Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italiaan Bezzecchi wint duizendste race MotoGP na crash Bagnaia

Italiaan Bezzecchi wint duizendste race MotoGP na crash Bagnaia

LE MANS (ANP) - De Italiaanse motorcoureur Marco Bezzecchi heeft de duizendste grand prix in de MotoGP op zijn naam geschreven. De 24-jarige coureur uit het Ducati-team van Valentino Rossi (Mooney VR46 Racing) won op het circuit van Le Mans de Grote Prijs van Frankrijk en boekte zo zijn tweede zege van dit seizoen. Wereldkampioen Francesco Bagnaia, die van poleposition was vertrokken, viel al vroeg uit na een botsing met Maverick Viñales.

De Spanjaard remde de Ducati-coureur in de zesde ronde uit in de strijd om de derde plaats, maar ging daarbij wel wat wijd door de bocht. Bagnaia probeerde Viñales direct weer te passeren. Beide coureurs raakten elkaar en schoven samen de grindbak in. Viñales was woest en kwam met wilde armgebaren verhaal halen bij Bagnaia. Het leidde zelfs even tot een handgemeen. In dezelfde ronde gingen voor in het veld ook Luca Marini en Alex Márquez bij een botsing onderuit.

Na alle hectiek in de openingsfase nam Bezzecchi de leiding stevig in handen. Achter hem leek Marc Márquez bij zijn rentree af te stevenen op de tweede plaats, maar de Spanjaard schoof met nog anderhalve ronde te gaan de grindbak in. De zesvoudig wereldkampioen in de MotoGP had in de openingsrace in Portugal een gebroken duim opgelopen en miste de daaropvolgende drie grands prix. De Honda-coureur maakte in Le Mans een sterke rentree en kwalificeerde zich als tweede. In de sprintrace van zaterdag, gewonnen door zijn landgenoot Jorge Martin, finishte Márquez als vijfde.

De GP van Frankrijk trok dit weekeinde 278.805 supporters, een record in de MotoGP. De veelal Franse toeschouwers zagen hun landgenoot Johann Zarco als derde finishen, achter Bezzecchi en Martin. De Italiaanse winnaar verkleinde in het WK-klassement zijn achterstand op zijn leidende landgenoot Bagnaia tot 1 punt (94-93).

Meer uit Sport

Sabalenka voor vierde jaar op rij naar finale Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Aryna Sabalenka heeft voor de vierde keer op rij de finale bereikt van de Australian Open. De nummer 1 van de plaatsingslijst uit Belarus won in de halve finale afgetekend in twee sets van de Oekraïense Elina Svitolina: 6-2 6-3. De partij in de Rod Laver Arena duurde niet langer dan 1 uur en 16 minuten.

43 minuten geleden
Australian Open werkt aan privacy na klachten toptennissters

MELBOURNE (ANP/AFP) - De Australian Open heeft aanpassingen toegezegd om de privacy van de tennissers beter te bewaken. Dat zei toernooidirecteur Craig Tiley in reactie op de klachten van een aantal toptennissters over de camera's die overal alles vastleggen. "We willen naar de spelers luisteren, echt begrijpen wat hun behoeften en wensen zijn. Welke aanpassingen we ook moeten maken, die zullen we maken", zei hij op Tennis Channel.

1 uur geleden
Schaker Van Foreest houdt zicht op eerste plek in Wijk aan Zee

WIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft op het Tata Steel Chess Tournament remise gespeeld tegen de Oezbeek Javokhir Sindarov. Hij blijft door dat resultaat gedeeld tweede, samen met Sindarov en de Duitser Matthias Bluebaum, die woensdag van Anish Giri won.

15 uur geleden
Zwemmers Weertman en Kromowidjojo toegetreden tot Hall of Fame

NIEUWEGEIN (ANP) - Ferry Weertman en Ranomi Kromowidjojo zijn toegetreden tot de International Swimming Hall of Fame (ISHOF). Daarmee behoren de voormalige zwemmers tot een select gezelschap Nederlanders dat deze internationale erkenning ontvangt. Maarten van der Weijden, Monique Wildschut, Irene van der Laan en Judith van Berkel gingen hen voor.

16 uur geleden
Atlete Hassan in april weer van start in marathon van Londen

LONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan (33) zal op 26 april van start gaan in de marathon van Londen. Hassan maakte in 2023 in Londen haar debuut op de marathon. Ondanks dat ze onderweg even moest stoppen vanwege kramp, wist ze haar eerste marathon meteen winnend af te sluiten.

18 uur geleden
Bokser Fury keert terug in de ring voor gevecht met Makhmudov

MANCHESTER (ANP/RTR) - De vorig jaar gestopte Britse bokser Tyson Fury keert opnieuw terug in de ring. De 37-jarige voormalige wereldkampioen zwaargewicht neemt het op 11 april op tegen de Rus Arslanbek Makhmudov.

18 uur geleden
WK beachvolleybal 2027 wil stadion op de Hofvijver in Den Haag

UTRECHT (ANP) - Het WK beachvolleybal van 2027 in Nederland vindt plaats op een aantal "iconische locaties" in de speelsteden Den Haag, Amsterdam, Apeldoorn en Rotterdam. Dat meldt volleybalbond Nevobo in een persbericht. De organisatie hoopt onder meer in Den Haag te spelen in een stadion op de Hofvijver, net als in 2015.

23 uur geleden