Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israëlisch schip aangevallen in Indische Oceaan

Israëlisch schip aangevallen in Indische Oceaan

TEL AVIV (ANP/RTR) - Een Israëlisch vrachtschip dat op weg was van havenstad Djedda in Saudi-Arabië naar de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) is in de Indische Oceaan aangevallen, bevestigen Israëlische defensiefunctionarissen. Ze gaan na of Iraanse troepen daarvoor verantwoordelijk zijn, meldt de Israëlische tv-nieuwszender N12.

De bemanning raakte niet gewond en het schip is niet zwaar beschadigd, aldus N12. De pro-Iraanse tv-zender Al Mayadeen in Libanon had eerder gemeld dat het schip was aangevallen in de Indische Oceaan. Volgens de website Marine Traffic zou de boot, CSAV Tendell, onder Liberiaanse vlag hebben gevaren en tot stilstand zijn gekomen voor de kust van de VAE.

Soortgelijke incidenten gebeurden in februari en april, toen schepen van Israëlische eigenaren werden aangevallen in de Golf van Oman. Israël geeft Iran de schuld van de aanslagen. In april raakte ook een Iraans vrachtschip licht beschadigd door een explosie in de Rode Zee. De New York Times meldde dat Israël achter de aanval zat. Teheran geeft Israël ook de schuld van een aanval op een Iraanse nucleaire installatie in april. Iran en Israël zijn aartsvijanden.

Meer uit Buitenland

Frankrijk werkt aan terugkeer van burgers op schip Madleen

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk zet zich in voor de snelle terugkeer van zes Franse staatsburgers aan boord van de Madleen. Het schip was met hulpgoederen onderweg naar Gaza, maar werd onderschept door Israël.

1 uur geleden
Amnesty International kritisch over onderschepping Madleen

LONDEN (ANP) - Mensenrechtenorganisatie Amnesty International heeft kritiek geuit op Israël voor het onderscheppen van de Madleen. Het schip van de Freedom Flotilla Coalition was met noodhulp op weg naar Gaza, maar moest van Israël koers zetten naar Israël.

2 uur geleden
Rutte: luchtafweer NAVO vervijfvoudigen en duizenden extra tanks

LONDEN (ANP) - De NAVO moet haar luchtverdediging vervijfvoudigen en duizenden extra tanks en pantservoertuigen aanschaffen. Ook zijn er miljoenen meer artilleriegranaten nodig, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Het bondgenootschap zit verder verlegen om twee keer zoveel militaire transportmiddelen en andere ondersteunende zaken.

4 uur geleden
Nationale Garde voor het eerst ingezet in Los Angeles

LOS ANGELES (ANP) - Voor het eerst zijn zondag daadwerkelijk troepen van de Nationale Garde ingezet in Los Angeles tegen demonstranten die zich verzetten tegen de arrestatie van migranten in hun stad. Voor de derde dag op rij kwam het op meerdere plekken in de tweede stad van de Verenigde Staten tot botsingen tussen demonstranten en de politie en extra ordetroepen.

8 uur geleden
Israël: activistenschip verandert koers, op weg naar kust Israël

TEL AVIV (ANP/RTR) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat het activistenschip Madleen van de Freedom Flotilla Coalition, dat op weg was naar Gaza, zijn koers heeft verlegd naar de kust van Israël. Iedereen aan boord is veilig volgens het bericht van het ministerie, en de activisten zullen volgens Israël eenmaal aan wal terugkeren naar hun landen van herkomst.

10 uur geleden
Organisatie: Israëlische militairen enteren activistenschip

TEL AVIV (ANP) - Freedom Flotilla Coalition stelt dat Israëlische militairen in de nacht van zondag op maandag activistenschip Madleen hebben "geënterd". Het contact met het schip, dat onderdeel is van Freedom Flotilla Coalition, is verbroken, voegde de organisatie daaraan toe in een bericht op Telegram.

11 uur geleden
Fan overlijdt na val van tribune tijdens finale Nations League

MÜNCHEN (ANP) - Een voetbalfan is zondag om het leven gekomen na een val van de tribune tijdens de finale van de Nations League tussen Portugal en Spanje in München. Dat heeft de UEFA bevestigd aan het Duitse sportpersbureau SID.

11 uur geleden