Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël stuurt ex-president Hooggerechtshof naar IGH in Den Haag

Israël stuurt ex-president Hooggerechtshof naar IGH in Den Haag

JERUZALEM (ANP/RTR) - De voormalige president van het Hooggerechtshof in Israël, Aharon Barak, is door zijn land toegevoegd aan een panel van het Internationaal Gerechtshof (IGH), meldt een Israëlische functionaris. Dat IGH-panel beoordeelt komende week in Den Haag een beschuldiging van Zuid-Afrika dat Israël genocide pleegt jegens Palestijnen.

Volgens de regels van het IGH kan een staat die partij is bij een zaak, maar geen rechter van zijn nationaliteit in de rechtbank heeft, een rechter 'ad hoc' kiezen om in de betreffende zaak zitting te nemen.

Barak was een vooraanstaande stem in de protesten afgelopen zomer tegen de door premier Benjamin Netanyahu gewenste hervormingen van het Israëlische rechtsstelsel.

Ook Zuid-Afrika heeft geen rechter bij het IGH. Het land stuurt voormalig plaatsvervangend opperrechter Dikgang Moseneke naar Den Haag, aldus Zuid-Afrikaanse media.

Meer uit Buitenland

Trump geland in VK voor tweede staatsbezoek

LONDEN (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is aangekomen in Londen. Hij is daar voor zijn tweede staatsbezoek aan het Verenigd Koninkrijk.

1 uur geleden
Spaanse koning ziet 'ondraaglijke humanitaire crisis' in Gaza

CAIRO (ANP) - Tijdens zijn bezoek aan Egypte heeft de Spaanse koning Felipe zich dinsdag uitgelaten over de nijpende humanitaire situatie in de door Israël belegerde Gazastrook. De 57-jarige vorst spreekt van "onbeschrijfelijk lijden" van de bevolking daar, en ziet dat alleen maar erger worden.

2 uur geleden
Nederland mag van VS voor 480 miljoen geavanceerde raketten kopen

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de verkoop van raketten aan Nederland goedgekeurd, meldt het Pentagon. Met de verkoop is een bedrag van zo'n 570 miljoen dollar (480 miljoen euro) gemoeid.

2 uur geleden
Justitie Utah wil doodstraf voor moord op Charlie Kirk

SALT LAKE CITY (ANP/AFP/RTR) - Justitie in Utah gaat Tyler Robinson vervolgen voor een zware vorm van moord en heeft juridische stappen gezet om hem bij een veroordeling de doodstraf op te leggen. Dat heeft openbaar aanklager Jeff Gray bekendgemaakt. Robinson wordt verdacht van de moord op Charlie Kirk.

3 uur geleden
Netanyahu uitgenodigd in Witte Huis na VN-top in New York

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Benjamin Netanyahu uitgenodigd in het Witte Huis na afloop van de Algemene Vergadering van de VN, over twee weken. Dat meldt de Israëlische premier in een persconferentie.

3 uur geleden
Man gearresteerd die onterecht riep dat hij Kirk had vermoord

OREM (ANP) - De Amerikaanse autoriteiten hebben een 71-jarige man gearresteerd die na de dood van Charlie Kirk onterecht riep dat hij de activist had vermoord. Volgens de politie heeft hij toegegeven dat hij dit alleen deed zodat de werkelijke schutter de tijd had om te ontsnappen. De man, George Zinn, is aangeklaagd voor het belemmeren van de rechtsgang.

3 uur geleden
VN-chef: Israël wil helemaal geen vrede of staakt-het-vuren

NEW YORK (ANP/RTR/AFP) - VN-chef António Guterres stelt dat Israël helemaal niet openstaat voor een vrede of staakt-het-vuren in de Gazastrook. "Israël is vastbesloten om door te gaan tot het einde", aldus Guterres. "Met dramatische consequenties."

5 uur geleden