugal een gebroken duim opgelopen en miste de daaropvolgende drie grands prix. De Honda-coureur maakte in Le Mans een sterke rentree en kwalificeerde zich als tweede. In de sprintrace van zaterdag, gewonnen door zijn landgenoot Jorge Martin, finishte Márquez als vijfde.
De GP van Frankrijk trok dit weekeinde 278.805 supporters, een record in de MotoGP. De veelal Franse toeschouwers zagen hun landgenoot Johann Zarco als derde finishen, achter Bezzecchi en Martin. De Italiaanse winnaar verkleinde in het WK-klassement zijn achterstand op zijn leidende landgenoot Bagnaia tot 1 punt (94-93).
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de finale. Sinner was in de halve finale in drie sets te sterk voor Daniil Medvedev: 6-2 5-7 6-4. De halve eindstrijd werd vrijdagavond bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner stilgelegd door regenval en werd zaterdag uitgespeeld.
9 minuten geledenMONTMELÓ (ANP) - De Spanjaard Álex Márquez heeft de sprintrace bij de Grote Prijs van Catalonië gewonnen in de MotoGP.
17 minuten geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft zijn debuut bij de 24 uur van de Nürburgring nog even uitgesteld. Zijn ploeggenoot Daniel Juncadella is namens zijn ploeg om 15.00 uur vanaf de vierde positie van start gegaan op het Duitse circuit in de Eifel.
1 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Jessica Schilder heeft het Nederlands record kogelstoten fors verbeterd. De wereldkampioen haalde een sensationele afstand van 21,09 meter. Het oude nationale record van 20,69 stond ook op haar naam.
3 uur geledenROME (ANP) - De halve finale tussen tennissers Jannik Sinner en Daniil Medvedev bij het masterstoernooi van Rome is vrijdag stilgelegd en wordt zaterdag afgemaakt. Bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner begon het te regenen. Omdat het slechte weer aanhield, besloot de scheidsrechter rond 23.00 uur om het restant te verplaatsen naar de volgende dag.
17 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Casper Ruud (27) heeft zich als eerste verzekerd van een finaleplaats bij het tennistoernooi van Rome. De Noorse nummer 25 van de wereld gunde de Italiaan Luciano Darderi (24) voor eigen publiek slechts twee games: 6-1 6-1.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - De Belgische voormalige wielerkampioene Jilke Michielsen is op 19-jarige leeftijd overleden aan de gevolgen van botkanker. Dat werd vrijdag bekendgemaakt op haar Instagramaccount, waar ze de afgelopen tijd verschillende updates plaatste over haar gezondheid.
22 uur geleden