Israël stuurt ex-president Hooggerechtshof naar IGH in Den Haag
JERUZALEM (ANP/RTR) - De voormalige president van het Hooggerechtshof in Israël, Aharon Barak, is door zijn land toegevoegd aan een panel van het Internationaal Gerechtshof (IGH), meldt een Israëlische functionaris. Dat IGH-panel beoordeelt komende week in Den Haag een beschuldiging van Zuid-Afrika dat Israël genocide pleegt jegens Palestijnen.
Volgens de regels van het IGH kan een staat die partij is bij een zaak, maar geen rechter van zijn nationaliteit in de rechtbank heeft, een rechter 'ad hoc' kiezen om in de betreffende zaak zitting te nemen.
Barak was een vooraanstaande stem in de protesten afgelopen zomer tegen de door premier Benjamin Netanyahu gewenste hervormingen van het Israëlische rechtsstelsel.
Ook Zuid-Afrika heeft geen rechter bij het IGH. Het land stuurt voormalig plaatsvervangend opperrechter Dikgang Moseneke naar Den Haag, aldus Zuid-Afrikaanse media.
Meer uit Buitenland
BOGOTÁ (ANP/AFP) - De stembussen voor de verkiezingen in Colombia zijn geopend. De kandidaten voor het presidentschap verschillen vooral in hun voorgestelde aanpak van het drugsgeweld in het land.
2 uur geledenBEIROET (ANP) - Door Israëlische aanvallen op het zuiden van Libanon zijn minstens elf doden gevallen, meldt het Libanese persbureau NNA. Bij een aanval in de buurt van een ziekenhuis zouden daarnaast zeker twaalf medewerkers gewond zijn geraakt.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez zegt dat bij rellen rond de door de Parijse voetbalclub PSG gewonnen Champions League-finale 780 mensen zijn aangehouden, melden Franse media. Eerder werden nog rond de vierhonderd arrestaties gemeld. Ook zouden 57 agenten gewond zijn geraakt.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk heeft een spoedvergadering van de VN-Veiligheidsraad aangevraagd vanwege de situatie in Libanon. Dat meldt minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot. Israël kondigde aan daar verder op te trekken en meldde zondag het historische Beaufort-kasteel nabij Arnoun te hebben ingenomen.
6 uur geledenVALLETTA (ANP) - De regerende Arbeidspartij heeft de Maltese verkiezingen gewonnen, zo blijkt uit voorlopige stemuitslagen. Het is daarmee de vierde keer dat de partij van afzwaaiend premier Robert Abela de verkiezingen wint. Naar schatting gaat het om een voorsprong van circa 18.000 stemmen, grofweg de helft van de voorsprong die de partij bij de vorige verkiezingen, in 2022, haalde.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - De burgemeester van het achtste arrondissement in Parijs roept op tot een verbod op bijeenkomsten op de Champs-Élysées rond de viering van de bekerwinst van Paris Saint-Germain. Dat melden Franse media als Le Monde.
9 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger heeft zondag bekendgemaakt dat het bezig is zijn grondoperaties in het zuiden van Libanon uit te breiden. De operatie in Beaufort Ridge en het gebied van Wadi al-Saluki is enkele dagen geleden al begonnen, aldus de verklaring.
12 uur geleden