Israël: Hamas in noorden van Gaza volledig ontmanteld
TEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) zegt dat de militaire structuur van Hamas in het noorden van Gaza "volledig is ontmanteld". Er zou alleen nog sporadisch worden gevochten door strijders die zonder aanvoerders opereren.
Bij gevechten in het noorden van het Palestijnse gebied zouden volgens de krijgsmacht al 8000 strijders zijn gedood. Woordvoerder Daniel Hagari zegt dat de IDF zich nu gaat richten op Centraal- en Zuid-Gaza.
Hamas voerde een grootschalige aanval uit op Israël op 7 oktober. Daarbij kwamen rond de 1200 mensen om het leven. Sindsdien voert Israël bombardementen uit op de Gazastrook. De krijgsmacht voert sinds eind oktober ook grondoperaties uit in het Palestijnse gebied. Door de Israëlische aanvallen zijn volgens het gezondheidsministerie in de Gazastrook al ruim 22.700 Palestijnen om het leven gekomen.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Tienduizenden mensen zijn zaterdag in Londen afgekomen op een anti-immigratieprotest en een pro-Palestijnse demonstratie die gelijktijdig bezig was. De politie heeft naar eigen zeggen te maken met de grootste operatie in jaren om de openbare orde te handhaven.
5 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - Een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo kent een "heel hoog sterftecijfer". Er is geen vaccin en geen speciale behandeling, zei de minister van Volksgezondheid van het land. Het dodental is opgelopen tot tachtig. Ook in buurland Oeganda is inmiddels een patiënt overleden.
5 uur geledenANHOLT (ANP/DPA) - De dode walvis die werd aangetroffen voor de kust van het Deense eiland Anholt is geïdentificeerd. Het gaat om de veelbesproken bultrug Timmy, voor wie in Duitsland een grote reddingsactie werd opgezet.
6 uur geledenWENEN (ANP) - Honderden mensen hebben zich in het centrum van Wenen verzameld voor een protestmars tegen de aanwezigheid van Israël op het Eurovisie Songfestival. Bij het startpunt op het Christian-Broda-Platz staan ondanks het regenachtige weer naar schatting zo'n duizend mensen, die onder meer met Palestijnse vlaggen wapperen.
7 uur geledenMALÉ (ANP) - Een duiker die hielp zoeken naar vier omgekomen Italiaanse grotduikers op de Malediven is zelf ook om het leven gekomen. President Mohamed Muizzu en de Maledivische krijgsmacht melden de dood van sergeant Mohamed Mahdhee op X.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse politie heeft zes mensen aangehouden voor het uithangen van een Palestijnse vlag aan de Eiffeltoren, meldt de krant Le Figaro op basis van een politiebron. Activisten van de Parijse tak van Extinction Rebellion vroegen met die actie vrijdagmiddag aandacht voor de Nakba, de verdrijving van Palestijnen in 1948. Die organisatie meldt de aanhoudingen zelf ook.
9 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Een Oekraïense drone is zaterdag neergestort op het terrein van de kerncentrale van Zaporizja in het zuidoosten van Oekraïne, meldt de door Rusland aangestelde directie van de kerncentrale.
9 uur geleden