Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël viert eerste Jom Kipoer in oorlogstijd in ruim 50 jaar

Israël viert eerste Jom Kipoer in oorlogstijd in ruim 50 jaar

JERUZALEM (ANP) - In Israël wordt de joodse feestdag Jom Kipoer gevierd. Het is de eerste keer sinds 1973 dat de belangrijkste religieuze feestdag van Israël plaatsvindt terwijl het land in oorlog is. Vorig jaar viel de dag vlak voor het begin van de strijd in de Gazastrook.

Jom Kipoer, ook wel de Grote Verzoendag genoemd, begon vrijdag met zonsondergang en duurt tot de zon zaterdagavond weer ondergaat. In die periode wordt er niet gewerkt en zijn de winkels dicht. Ook is het volgens nieuwssite Times of Israel gebruikelijk dat de wegen leeg zijn en er geen vluchten aankomen in Israël.

Normaal gesproken wordt er ook geen televisie gekeken of radio geluisterd tijdens Jom Kipoer, maar het leger zegt dat mensen door de veiligheidssituatie dit keer wel hun apparaten aan mogen zetten. Daar zal dan niets te zien of horen zijn, maar zodra het luchtalarm gaat, worden mensen wel via die weg geïnformeerd om dekking te zoeken.

In 1973 werd Israël tijdens de feestdag verrassend aangevallen door Egypte en Syrië. Hoewel die landen de oorlog waren begonnen om verloren gebied te heroveren op Israël, raakten ze juist grondgebied kwijt. De oorlog duurde nog geen maand en kwam in Israël bekend te staan als de Jom Kipoeroorlog.

Meer uit Buitenland

Iraanse media: nucleaire kwestie geen onderdeel langer bestand

TEHERAN (ANP/RTR) - Het nucleaire programma van Iran vormt volgens het Iraanse nieuwsagentschap Tasnim geen onderdeel van het memorandum van overeenstemming waar Iran en de VS aan de hand van Pakistan aan werken. Nucleaire onderhandelingen worden gevoerd na aanvaarding van het voorlopige akkoord en de verlenging van het bestand met zestig dagen.

8 minuten geleden
Pakistan spreekt over betekenisvolle voortuitgang Iran en VS

ISLAMABAD (ANP/RTR) - Bemiddelaar Pakistan ziet "een betekenisvolle vooruitgang" in de onderhandelingen tussen Iran en de VS die zicht biedt op "een positieve en duurzame uitkomst". Dit zei de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Mohammad Ishaq Dar.

43 minuten geleden
Man die schoot bij Witte Huis bekend bij veiligheidsdiensten

WASHINGTON (ANP/AFP) - De man die zaterdag werd doodgeschoten bij een controlepost bij het Witte Huis, had eerder meerdere aanvaringen met Amerikaanse veiligheidsdiensten en de politie. Dat melden Amerikaanse media, waaronder CNN.

3 uur geleden
Oekraïne meldt grote raketaanval op Kyiv

KYIV (ANP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv is in de nacht van zaterdag op zondag bestookt met ballistische raketten. Volgens de autoriteiten raakten zeker vijf mensen gewond, van wie er één naar het ziekenhuis is gebracht.

6 uur geleden
Republikeinen kritisch over Trumps deal met Iran

WASHINGTON (ANP) - Prominente Republikeinen uiten kritiek op de voorwaarden van het mogelijke akkoord dat de Amerikaanse president Donald Trump met Iran onderhandelt om de oorlog te beëindigen. Ze vrezen dat Teheran daardoor zijn machtspositie in de regio behoudt of zelfs versterkt.

6 uur geleden
Iraanse media spreken Trump tegen over heropening Hormuz

TEHERAN (ANP) - Iraanse media spreken tegen dat de Straat van Hormuz volledig wordt heropend als onderdeel van het aangekondigde vredesakkoord met de Verenigde Staten. Volgens Al Jazeera noemt staatspersbureau Fars die bewering van de Amerikaanse president Donald Trump "ver van de realiteit".

8 uur geleden
Witte Huis op slot na schoten gemeld in de buurt

WASHINGTON (ANP) - Rond het Witte Huis in Washington is een grote politiemacht op de been na meldingen van schoten. Journalisten op het terrein kregen opdracht dekking te zoeken en werden naar de persruimte gebracht. Het Witte Huis is volgens hen op slot gegaan.

8 uur geleden