Israël: nieuwe fase in oorlog, militaire operaties afgeschaald
TEL AVIV (ANP) - Israël gaat de militaire grondoperaties en bombardementen in Gaza afschalen, zegt woordvoerder van de Israëlische krijgsmacht (IDF) Daniel Hagari. In gesprek met The New York Times stelt Hagari dat de oorlog in "een andere fase" is overgegaan.
Volgens Hagari wordt het aantal Israëlische militairen dat in Gaza actief is verminderd. De krijgsmacht zal zich nu vooral richten op het zuiden van de Gazastrook. Eerder meldde de IDF dat het militaire netwerk van Hamas in het noorden van het Palestijnse gebied "volledig ontmanteld" was.
Veel landen zijn kritisch op de manier waarop Israël oorlog voert in de Gazastrook. De Amerikaanse buitenlandminister Antony Blinken maakt deze dagen een tour door het Midden-Oosten om escalatie van het conflict te voorkomen. Blinken bezocht maandag de Verenigde Arabische Emiraten en Saudi-Arabië en maakt daarna een stop in Israël.
Donderdag begint een zitting bij het Internationaal Gerechtshof in Den Haag waar een aanklacht van Zuid-Afrika tegen Israël wordt gehoord. Volgens Pretoria maakt Israël zich schuldig aan genocide tegen de Palestijnse bevolking.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten en de Europese NAVO-landen kunnen de Groenland-ruzie uiteindelijk wel achter zich laten, meent de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio. Ook al klinkt het in Europa dat het vertrouwen in de VS is geschaad en haasten Europese landen zich om zich voor te bereiden op een toekomst zonder de grote beschermheer.
34 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten willen in Venezuela ook politieke hervormingen zien. Dat maakte de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio duidelijk in de Senaat, waar hij een toelichting gaf op de Amerikaanse plannen voor Venezuela na de gevangenneming van president Nicolás Maduro.
50 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De burgemeester van Boedapest is aangeklaagd voor het mede-organiseren van een pridemars afgelopen juni. Het evenement in de Hongaarse hoofdstad trok ondanks een politieverbod veel deelnemers, onder wie buitenlandse politici zoals de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft bij de ontvangst van de Syrische president Ahmed al-Sharaa in Moskou diens werk geprezen om Syrië weer te herenigen. Al-Sharaa's troepen zijn bezig met het innemen van stukken van het noorden en noordoosten die jarenlang in handen waren van Koerdische milities.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump waarschuwt de burgemeester van Minneapolis dat hij een "zeer ernstige schending van de wet" pleegt. Hij verwijst naar een bericht van burgemeester Jacob Frey op X waarin die schrijft dat zijn stad geen federale immigratiewetten gaat handhaven. Daar neemt Trump aanstoot aan.
2 uur geledenMEITAR (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft gewaarschuwd dat de vijanden van zijn land een hoge prijs zullen betalen voor een aanval. Dat deed hij op de begrafenis van de laatste naar Israël teruggekeerde gijzelaar, agent Ran Gvili (24).
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De defensieman van de Europese Commissie gaat langs bij Europese raketfabrieken om de productie van het schaarse wapentuig op te voeren. Eurocommissaris Andrius Kubilius hoopt het succes van een eerdere 'munitietoer' te herhalen.
3 uur geleden