Israël zegt onderzoek toe nadat VN-blauwhelmen gewond raakten
TEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - Na forse internationale kritiek belooft Israël te onderzoeken hoe VN-blauwhelmen in het Libanese grensgebied met Israël gewond raakten in de strijd tussen Israël en de Libanese Hezbollah-beweging. Het Israëlische leger spreekt over een "diepgaand" onderzoek op "het hoogste niveau".
De strijdkrachten stellen "op de hoogte te zijn gebracht" dat twee VN-vredeshandhavers "per ongeluk" gewond zijn geraakt in het zuiden van Libanon. Meerdere landen beschuldigen het Israëlische leger ervan geweld te hebben gebruikt tegen posities van de VN-vredesmissie UNIFIL, tijdens het Israëlische offensief tegen Hezbollah. Inmiddels zouden vier blauwhelmen verwondingen hebben opgelopen.
De gemilitariseerde Hezbollah, die volgens internationale afspraken eigenlijk weg moet uit het grensgebied met Israël, veroordeelde de Israëlische "aanvallen" op UNIFIL.
Ondertussen meldde het Libanese leger dat bij een Israëlische aanval in Zuid-Libanon twee Libanese soldaten zijn gesneuveld, en drie anderen gewond raakten. De "vijand" richtte zich op een legerpost in Kafra, aldus de Libanese strijdkrachten. Sinds de gevechten tussen Israël en Hezbollah op 23 september escaleerden, zijn vier Libanese militairen gedood.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - Europese leiders zijn blij met de aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump dat er voorlopig geen aanvallen worden uitgevoerd op de Iraanse energie-infrastructuur.
40 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP) - Burgemeesters van plaatsen in het zuiden van Libanon zeggen bevelen van de Israëlische krijgsmacht (IDF) te hebben gekregen om de ontheemden die daar worden opgevangen weer weg te sturen. Het gaat om mensen die gevlucht zijn uit andere dorpen en steden, plaatsen die bekendstaan als bolwerken van Hezbollah.
42 minuten geledenROME (ANP/RTR) - Het lijkt erop dat de Italiaanse premier Giorgia Meloni het referendum over een belangrijke hervorming van het rechtssysteem nipt heeft verloren, blijkt uit de exitpolls. Dit kan een klap voor de regering betekenen in aanloop naar de verkiezingen van volgend jaar.
1 uur geledenNAQURA (ANP/AFP) - Het hoofdkwartier van de VN-vredesmacht in Libanon (UNIFIL) is geraakt door een projectiel, meldt de organisatie in een verklaring. UNIFIL denkt dat het projectiel is afgevuurd door een "niet-statelijke actor". De Libanese beweging Hezbollah verklaarde eerder Israëlische troepen in dezelfde stad te hebben aangevallen.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische minister van Financiën heeft gepleit voor de annexatie van het zuiden van buurland Libanon. De rechtse hardliner Bezalel Smotrich deed dat pleidooi op de radio.
1 uur geledenATHENE (ANP/AFP) - Het proces rond de treinramp in Griekenland in 2023 waarbij 57 doden vielen, is uitgesteld tot 1 april. Lang werd uitgekeken naar de rechtszaak, waarin 36 mensen terechtstaan en meer dan 350 getuigen zullen worden gehoord. De reden van het uitstel: de rechtszaal waarin de rechtszaak gehouden zou worden, bleek maandag te klein voor de vele toegestroomde nabestaanden en aanwezigen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Iran wil dringend een deal sluiten en dat zou binnen vijf dagen of zelfs eerder kunnen gebeuren, zei de Amerikaanse president Donald Trump tegen Fox Business. Trump maakte op Truth Social bekend dat Iran en de VS de afgelopen dagen in gesprek zijn geweest over een "volledige en totale oplossing" voor de oorlog in het Midden-Oosten. In afwachting daarvan pauzeren de VS vijf dagen de aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten.
2 uur geleden