Israël stuurt ex-president Hooggerechtshof naar IGH in Den Haag
JERUZALEM (ANP/RTR) - De voormalige president van het Hooggerechtshof in Israël, Aharon Barak, is door zijn land toegevoegd aan een panel van het Internationaal Gerechtshof (IGH), meldt een Israëlische functionaris. Dat IGH-panel beoordeelt komende week in Den Haag een beschuldiging van Zuid-Afrika dat Israël genocide pleegt jegens Palestijnen.
Volgens de regels van het IGH kan een staat die partij is bij een zaak, maar geen rechter van zijn nationaliteit in de rechtbank heeft, een rechter 'ad hoc' kiezen om in de betreffende zaak zitting te nemen.
Barak was een vooraanstaande stem in de protesten afgelopen zomer tegen de door premier Benjamin Netanyahu gewenste hervormingen van het Israëlische rechtsstelsel.
Ook Zuid-Afrika heeft geen rechter bij het IGH. Het land stuurt voormalig plaatsvervangend opperrechter Dikgang Moseneke naar Den Haag, aldus Zuid-Afrikaanse media.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/DPA) - Verschillende Democratische congresleden hebben in de VS opgeroepen het 25e amendement in te roepen. Daarmee kan een president worden afgezet als de vicepresident en een meerderheid van het kabinet vinden dat hij ongeschikt is. De Democraten noemen de harde dreigementen van president Donald Trump aan het adres van Iran als aanleiding.
43 minuten geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - Bemiddelaar Pakistan heeft de Verenigde Staten en Iran gevraagd om een wapenstilstand van twee weken. Het land verzoekt Iran de Straat van Hormuz die periode te openen en vraagt aan de Amerikaanse president Trump om de deadline voor een akkoord te verlengen.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De drie VN-militairen die vorige maand omkwamen bij twee losse aanvallen in Libanon, zijn volgens VN-onderzoek gedood door Israël en Hezbollah. Een van de incidenten kwam door een explosief van Hezbollah, het andere door een Israëlische beschieting.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer vindt dat Ye nooit uitgenodigd had moeten worden om op te treden op het Wireless Festival in Londen. Dat schrijft Starmer op X, nadat bekend was geworden dat de omstreden rapper de toegang tot het Verenigd Koninkrijk is geweigerd.
3 uur geledenGENÈVE (ANP) - Als de Amerikaanse president Donald Trump uitvoering geeft aan zijn dreigement om "een hele beschaving" te laten sterven, komt dat neer op "de ernstigste misdaden" onder het internationaal recht, zegt VN-mensenrechtenchef Volker Türk. Hij benadrukt dat het aanvallen van burgers een oorlogsmisdaad is.
3 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Duizenden mensen, begeleid door blaasmuziek van de militaire kapel, bewezen dinsdag de laatste eer aan de ex-president van Suriname, Chandrikapersad Santokhi, die op 30 maart plotseling overleed op 67-jarige leeftijd. De uitvaartdienst met staatseer wordt gehouden in De Olifant, het partijcentrum van de Vooruitstrevende Hervormings Partij waarvan hij voorzitter was.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël heeft dinsdag bruggen en spoorwegen aangevallen in Iran, meldt premier Benjamin Netanyahu. Die zouden worden gebruikt door het Iraanse regime om wapens te vervoeren.
4 uur geleden