Israël wacht moeilijke dagen, zegt premier Netanyahu
TEL AVIV (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft in een live-toespraak op tv gezegd dat "Israël moeilijke dagen wacht" en het land "op alle scenario's is voorbereid". Netanyahu zei niets over een aanval op Hamas-kopstuk Ismail Haniyeh, maar stelde wel dat het "verpletterende klappen heeft uitgedeeld aan vijanden".
Een woordvoerder van de Israëlische regering weigerde eerder woensdag ook al te reageren op de dood van Haniyeh. "Wij geven geen commentaar op dat specifieke incident", zei hij.
Hamas-kopstuk Ismail Haniyeh kwam afgelopen nacht om het leven bij een luchtaanval in de Iraanse hoofdstad Teheran. Hamas en Iran houden Israël verantwoordelijk voor Haniyehs dood en dreigen met wraak. Netanyahu waarschuwde Israëliërs dat het land "van alle kanten" wordt bedreigd. "Iedereen die tegen ons is, zal een hoge prijs betalen", voegde hij daaraan toe.
Israël liet dinsdag weten Hezbollah-commandant Fuad Shukr te hebben gedood met een luchtaanval in Beiroet. Hij wordt verantwoordelijk gehouden voor een dodelijke aanval op kinderen in de door Israël geannexeerde Golanhoogten.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP/RTR) - De Spaanse premier Pedro Sánchez stelt dat een Amerikaanse inval in Groenland de Russische president Vladimir Poetin "de gelukkigste man op aarde" zou maken. Dat heeft hij gezegd tegen het Spaanse dagblad La Vanguardia.
37 minuten geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka is de jacht op haar derde titel op de Australian Open goed begonnen. De nummer 1 van de wereld uit Belarus won in de eerste ronde in twee sets van de Franse speelster Tiantsoa Rakotomanga Rajaonah: 6-4 6-1.
44 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Een Iraanse functionaris zegt dat zeker 5000 mensen zijn omgekomen tijdens de protesten in Iran. Onder hen zijn ongeveer vijfhonderd leden van de veiligheidsdiensten, aldus de anonieme functionaris tegen persbureau Reuters.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd een rechtszaak te starten tegen de Amerikaanse zender CBS, meldt The New York Times. Hij werd eerder deze week dertien minuten geïnterviewd en wilde dat het gesprek volledig werd uitgezonden, wat dinsdag gebeurde.
1 uur geledenAMMAN (ANP/RTR/AFP) - Ook de Jordaanse koning Abdullah is uitgenodigd om deel te nemen aan de Raad van Vrede van de Amerikaanse president Donald Trump. De Verenigde Staten willen dat deze raad toezicht houdt op het toekomstige Palestijnse technocratische bestuur in de Gazastrook.
1 uur geledenALEPPO (ANP/AFP) - Syrische staatsmedia zeggen dat de door Koerden geleide SDF twee belangrijke bruggen over de rivier de Eufraat heeft vernietigd, in de noordelijke regio Raqqa. Syrische regeringstroepen rukken sinds kort op in het noorden van het land en controleren nu gebieden die meer dan een decennium in Koerdische handen waren.
2 uur geledenMAKASSAR (ANP) - De Indonesische autoriteiten hebben wrakstukken gevonden van het vliegtuig dat vermist raakte in de provincie Zuid-Sulawesi. Naar de elf inzittenden wordt nog gezocht.
6 uur geleden