Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël zegt 'uitgebreide luchtaanvallen' op Libanon uit te voeren

Israël zegt 'uitgebreide luchtaanvallen' op Libanon uit te voeren

BEIROET (ANP/AFP) - De Israëlische luchtmacht voert naar eigen zeggen "uitgebreide aanvallen uit op doelen van Hezbollah in het zuiden van Libanon". Ook het zuiden van de hoofdstad Beiroet wordt "gericht" onder vuur genomen, omdat daar veel Hezbollahstrijders zouden zitten.

Er zouden volgens een Libanese veiligheidsbron doelen in de buurt van het vliegveld van Beiroet zijn geraakt. De Libanese gezondheidsautoriteiten zeggen dat ook afgelopen nacht luchtaanvallen zijn geweest waarbij zeker tien brandweerlieden zijn gedood. De aanval zou een brandweergebouw hebben geraakt waar de medewerkers zich voorbereidden op een reddingsmissie. Volgens de autoriteiten zijn het afgelopen jaar 115 brandweerlieden omgekomen in het conflict tussen Israël en Hezbollah.

Israël heeft de afgelopen weken de strijd in Libanon geïntensiveerd. Na eerst grote luchtaanvallen te hebben uitgevoerd is vorige week ook een grondoperatie begonnen. Maandag meldde Israël dat er een nieuwe eenheid Libanon is binnengetrokken. Bij de gevechten in het grensgebied zijn twee Israëlische militairen omgekomen.

Meer uit Buitenland

Gekozen burgemeester Parijs: stad zal nooit radicaal-rechts zijn

PARIJS (ANP) - De linkse Emmanuel Grégoire heeft zondagavond voor het stadhuis van Parijs zijn aanhangers toegesproken na zijn winst bij de burgemeestersverkiezingen in de Franse hoofdstad, meldt de Franse krant Le Monde. Grégoire versloeg de conservatieve oud-minister Rachida Dati. Daarmee verlengde hij de kwart eeuw durende heerschappij van de socialisten in de Franse hoofdstad.

1 uur geleden
Exitpoll: liberale partij premier Golob nipt grootste in Slovenië

LJUBLJANA (ANP/AFP) - De parlementsverkiezingen in Slovenië worden volgens de exitpoll nipt gewonnen door de liberale Vrijheidsbeweging van premier Robert Golob. Zijn partij ging in de peilingen nek-aan-nek met de rechts-populistische SDS van oud-premier Janez Janša, een man die binnen de Europese Unie wordt gezien als een potentiële dwarsligger.

7 uur geleden
Trump: ICE-agenten gaan vanaf maandag helpen op vliegvelden

WASHINGTON (ANP) - Vanaf maandag gaan agenten van immigratiedienst ICE de beveiliging op vliegvelden helpen, meldt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. Dat is vanwege de discussie in het parlement over de financiering van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid (DHS), waar zowel ICE als luchthavenbeveiliging onder vallen.

12 uur geleden
België herdenkt terreuraanslagen van 10 jaar geleden

BRUSSEL (ANP) - In België is stilgestaan bij de terroristische aanslagen van tien jaar geleden. In de Brusselse metro en op de luchthaven Zaventem gingen toen bommen af, waardoor 35 mensen om het leven kwamen. Honderden mensen raakten gewond.

13 uur geleden
Kolonisten stichten brand in dorpen Westelijke Jordaanoever

RAMALLAH (ANP/AFP/DPA) - Israëlische kolonisten hebben brand gesticht in Palestijnse dorpen op de bezette Westelijke Jordaanoever, meldt de Israëlische krijgsmacht (IDF). De aanvallen vonden plaats in de nacht van zaterdag op zondag.

14 uur geleden
Israël versnelt sloop van Libanese huizen in frontliniedorpen

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische minister van Defensie Israel Katz heeft samen met premier Benjamin Netanyahu de Israëlische krijgsmacht (IDF) opgedragen om "sneller Libanese huizen te slopen in frontliniedorpen" in het zuiden van Libanon. Dat is naar eigen zeggen nodig om een eind te maken aan de "bedreigingen voor Israëlische gemeenschappen".

15 uur geleden
Aantal gewonden in Zuid-Israël na Iraanse aanval loopt op

ARAD (ANP) - Het aantal gewonden na Iraanse aanvallen op de Zuid-Israëlische steden Arad en Dimona is opgelopen naar zeker 180, meldt Al Jazeera op basis van het Israëlische ministerie van Volksgezondheid. Iraanse raketten troffen de steden zaterdag. Op foto's en video's zijn zwaar beschadigde gebouwen te zien.

16 uur geleden