Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël zegt onderzoek toe nadat VN-blauwhelmen gewond raakten

Israël zegt onderzoek toe nadat VN-blauwhelmen gewond raakten

TEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - Na forse internationale kritiek belooft Israël te onderzoeken hoe VN-blauwhelmen in het Libanese grensgebied met Israël gewond raakten in de strijd tussen Israël en de Libanese Hezbollah-beweging. Het Israëlische leger spreekt over een "diepgaand" onderzoek op "het hoogste niveau".

De strijdkrachten stellen "op de hoogte te zijn gebracht" dat twee VN-vredeshandhavers "per ongeluk" gewond zijn geraakt in het zuiden van Libanon. Meerdere landen beschuldigen het Israëlische leger ervan geweld te hebben gebruikt tegen posities van de VN-vredesmissie UNIFIL, tijdens het Israëlische offensief tegen Hezbollah. Inmiddels zouden vier blauwhelmen verwondingen hebben opgelopen.

De gemilitariseerde Hezbollah, die volgens internationale afspraken eigenlijk weg moet uit het grensgebied met Israël, veroordeelde de Israëlische "aanvallen" op UNIFIL.

Ondertussen meldde het Libanese leger dat bij een Israëlische aanval in Zuid-Libanon twee Libanese soldaten zijn gesneuveld, en drie anderen gewond raakten. De "vijand" richtte zich op een legerpost in Kafra, aldus de Libanese strijdkrachten. Sinds de gevechten tussen Israël en Hezbollah op 23 september escaleerden, zijn vier Libanese militairen gedood.

Meer uit Buitenland

Man die schoot bij Witte Huis bekend bij veiligheidsdiensten

WASHINGTON (ANP/AFP) - De man die zaterdag werd doodgeschoten bij een controlepost bij het Witte Huis, had eerder meerdere aanvaringen met Amerikaanse veiligheidsdiensten en de politie. Dat melden Amerikaanse media, waaronder CNN.

2 uur geleden
Oekraïne meldt grote raketaanval op Kyiv

KYIV (ANP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv is in de nacht van zaterdag op zondag bestookt met ballistische raketten. Volgens de autoriteiten raakten zeker vijf mensen gewond, van wie er één naar het ziekenhuis is gebracht.

5 uur geleden
Republikeinen kritisch over Trumps deal met Iran

WASHINGTON (ANP) - Prominente Republikeinen uiten kritiek op de voorwaarden van het mogelijke akkoord dat de Amerikaanse president Donald Trump met Iran onderhandelt om de oorlog te beëindigen. Ze vrezen dat Teheran daardoor zijn machtspositie in de regio behoudt of zelfs versterkt.

5 uur geleden
Iraanse media spreken Trump tegen over heropening Hormuz

TEHERAN (ANP) - Iraanse media spreken tegen dat de Straat van Hormuz volledig wordt heropend als onderdeel van het aangekondigde vredesakkoord met de Verenigde Staten. Volgens Al Jazeera noemt staatspersbureau Fars die bewering van de Amerikaanse president Donald Trump "ver van de realiteit".

7 uur geleden
Witte Huis op slot na schoten gemeld in de buurt

WASHINGTON (ANP) - Rond het Witte Huis in Washington is een grote politiemacht op de been na meldingen van schoten. Journalisten op het terrein kregen opdracht dekking te zoeken en werden naar de persruimte gebracht. Het Witte Huis is volgens hen op slot gegaan.

7 uur geleden
Dodental ebola-uitbraak in Congo 200 voorbij

KINSHASA (ANP) - Het dodental door de ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot 204. Dat heeft het Congolese ministerie van Volksgezondheid bekendgemaakt. In drie provincies zijn 867 vermoedelijke besmettingen geregistreerd.

7 uur geleden
Trump meldt 'grotendeels overeenstemming' over deal met Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat er grotendeels overeenstemming is bereikt over een akkoord met Iran. "De laatste aspecten en details van de deal worden momenteel besproken en zullen binnenkort bekendgemaakt worden", schreef hij in een bericht op zijn platform Truth Social. Hij stelt dat het voorstel onder meer voorziet in de opening van de Straat van Hormuz.

9 uur geleden