
Israël vraagt hulp bij bestrijding bosbranden bij Jeruzalem
JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël vraagt de hulp van onder meer Frankrijk, Griekenland en Italië bij de bestrijding van grote bosbranden nabij Jeruzalem. Honderden mensen zijn geëvacueerd en grote rookwolken trekken over de stad. Tot nu toe is ongeveer 17.000 hectare in de as gelegd.
Griekenland heeft laten weten zoveel als mogelijk te zullen helpen, meldt het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken. Zelf kampt Griekenland al weken met bosbranden. Maandag moesten nog drie dorpen ten zuidoosten van Athene worden geëvacueerd omdat daar nieuwe branden in de omgeving waren ontstaan.
Een van de grootste ziekenhuizen van Israël, Hadassah Ein Kerem, moet worden ontruimd wegens de oprukkende vlammenzee, meldt de hulporganisatie Zaka Tel Aviv. Momenteel zijn 75 eenheden van de brandweer en tien blusvliegtuigen bezig het vuur onder controle te krijgen. Een onbekend aantal mensen is door artsen behandeld omdat ze rook hadden ingeademd.
De brand brak zondag uit in de beboste heuvels ten oosten van de stad. Door hitte en harde wind kon het vuur zich snel verspreiden. Het is nog onduidelijk hoe de brand is ontstaan.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese sjiitische beweging Hezbollah heeft verklaard dat een regeringsbesluit om de beweging te ontwapenen "niet bestaat". De regering besloot dat Hezbollah voor het eind van het jaar ontwapend moet zijn. Het leger moet daar een plan voor maken.
32 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Moskou noemt de ontmoeting tussen de Russische president Vladimir Poetin en de Amerikaanse gezant Steve Witkoff nuttig en constructief. Ze bespraken het conflict in Oekraïne en het verbeteren van de betrekkingen tussen de Verenigde Staten en Rusland, aldus het Kremlin.
51 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft ongeveer drie uur gesproken met de Amerikaanse gezant Steve Witkoff, melden Russische staatsmedia. De ontmoeting was twee dagen voor het verstrijken van de deadline die de Amerikaanse president Donald Trump aan Rusland heeft gesteld om in te stemmen met vrede in Oekraïne of nieuwe maatregelen tegemoet te zien.
1 uur geledenROME (ANP/RTR) - De Italiaanse regering heeft ingestemd met een plan voor een brug naar Sicilië. Een technische commissie heeft het voorstel goedgekeurd, zegt minister van Transport Matteo Salvini.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie roept op tot een nieuwe dialoog over kernwapens nu Rusland weer dreigt met dergelijke wapens en de Verenigde Staten daarop reageren. Brussel benadrukt dat de laatste controlemogelijkheid voor de beheersing van kernwapens, het zogenoemde New START-verdrag, komende februari afloopt.
2 uur geledenRIBAUTE/NARBONNE (ANP) - De grote bosbrand in het Zuid-Franse departement Aude breidt zich verder uit, mede door het droge hete weer en harde wind. Volgens de weersvoorspellingen blijven de ongunstige omstandigheden nog enige tijd aanhouden, met warmere temperaturen in aantocht. Maar in de gemeente waar de brand dinsdagmiddag is begonnen, Ribaute, meldt de burgemeester dat de brandbestrijders de brand meester zijn.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is in gesprek gegaan met de Amerikaanse gezant Steve Witkoff. President Donald Trump is geïrriteerd over het voortslepen van de strijd in Oekraïne. Hij beloofde voor zijn verkiezing tot staatshoofd al snel een einde aan de oorlog te maken.
4 uur geleden