Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël: nieuwe fase in oorlog, militaire operaties afgeschaald

Israël: nieuwe fase in oorlog, militaire operaties afgeschaald

TEL AVIV (ANP) - Israël gaat de militaire grondoperaties en bombardementen in Gaza afschalen, zegt woordvoerder van de Israëlische krijgsmacht (IDF) Daniel Hagari. In gesprek met The New York Times stelt Hagari dat de oorlog in "een andere fase" is overgegaan.

Volgens Hagari wordt het aantal Israëlische militairen dat in Gaza actief is verminderd. De krijgsmacht zal zich nu vooral richten op het zuiden van de Gazastrook. Eerder meldde de IDF dat het militaire netwerk van Hamas in het noorden van het Palestijnse gebied "volledig ontmanteld" was.

Veel landen zijn kritisch op de manier waarop Israël oorlog voert in de Gazastrook. De Amerikaanse buitenlandminister Antony Blinken maakt deze dagen een tour door het Midden-Oosten om escalatie van het conflict te voorkomen. Blinken bezocht maandag de Verenigde Arabische Emiraten en Saudi-Arabië en maakt daarna een stop in Israël.

Donderdag begint een zitting bij het Internationaal Gerechtshof in Den Haag waar een aanklacht van Zuid-Afrika tegen Israël wordt gehoord. Volgens Pretoria maakt Israël zich schuldig aan genocide tegen de Palestijnse bevolking.

Meer uit Buitenland

Oegandese oppositieleider Bobi Wine ontvlucht land

KAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.

2 uur geleden
Trump wil dat meer landen oorlogsschepen naar Golfregio sturen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.

2 uur geleden
Meer dan zestig doden bij aanhoudende overstromingen in Kenia

NAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.

3 uur geleden
Haaretz: Israël en Libanon praten komende dagen over aanvallen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.

5 uur geleden
Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas (96) overleden

STARNBERG (ANP/DPA/RTR) - De beroemde Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas is op 96-jarige leeftijd overleden. Hij gold als een van de grootste denkers van deze tijd.

6 uur geleden
Veel doden bij Israëlische aanval op medisch centrum in Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op onder meer een medisch centrum in het Zuid-Libanese Burj Qalawiya zijn volgens de Libanese autoriteiten zaterdag veertien doden gevallen. In Burj Qalawiya zijn twaalf medewerkers van een centrum, onder wie dokters en verpleegkundigen, om het leven gekomen. Elders kwamen twee medische hulpverleners om het leven bij een Israëlische aanval.

7 uur geleden
Israël: golf van antisemitisme overspoelt Nederland

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken stelt dat een "golf van antisemitisme Nederland overspoelt", na de aanslag op een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag.

8 uur geleden