Israël meldt dood militair leider Hamas Mohamed Deif
JERUZALEM (ANP/DPA) - Israël meldt de dood van de militaire leider van Hamas. "We kunnen nu bevestigen: Mohammed Deif is geëlimineerd", melden de strijdkrachten op X. Hij was vorige maand het doelwit van een luchtaanval, maar toen was niet direct duidelijk of hij nog leefde.
Deif stond aan het hoofd van de militaire tak van de Palestijnse beweging en verscheen zelden in de openbaarheid. Israël zou op 13 juli een gebouw hebben gebombardeerd waar hij zich bevond. Toen zou ook een andere Hamascommandant zijn gedood. Israël meldt nu dat aan de hand van inlichtingen kan worden aangetoond dat Deif daadwerkelijk is omgekomen.
Hamas heeft de dood van Deif nog niet bevestigd. Israël omschrijft de commandant als een van de drijvende krachten achter de bloedige aanval van 7 oktober. Toen vielen in Israël zo'n 1200 doden. "Deif initieerde, plande en voerde het bloedbad uit", zeggen de Israëlische strijdkrachten in een verklaring. Ze houden het Hamaskopstuk ook verantwoordelijk voor "tal van terreuraanslagen" die waren gericht tegen Israël.
Deze week kwam ook politiek leider Ismail Haniyeh van Hamas om het leven. Dat gebeurde volgens de Iraanse autoriteiten toen zijn verblijf in Teheran onder vuur werd genomen. Haniyeh bezocht het land voor de beëdiging van de president. Iran houdt Israël verantwoordelijk voor de aanval.
Meer uit Buitenland
HONGKONG (ANP/AFP) - De brandweer van Hongkong heeft vrijdag de bluswerkzaamheden afgerond in de woontorens die door een brand werden verwoest. Daarbij vielen zeker 94 doden. Het is de ergste brand die de stad in decennia heeft meegemaakt.
46 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat de Verenigde Staten "migratie uit derdewereldlanden" permanent willen stopzetten. "Ik zal de migratie uit alle derdewereldlanden permanent pauzeren om het Amerikaanse systeem volledig te laten herstellen", schreef Trump op sociale media.
47 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een van de twee leden van de Nationale Garde die nabij het Witte Huis werd neergeschoten, is overleden. Dat meldde de Amerikaanse president Donald Trump tijdens een persmoment.
4 uur geledenHONGKONG (ANP/AFP) - Het dodental door de brand in Hongkongse woontorens is opgelopen naar zeker 94. Hulpdiensten zijn nog steeds bezig het vuur in de torens te blussen en zoeken nog naar een groot aantal vermiste personen. Zeker 76 mensen raakten gewond, waaronder 11 brandweerlieden.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten zullen "binnenkort" beginnen met het aanpakken van "Venezolaanse drugsdealers" tijdens operaties op het land, en niet alleen op zee. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump aan.
4 uur geledenDAKAR (ANP/AFP) - De president van het West-Afrikaanse Guinee-Bissau, Umaro Sissoco Embaló, is "veilig en wel" aangekomen in Senegal, meldt het Senegalese ministerie van Buitenlandse Zaken. Embaló werd naar eigen zeggen opgepakt tijdens een militaire staatsgreep in zijn land.
8 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat Oekraïense en Amerikaanse delegaties eind deze week bij elkaar komen om verder te praten over de plannen om de oorlog tussen Rusland en Oekraïne te beëindigen.
10 uur geleden