Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël dreigt niet-gevaccineerden uit openbare ruimten te weren

Israël dreigt niet-gevaccineerden uit openbare ruimten te weren

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Naftali Bennett heeft volgens Israëlische media donderdag aangekondigd dat alle niet-gevaccineerde inwoners van Israël "spoedig" zullen worden geweerd uit alle openbare gelegenheden met honderd of meer mensen. Dit verbod zal zowel binnen als buiten gelden, en ook synagogen betreffen.

Tevens kondigde Bennett aan dat mensen theaters, stadions of gebedshuizen vanaf 8 augustus alleen nog mogen betreden mits ze een bewijs van vaccinatie tonen, een bewijs dat ze Covid-19 hebben gehad en hersteld zijn, of een zelf te betalen negatieve test. Zo hoopt de regering niet-gevaccineerden aan te sporen zich alsnog te laten inenten.

Mensen die het vaccin weigeren "ondermijnen de inspanningen van ons allemaal", zei Bennett in een televisietoespraak. "Als iedereen het vaccin krijgt, kan het leven weer normaal worden. Maar als een miljoen mensen weigeren, zullen de andere acht miljoen lockdowns moeten ondergaan."

Meer dan 56 procent van Israëls 9,3 miljoen inwoners heeft twee doses van het Pfizer/BioNTech-vaccin gekregen.

Het ministerie van Volksgezondheid registreerde donderdag 1336 nieuwe besmettingen. De meeste nieuwe gevallen in de afgelopen maand vertoonden slechts milde symptomen, maar minstens 73 mensen hebben ernstige ziekteverschijnselen gehad. Dat is een stijging van 19 ten opzichte van medio juni.

Meer uit Buitenland

Trump meldt 'zeer productief' telefoongesprek met Poetin

PALM BEACH (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump meldt op Truth Social dat hij een "goed en zeer productief" telefoongesprek heeft gevoerd met de Russische president Vladimir Poetin. Hij zei niet waarover de twee spraken.

36 minuten geleden
Doden bij protesten in Syrië na bomaanslag op moskee

LATAKIA (ANP/AFP) - In Syrië zijn zeker drie doden gevallen bij protesten van de alawitische minderheid in het land. Duizenden alawieten gingen de straat op om te protesteren tegen een bomaanslag op een alawitische moskee afgelopen vrijdag. Op meerdere plekken liep het uit op confrontaties met tegendemonstranten en veiligheidstroepen van de regering.

1 uur geleden
President Somalië ziet Israëlische erkenning als bedreiging

MOGADISHU (ANP/AFP) - De Somalische president Hassan Sheikh Mohamud ziet de Israëlische erkenning van Somaliland als een "bedreiging van de veiligheid en stabiliteit in de wereld en de regio". Het gebied scheidde zich in 1991 af van Somalië en wordt door geen enkel ander land erkend als onafhankelijk.

4 uur geleden
Zelensky: vrede met Rusland hangt af van onze bondgenoten

KYIV (ANP/RTR) - Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky doet Kyiv er alles aan om de oorlog met Rusland te beëindigen, maar hangt het bereiken van vrede uiteindelijk af van zijn bondgenoten.

5 uur geleden
Doden en stroomuitval door storm in Noord-Europa

STOCKHOLM (ANP/AFP) - In Zweden zijn drie doden gevallen door een storm die dit weekend meerdere landen in Noord-Europa trof. De storm veroorzaakte zware windstoten, omvallende bomen, verkeershinder en stroomuitval.

6 uur geleden
Honderdduizenden huishoudens in Kyiv hebben weer stroom

KYIV (ANP/RTR) - Bijna 750.000 huishoudens in het Oekraïense Kyiv hebben weer stroom, nadat hun elektriciteit was uitgevallen door Russische aanvallen. Ook in de regio rondom de hoofdstad zijn reparaties uitgevoerd aan het beschadigde elektriciteitsnetwerk, maar niet iedereen heeft weer stroom.

7 uur geleden
Franse actrice Brigitte Bardot (91) overleden

PARIJS (ANP/AFP) - Actrice Brigitte Bardot is op 91-jarige leeftijd overleden. Dat heeft de Fondation Brigitte Bardot zondag bekendgemaakt. De Française stelde onlangs haar fans nog gerust, nadat ze voor de tweede keer in korte tijd in het ziekenhuis was opgenomen.

8 uur geleden