Israël meldt dood militair leider Hamas Mohamed Deif
JERUZALEM (ANP/DPA) - Israël meldt de dood van de militaire leider van Hamas. "We kunnen nu bevestigen: Mohammed Deif is geëlimineerd", melden de strijdkrachten op X. Hij was vorige maand het doelwit van een luchtaanval, maar toen was niet direct duidelijk of hij nog leefde.
Deif stond aan het hoofd van de militaire tak van de Palestijnse beweging en verscheen zelden in de openbaarheid. Israël zou op 13 juli een gebouw hebben gebombardeerd waar hij zich bevond. Toen zou ook een andere Hamascommandant zijn gedood. Israël meldt nu dat aan de hand van inlichtingen kan worden aangetoond dat Deif daadwerkelijk is omgekomen.
Hamas heeft de dood van Deif nog niet bevestigd. Israël omschrijft de commandant als een van de drijvende krachten achter de bloedige aanval van 7 oktober. Toen vielen in Israël zo'n 1200 doden. "Deif initieerde, plande en voerde het bloedbad uit", zeggen de Israëlische strijdkrachten in een verklaring. Ze houden het Hamaskopstuk ook verantwoordelijk voor "tal van terreuraanslagen" die waren gericht tegen Israël.
Deze week kwam ook politiek leider Ismail Haniyeh van Hamas om het leven. Dat gebeurde volgens de Iraanse autoriteiten toen zijn verblijf in Teheran onder vuur werd genomen. Haniyeh bezocht het land voor de beëdiging van de president. Iran houdt Israël verantwoordelijk voor de aanval.
Meer uit Buitenland
BAGDAD (ANP/AFP/RTR) - Een luchtaanval in het noorden van Irak heeft aan vier strijders van de groep Kata'ib al-Imam Ali het leven gekost, heeft de groep zelf bekendgemaakt. De aanval zou het werk zijn geweest van de Verenigde Staten.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran gaat door met aanvallen zolang dat nodig is. Dat zei de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi tegen het Amerikaanse PBS News. Ook gaf hij aan dat onderhandelingen met de Verenigde Staten over de oorlog niet langer op de agenda staan.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw Libanon aangevallen, melden Libanese staatsmedia. Het gaat om luchtaanvallen in het zuiden en oosten van Libanon.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump herhaalde tijdens een persconferentie op zijn golfclub in Doral wat hij eerder die dag tegen CBS News zei: dat de oorlog met Iran "snel voorbij" zal zijn. De Iraanse Revolutionaire Garde reageerde daarop dat zij het einde van de oorlog zullen bepalen.
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - Even na middernacht werd een luide explosie in de Iraanse hoofdstad Teheran gehoord. Zeven journalisten van persbureau AFP maakten verspreid over de stad melding van dezelfde explosie, die kilometers verderop gevoeld werd. Op hetzelfde moment was een overvliegend vliegtuig te horen.
7 uur geledenDORAL (ANP) - De Verenigde Staten zullen bepaalde oliesancties opschorten vanwege de onrust op de markten. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump maandag bekend bij een persconferentie op zijn golfclub in Doral in de staat Florida.
8 uur geledenANKARA (ANP/AFP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft met zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian gebeld over de raket die maandag werd neergehaald bij Turkije. Erdogan zei hem dat schendingen van het Turkse luchtruim "ongerechtvaardigd" zijn en dat de Iraanse aanvallen op landen in de regio niemand ten goede komen.
10 uur geleden