Israël: nieuwe fase in oorlog, militaire operaties afgeschaald
TEL AVIV (ANP) - Israël gaat de militaire grondoperaties en bombardementen in Gaza afschalen, zegt woordvoerder van de Israëlische krijgsmacht (IDF) Daniel Hagari. In gesprek met The New York Times stelt Hagari dat de oorlog in "een andere fase" is overgegaan.
Volgens Hagari wordt het aantal Israëlische militairen dat in Gaza actief is verminderd. De krijgsmacht zal zich nu vooral richten op het zuiden van de Gazastrook. Eerder meldde de IDF dat het militaire netwerk van Hamas in het noorden van het Palestijnse gebied "volledig ontmanteld" was.
Veel landen zijn kritisch op de manier waarop Israël oorlog voert in de Gazastrook. De Amerikaanse buitenlandminister Antony Blinken maakt deze dagen een tour door het Midden-Oosten om escalatie van het conflict te voorkomen. Blinken bezocht maandag de Verenigde Arabische Emiraten en Saudi-Arabië en maakt daarna een stop in Israël.
Donderdag begint een zitting bij het Internationaal Gerechtshof in Den Haag waar een aanklacht van Zuid-Afrika tegen Israël wordt gehoord. Volgens Pretoria maakt Israël zich schuldig aan genocide tegen de Palestijnse bevolking.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa is zondag kort na zijn vrijlating uit de gevangenis weer gearresteerd, meldt het Openbaar Ministerie. Eerder op maandag gaf oppositieleider en Nobelprijswinnares María Corina Machado aan dat hij zou zijn gekidnapt.
27 minuten geledenCARACAS (ANP/AFP) - Oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa in Venezuela, die net was vrijgelaten uit de gevangenis, is gekidnapt door gewapende mannen. Dat zei oppositieleidster en Nobelprijswinnares María Corina Machado maandag.
1 uur geledenHONG KONG (ANP) - Jimmy Lai, mediamagnaat uit Hong Kong, is maandag tot 20 jaar cel veroordeeld voor samenzwering met buitenlandse mogendheden en de publicatie van opruiend materiaal.
4 uur geledenHAVANA (ANP) - De Cubaanse regering heeft zondag buitenlandse luchtvaartmaatschappijen gewaarschuwd dat het land binnen 24 uur zonder brandstof voor vliegtuigen zit. Dat meldt het Spaanse persbureau EFE.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is blij met de overwinning van de centrumlinkse presidentskandidaat António José Seguro in Portugal zondag. Op X noemde ze Seguro's winst op de uiterst rechtse kandidaat André Ventura een overwinning voor "gedeelde Europese waarden".
6 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa en de prominente advocaat Perkins Rocha zijn vrijgelaten uit de gevangenis, melden hun families in afzonderlijke verklaringen. Het zijn de recentste vrijlatingen van hooggeplaatste personen door de regering in Caracas, die onder Amerikaanse druk staat om politieke gevangenen vrij te laten.
9 uur geledenLISSABON (ANP/AFP) - De centrumlinkse kandidaat António José Seguro heeft een overtuigende overwinning geboekt op zijn uiterst rechtse rivaal André Ventura bij de Portugese presidentsverkiezingen van zondag. Dat komt naar voren in twee gezaghebbende exitpolls.
10 uur geleden