Israël zegt 'uitgebreide luchtaanvallen' op Libanon uit te voeren
BEIROET (ANP/AFP) - De Israëlische luchtmacht voert naar eigen zeggen "uitgebreide aanvallen uit op doelen van Hezbollah in het zuiden van Libanon". Ook het zuiden van de hoofdstad Beiroet wordt "gericht" onder vuur genomen, omdat daar veel Hezbollahstrijders zouden zitten.
Er zouden volgens een Libanese veiligheidsbron doelen in de buurt van het vliegveld van Beiroet zijn geraakt. De Libanese gezondheidsautoriteiten zeggen dat ook afgelopen nacht luchtaanvallen zijn geweest waarbij zeker tien brandweerlieden zijn gedood. De aanval zou een brandweergebouw hebben geraakt waar de medewerkers zich voorbereidden op een reddingsmissie. Volgens de autoriteiten zijn het afgelopen jaar 115 brandweerlieden omgekomen in het conflict tussen Israël en Hezbollah.
Israël heeft de afgelopen weken de strijd in Libanon geïntensiveerd. Na eerst grote luchtaanvallen te hebben uitgevoerd is vorige week ook een grondoperatie begonnen. Maandag meldde Israël dat er een nieuwe eenheid Libanon is binnengetrokken. Bij de gevechten in het grensgebied zijn twee Israëlische militairen omgekomen.
Meer uit Buitenland
STRATFORD-UPON-AVON (ANP/RTR) - Het succes van de film Hamnet, een fictief verhaal over William Shakespeare, heeft merkbaar invloed op het animo voor locaties die een belangrijke rol speelden in het leven van de auteur. De Shakespeare Birthday Trust meldt dat het aantal bezoekers tussen de 15 en 20 procent is toegenomen sinds de release van de film in januari.
14 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio overlegt heimelijk met de kleinzoon van voormalig Cubaans president Raúl Castro. Dat zeggen bronnen tegen de Amerikaanse nieuwssite Axios.
16 minuten geledenGENÈVE (ANP/AFP/RTR) - Het vredesoverleg tussen Rusland en Oekraïne van woensdag is ten einde gekomen in Genève. De onderhandelingen duurden volgens de Oekraïense delegatie ongeveer twee uur.
18 minuten geledenLYON (ANP) - Elf mensen zijn inmiddels opgepakt in het onderzoek naar de fatale mishandeling van de nationalistische activist Quentin Deranque in Lyon. De 23-jarige Deranque overleed nadat hij in elkaar was geslagen door een aantal extreemlinkse activisten. Justitie zegt dat zes arrestanten ervan worden verdacht Deranque te hebben doodgeslagen. Justitie onderzoekt "opzettelijke doodslag".
21 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Buitenlandse inlichtingendiensten kunnen berichten van Russische militairen op de berichtenservice Telegram zien. Daarvoor heeft de Russische minister van Digitale Ontwikkeling, Maksoed Sjadajev, gewaarschuwd. Hij zei dat "er talrijke aanwijzingen zijn dat buitenlandse inlichtingendiensten toegang hebben tot de messenger van Telegram en ze dat gebruiken tegen Russische militairen".
22 minuten geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft sancties aangekondigd tegen de leider van het pro-Russische regime in buurland Belarus, Aleksandr Loekasjenko. "We zullen samenwerken met partners zodat dit wereldwijd effect heeft", schreef hij op X.
25 minuten geledenLYON (ANP) - Negen mensen zijn inmiddels opgepakt in het onderzoek naar de fatale mishandeling van de nationalistische activist Quentin Deranque in Lyon. De 23-jarige Deranque overleed nadat hij in elkaar was geslagen door een aantal extreemlinkse activisten. Justitie zegt dat zes arrestanten ervan worden verdacht Deranque te hebben geslagen en sluit meer aanhoudingen niet uit.
35 minuten geleden