Israël stuurt ex-president Hooggerechtshof naar IGH in Den Haag
JERUZALEM (ANP/RTR) - De voormalige president van het Hooggerechtshof in Israël, Aharon Barak, is door zijn land toegevoegd aan een panel van het Internationaal Gerechtshof (IGH), meldt een Israëlische functionaris. Dat IGH-panel beoordeelt komende week in Den Haag een beschuldiging van Zuid-Afrika dat Israël genocide pleegt jegens Palestijnen.
Volgens de regels van het IGH kan een staat die partij is bij een zaak, maar geen rechter van zijn nationaliteit in de rechtbank heeft, een rechter 'ad hoc' kiezen om in de betreffende zaak zitting te nemen.
Barak was een vooraanstaande stem in de protesten afgelopen zomer tegen de door premier Benjamin Netanyahu gewenste hervormingen van het Israëlische rechtsstelsel.
Ook Zuid-Afrika heeft geen rechter bij het IGH. Het land stuurt voormalig plaatsvervangend opperrechter Dikgang Moseneke naar Den Haag, aldus Zuid-Afrikaanse media.
Meer uit Buitenland
WISMAR (ANP/DPA) - Bultrug Timmy is op eigen kracht losgekomen voor de Duitse kust. Het dier was de afgelopen weken meermaals gestrand en autoriteiten hadden hun reddingspogingen gestaakt. Zondag werd er nog een particuliere reddingsactie opgestart, maar door het stijgende water wist Timmy maandag toch op eigen kracht los te komen. Volgens het Duitse Bild blijven reddingsdiensten paraat om hem via de Noordzee naar de Atlantische Oceaan te begeleiden.
52 minuten geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft oorlogsschepen voor oefeningen naar het westen van de Stille Oceaan gestuurd als reactie op Japanse deelname aan grootschalige oefeningen van de Verenigde Staten, Canada, Nieuw-Zeeland, Australië, Frankrijk en de Filippijnen bij de Filippijnen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Drie mannen zijn om het leven gekomen bij een beschieting door het Amerikaanse leger op een drugsboot in het Caribisch gebied. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft in de nacht van zondag op maandag gedreigd met vergelding vanwege de Amerikaanse aanval op het onder Iraanse vlag varende vrachtschip Touska.
7 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse leiders keren zich tegen een tweede onderhandelingsronde met de Verenigde Staten, meldden staatsmedia zondagavond. Dat gebeurde enkele uren nadat de Amerikaanse president Donald Trump had aangekondigd dat er nieuwe onderhandelingen zouden plaatsvinden in Pakistan om een eind te maken aan de oorlog.
8 uur geledenSOFIA (ANP/BLOOMBERG) - Voormalig president Rumen Radev, die zich verzet tegen sancties tegen Rusland en militaire steun aan Oekraïne, heeft de overwinning geclaimd in de Bulgaarse parlementsverkiezingen. Hij beloofde vernieuwing na jaren van politieke impasse en corruptie.
9 uur geledenHANNOVER (ANP/DPA) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft uitgehaald naar de Verenigde Staten vanwege de oorlog die het land samen met Israël voert tegen Iran. "Waanzin", aldus de Braziliaan, in een toespraak bij de opening van Hannover Messe, een grote handelsbeurs in de Duitse stad.
10 uur geleden