Israël: nieuwe fase in oorlog, militaire operaties afgeschaald
TEL AVIV (ANP) - Israël gaat de militaire grondoperaties en bombardementen in Gaza afschalen, zegt woordvoerder van de Israëlische krijgsmacht (IDF) Daniel Hagari. In gesprek met The New York Times stelt Hagari dat de oorlog in "een andere fase" is overgegaan.
Volgens Hagari wordt het aantal Israëlische militairen dat in Gaza actief is verminderd. De krijgsmacht zal zich nu vooral richten op het zuiden van de Gazastrook. Eerder meldde de IDF dat het militaire netwerk van Hamas in het noorden van het Palestijnse gebied "volledig ontmanteld" was.
Veel landen zijn kritisch op de manier waarop Israël oorlog voert in de Gazastrook. De Amerikaanse buitenlandminister Antony Blinken maakt deze dagen een tour door het Midden-Oosten om escalatie van het conflict te voorkomen. Blinken bezocht maandag de Verenigde Arabische Emiraten en Saudi-Arabië en maakt daarna een stop in Israël.
Donderdag begint een zitting bij het Internationaal Gerechtshof in Den Haag waar een aanklacht van Zuid-Afrika tegen Israël wordt gehoord. Volgens Pretoria maakt Israël zich schuldig aan genocide tegen de Palestijnse bevolking.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De omstreden Amerikaanse immigratiedienst ICE gaat helpen bij de beveiliging van de Winterspelen, meldt de dienst aan persbureau AFP. ICE gaat een beveiligingsdienst van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken ondersteunen, onder Italiaans gezag. De Italiaanse autoriteiten ontkenden aanvankelijk dat de dienst een rol zou spelen, maar zeiden later dat de dienst alleen helpt bij de beveiliging van de Amerikaanse delegatie.
25 minuten geledenNEW DELHI (ANP) - De EU en India hebben dinsdag een handtekening gezet onder een zogenoemd veiligheids- en defensiepartnerschap. Daarmee wordt toegezegd dat India en de EU meer zullen gaan samenwerken op het gebied van defensie, maritieme veiligheid, cyberaanvallen en terrorismebestrijding.
1 uur geledenBANDUNG (ANP/RTR) - Bij de recente aardverschuivingen op West-Java zijn 23 militairen om het leven gekomen. De mariniers waren zaterdag bezig met oefeningen toen ze door het weer werden overvallen. Dinsdag is bevestigd dat zij het niet hebben overleefd.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De winterstorm die over de Verenigde Staten trekt, heeft al aan zeker 23 mensen het leven gekost, meldt persbureau AFP op basis van een eigen inventarisatie. De dodelijke slachtoffers vielen door onderkoeling en ongelukken met onder meer sneeuwruimers en sleeën. In New York werden zeker acht mensen dood aangetroffen op straat tijdens het winterse noodweer. Er wordt nog onderzocht of al deze sterfgevallen direct aan de storm kunnen worden toegeschreven.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Canadese premier Mark Carney heeft in een telefoongesprek met de Amerikaanse president Donald Trump afstand genomen van kritische uitspraken die hij vorige week over Trump en de Verenigde Staten deed tijdens het World Economic Forum in Davos. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent maandag.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Franse parlement heeft in de nacht van maandag op dinsdag ingestemd met een wetsvoorstel dat sociale media verbiedt voor kinderen onder de 15 jaar. Het wetsvoorstel gaat nu naar de Senaat. De maatregel kan rekenen op brede politieke en publieke steun in Frankrijk.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de importheffingen op goederen uit Zuid-Korea, waaronder auto's, hout en farmaceutische producten. De tarieven gaan van 15 naar 25 procent, zo maakte Trump maandag bekend.
7 uur geleden