Israël beperkt vissen Gazastrook als straf voor 'brandballonnen'
TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondag de zone gehalveerd waarin gevist mag worden voor de Gazastrook. De maatregel volgt op het oplaten van ballonnen met brandbommen vanuit het Palestijnse gebied die branden veroorzaken op Israëlisch grondgebied net buiten de enclave.
Met het terugbrengen van de viszone van 12 naar 6 zeemijl zegt Israël te reageren op de "schending van de Israëlische soevereiniteit" door Hamas, dat de Gazastrook bestuurt. Israëlische brandweer bluste zondag brandjes die volgens hen veroorzaakt werden door de brandballonnen.
Twee weken geleden verruimde Israël de viszone nog, omdat het rustig was gebleven na de wapenstilstand die een einde maakte aan een strijd van elf dagen in mei tussen Hamas en Israël. Ook werd toen meer invoer van goederen toegestaan naar het Palestijnse gebied.
Israël gebruikt deze economische sancties om Hamas te straffen of te belonen. Voor het laatste conflict was de viszone bij Gaza 15 zeemijl breed.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky stelt dat het maandag op de laatste dag van het staakt-het-vuren "niet stil was aan het front". Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het driedaagse bestand.
37 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Iraanse reactie op een Amerikaans voorstel om de oorlog te beëindigen "stom" genoemd. Hij spreekt daarnaast over "een stuk afval" dat hij niet volledig heeft gelezen, omdat hij zijn "tijd niet wil verspillen".
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU wil een actievere rol gaan spelen in toekomstige vredesonderhandelingen tussen Rusland en Oekraïne. De EU-ministers van Buitenlandse Zaken gaan eind deze maand bepalen waarover de EU met Rusland wil praten en "wat onze rode lijnen zijn", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag na afloop van de vergadering met de ministers in Brussel.
2 uur geledenOVIEDO (ANP/DPA) - Een Duits koppel is in Spanje veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar en tien maanden, omdat ze hun kinderen jarenlang hadden opgesloten in een ernstig vervuild huis. De drie kinderen werden vorig jaar april bevrijd uit de woning in Noord-Spanje, die door een agent werd omschreven als een "horrorhuis".
2 uur geledenTENERIFE (ANP) - Maandag vertrekken er toch twee evacuatievluchten vanaf Tenerife naar Eindhoven, meldt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken op het Spaanse eiland. Eerder leek er maar één vliegtuig met opvarenden van het cruiseschip Hondius te gaan. Op het Nederlandse schip brak de Andesvariant van het hantavirus uit.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar wijst EU-sancties tegen gewelddadige kolonisten op de Westoever resoluut af. De sancties werden maandag goedgekeurd door de ministers van Buitenlandse Zaken van de lidstaten.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De man die vorige maand langs de beveiliging van het Amerikaanse Correspondents' Dinner rende en schoten loste, heeft voor de rechter ontkend schuldig te zijn aan alle aanklachten. De 31-jarige Cole Allen is onder meer aangeklaagd voor een moordpoging op president Donald Trump.
4 uur geleden