Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël beperkt vissen Gazastrook als straf voor 'brandballonnen'

Israël beperkt vissen Gazastrook als straf voor 'brandballonnen'

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondag de zone gehalveerd waarin gevist mag worden voor de Gazastrook. De maatregel volgt op het oplaten van ballonnen met brandbommen vanuit het Palestijnse gebied die branden veroorzaken op Israëlisch grondgebied net buiten de enclave.

Met het terugbrengen van de viszone van 12 naar 6 zeemijl zegt Israël te reageren op de "schending van de Israëlische soevereiniteit" door Hamas, dat de Gazastrook bestuurt. Israëlische brandweer bluste zondag brandjes die volgens hen veroorzaakt werden door de brandballonnen.

Twee weken geleden verruimde Israël de viszone nog, omdat het rustig was gebleven na de wapenstilstand die een einde maakte aan een strijd van elf dagen in mei tussen Hamas en Israël. Ook werd toen meer invoer van goederen toegestaan naar het Palestijnse gebied.

Israël gebruikt deze economische sancties om Hamas te straffen of te belonen. Voor het laatste conflict was de viszone bij Gaza 15 zeemijl breed.

Meer uit Buitenland

Iran laat Iraakse schepen door Straat van Hormuz

TEHERAN/BAGDAD (ANP/AFP) - Het Iraanse opperbevel heeft gezegd dat schepen uit of naar Irak zonder problemen door de Straat van Hormuz kunnen varen. "We kondigen aan dat ons broederlijk buurland Irak vrijgesteld is van beperkingen die voor de tocht door de Straat van Hormuz zijn ingesteld", zo luidde de verklaring.

2 uur geleden
Duizenden bij steundemonstratie voor burgemeester Saint-Denis

SAINT-DENIS (ANP/AFP) - In de Parijse voorstad Saint-Denis zijn duizenden mensen de straat opgegaan om hun steun te betuigen aan de nieuwe burgemeester Bally Bagayoko. Die kreeg na zijn verkiezingswinst vorige maand te maken met racistische berichten en riep daarom op tot een protest tegen racisme.

2 uur geleden
Iraanse Halve Maan meldt meer dan 1900 doden onder burgers

TEHERAN (ANP) - Sinds het begin van de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran eind februari zijn volgens de Iraanse Rode Halve Maan (IRCS) meer dan 1900 burgers gedood en meer dan 20.000 gewond geraakt. IRCS-chef Jagan Chapagain dankt de medewerkers voor hun buitengewone moed en vaardigheid onder de moeilijke omstandigheden.

7 uur geleden
Israël roept op tot evacuatie van Libanese kuststad Tyrus

TEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht heeft een dringend evacuatiebevel uitgevaardigd aan de inwoners van de Zuid-Libanese kuststad Tyrus. Er zullen meer aanvallen volgen tegen Hezbollah, aldus een verklaring.

8 uur geleden
Iran bevestigt doorlaten schepen met essentiële waar naar Iran

TEHERAN (ANP/RTR) - Teheran heeft volgens media bevestigd dat schepen met essentiële goederen door de Straat van Hormuz naar Iraanse havens kunnen varen. Dit moet in overleg met de Iraanse autoriteiten.

8 uur geleden
Oekraïne: doden door Russische aanval op markt

NIKOPOL (ANP/RTR) - In Oekraïne zijn vijf doden gevallen door een Russische aanval op een markt in de frontstad Nikopol, melden de autoriteiten. Negentien anderen zijn volgens hen gewond geraakt.

10 uur geleden
VN-Veiligheidsraad stemt volgende week over Straat van Hormuz

NEW YORK (ANP/RTR) - De VN-Veiligheidsraad buigt zich naar verwachting pas volgende week over een resolutie over het hervatten van het scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz. De stemming zou aanvankelijk deze week plaatsvinden.

12 uur geleden