Israël zegt Hezbollahcommandant aangevallen te hebben in Beiroet
TEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft naar eigen zeggen een Hezbollahcommandant aangevallen in de Libanese hoofdstad Beiroet. Volgens Israël was de man verantwoordelijk voor de aanval op een voetbalveld in Majdal Shams, op de door Israël geannexeerde Golanhoogten. Daarbij kwamen dit weekend twaalf tieners om.
De Israëlische krijgsmacht noemt in de eerste berichten geen naam en vermeldt ook niet of de commandant daadwerkelijk is geraakt. Het zou gaan om een "gerichte aanval" op de man die verantwoordelijk is "voor de moord op de kinderen in Majdal Shams en het doden van vele andere Israëlische burgers". Details volgen, zo is te lezen op X.
Ook de Israëlische minister van Defensie Yoav Gallant plaatste kort na het eerste statement van de IDF een bericht op X. "Hezbollah heeft een rode lijn overschreden."
Doelwit
Bronnen melden dat Fuad Shukr het doelwit van de aanval was. Hij zou een belangrijke rol spelen in de militaire activiteiten van Hezbollah. Bronnen rond Hezbollah melden aan persbureaus AFP en Reuters dat Shukr gewond is geraakt, maar de Israëlische aanval wel heeft overleefd.
Shukr wordt ook gezocht door de VS, onder meer voor een bomaanslag op Amerikaanse mariniers in Beiroet in 1983. Daarbij kwamen 241 defensiemedewerkers om. De VS hebben een beloning uitgeloofd tot 5 miljoen dollar (4,6 miljoen euro) voor tips. Hij is ook bekend onder zijn strijdnamen Muhsin Shukr of al-Hajj Mohsin.
Meer uit Buitenland
DAVOS (ANP) - Niet alleen de Verenigde Staten, maar de NAVO-landen "gezamenlijk" gaan Groenland en het Noordpoolgebied verdedigen. Daarop zijn de besprekingen die de Verenigde Staten en Denemarken nu aanknopen gericht, zegt NAVO-topman Mark Rutte. De Amerikaanse president Donald Trump hield tot dusver vol dat hij Groenland, dat bij het koninkrijk Denemarken hoort, wilde annexeren.
1 uur geledenDAVOS (ANP) - De overeenkomst tussen de Verenigde Staten en Denemarken die volgens de Amerikaanse president Donald Trump op tafel ligt, is "voor altijd". "Het is het soort deal dat ik wilde", zei Trump na een gesprek met NAVO-chef Mark Rutte.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ingelaste EU-top over de Groenlandcrisis gaat door, laat een woordvoerder van de voorzitter van de EU-leiders António Costa weten. De EU-leiders komen donderdagavond alsnog bij elkaar, ook nu de Amerikaanse president Donald Trump afziet van importheffingen voor Europese landen die meededen aan een verkenningsmissie in Groenland.
1 uur geledenHASAKAH (ANP/AFP) - Het Syrische leger is naar eigen zeggen het grote gevangenenkamp Al-Hol, niet ver van de Iraakse grens, binnengetrokken. Dat kamp werd jarenlang gecontroleerd door de Syrische Democratische Strijdkrachten (SDF).
3 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse waarnemend president Delcy Rodríguez heeft bijna dertig topfiguren in de strijdkrachten en verwante veiligheidsorganen vervangen. Zo zijn de bevelhebbers van de voornaamste luchtmachtbases vervangen, meldden lokale media. Rodríguez is de plaatsvervanger van de door de VS begin dit jaar in een nachtelijke militaire operatie gevangengenomen president Nicolás Maduro. De luchtmachtbases waren doelwit bij de Amerikaanse operatie.
3 uur geledenLÜNEBURG (ANP) - Twee Duitse ambulancebroeders zijn veroordeeld tot lange celstraffen, omdat ze ongelukken veroorzaakten om de slachtoffers daarna te kunnen helpen. Het duo gooide vanaf bruggen onder meer betonplaten en een boomstam op Duitse snelwegen. Ze krijgen elf en twaalf jaar gevangenisstraf voor poging tot moord en gevaarlijk gedrag in het verkeer.
4 uur geledenRIYAD (ANP) - Een achttal overwegend islamitische landen zegt in een gezamenlijke verklaring te zullen deelnemen aan de Amerikaanse vredesraad. Die moet toezien op Gaza na een mogelijk bestand. Het gaat om Pakistan, Egypte, Jordanië, Qatar, Indonesië, Turkije, Saudi-Arabië en de Verenigde Arabische Emiraten. In de verklaring spreken de landen hun steun uit voor de Amerikaanse inzet voor vrede in het gebied.
4 uur geleden