Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël: nieuwe fase in oorlog, militaire operaties afgeschaald

Israël: nieuwe fase in oorlog, militaire operaties afgeschaald

TEL AVIV (ANP) - Israël gaat de militaire grondoperaties en bombardementen in Gaza afschalen, zegt woordvoerder van de Israëlische krijgsmacht (IDF) Daniel Hagari. In gesprek met The New York Times stelt Hagari dat de oorlog in "een andere fase" is overgegaan.

Volgens Hagari wordt het aantal Israëlische militairen dat in Gaza actief is verminderd. De krijgsmacht zal zich nu vooral richten op het zuiden van de Gazastrook. Eerder meldde de IDF dat het militaire netwerk van Hamas in het noorden van het Palestijnse gebied "volledig ontmanteld" was.

Veel landen zijn kritisch op de manier waarop Israël oorlog voert in de Gazastrook. De Amerikaanse buitenlandminister Antony Blinken maakt deze dagen een tour door het Midden-Oosten om escalatie van het conflict te voorkomen. Blinken bezocht maandag de Verenigde Arabische Emiraten en Saudi-Arabië en maakt daarna een stop in Israël.

Donderdag begint een zitting bij het Internationaal Gerechtshof in Den Haag waar een aanklacht van Zuid-Afrika tegen Israël wordt gehoord. Volgens Pretoria maakt Israël zich schuldig aan genocide tegen de Palestijnse bevolking.

Meer uit Buitenland

Ambulances van Joodse organisatie in Londen in brand gestoken

LONDEN (ANP/RTR) - Vier ambulances van een Joodse organisatie in het noorden van Londen zijn in de nacht van zondag op maandag in brand gestoken, meldt de Britse politie. Zij zegt de brandstichting te behandelen als een "antisemitisch haatmisdrijf".

43 minuten geleden
VN: aarde hield recordhoeveelheid warmte vast in 2025

GENÈVE (ANP/AFP) - De hoeveelheid warmte die door de aarde wordt vastgehouden heeft in 2025 een recordniveau bereikt, waarschuwt de Wereld Meteorologische Organisatie (WMO) van de Verenigde Naties maandag. Volgens de organisatie kunnen de gevolgen van die opwarming duizenden jaren aanhouden.

2 uur geleden
Israëlisch leger: grootschalige aanvallen op Teheran

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger (IDF) zegt dat het maandagochtend aanvallen heeft uitgevoerd op de Iraanse hoofdstad Teheran. "De IDF is begonnen met een grootschalige golf van aanvallen gericht op de infrastructuur van het Iraanse terreurregime in Teheran", meldt de legertop op Telegram.

3 uur geleden
Gekozen burgemeester Parijs: stad zal nooit radicaal-rechts zijn

PARIJS (ANP) - De linkse Emmanuel Grégoire heeft zondagavond voor het stadhuis van Parijs zijn aanhangers toegesproken na zijn winst bij de burgemeestersverkiezingen in de Franse hoofdstad, meldt de Franse krant Le Monde. Grégoire versloeg de conservatieve oud-minister Rachida Dati. Daarmee verlengde hij de kwart eeuw durende heerschappij van de socialisten in de Franse hoofdstad.

5 uur geleden
Exitpoll: liberale partij premier Golob nipt grootste in Slovenië

LJUBLJANA (ANP/AFP) - De parlementsverkiezingen in Slovenië worden volgens de exitpoll nipt gewonnen door de liberale Vrijheidsbeweging van premier Robert Golob. Zijn partij ging in de peilingen nek-aan-nek met de rechts-populistische SDS van oud-premier Janez Janša, een man die binnen de Europese Unie wordt gezien als een potentiële dwarsligger.

11 uur geleden
Trump: ICE-agenten gaan vanaf maandag helpen op vliegvelden

WASHINGTON (ANP) - Vanaf maandag gaan agenten van immigratiedienst ICE de beveiliging op vliegvelden helpen, meldt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. Dat is vanwege de discussie in het parlement over de financiering van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid (DHS), waar zowel ICE als luchthavenbeveiliging onder vallen.

16 uur geleden
België herdenkt terreuraanslagen van 10 jaar geleden

BRUSSEL (ANP) - In België is stilgestaan bij de terroristische aanslagen van tien jaar geleden. In de Brusselse metro en op de luchthaven Zaventem gingen toen bommen af, waardoor 35 mensen om het leven kwamen. Honderden mensen raakten gewond.

17 uur geleden