Israël begint met derde coronaprik bij zwak immuunsysteem
JERUZALEM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Israël is begonnen met het toedienen van een derde coronaprik aan patiënten met een bijzonder zwak immuunsysteem. Dergelijke kwetsbare personen kunnen zich voor een derde keer laten vaccineren met Pfizer/BioNTech of een ander RNA-vaccin omdat zij een hoger risico lopen ernstig ziek te worden. Het gaat onder anderen om kankerpatiënten die chemotherapie krijgen.
Volgens de autoriteiten zijn er steeds meer aanwijzingen dat mensen met een kwetsbaar afweersysteem "geen bevredigend niveau van antilichamen" ontwikkelen na twee doses van het vaccin. De hoop is nu dat er na een derde inenting wel voldoende antilichamen ontstaan.
Ondanks een snelle en massale vaccinatiecampagne ziet Israël het aantal coronabesmettingen weer snel toenemen door de oprukkende Delta-variant. Door een overeenkomst met de farmagigant Pfizer kon ruim de helft van de bevolking worden ingeënt met het Pfizer/BioNTech-vaccin. Bij de volwassenen gaat het om 85 procent.
Pfizer kondigde onlangs aan in augustus in de Verenigde Staten noodtoestemming aan te vragen voor een derde, zogenoemde boosterdosis voor iedereen. Volgens de firma kan het de bescherming flink verhogen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump ontkent dat er onenigheid bestaat tussen hem en zijn generaal Daniel Caine over aanvallen op Iran. Amerikaanse media schreven dat Caine had gewaarschuwd dat zo'n aanval risico's met zich meebrengt.
56 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Een groot aantal landen heeft zich uitgesproken tegen recente stappen van Israël om de controle over de Westelijke Jordaanoever te vergroten. In een gezamenlijke verklaring bestempelden de buitenlandministers van bijna twintig landen, waaronder een groot aantal Europese landen, deze stappen als "pogingen om het gebied te annexeren en de Palestijnse staat te ondermijnen".
59 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Door een Amerikaanse aanval op een vermeende drugsboot in de Caribische Zee zijn opnieuw drie doden gevallen. Dat meldt het Amerikaanse leger.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - Amerikaanse functionarissen voeren in Genève gesprekken met Russische en Chinese delegaties over kernwapens. Maandag spraken ze al met de Russen, dinsdag volgen de Chinezen, meldt een hooggeplaatst figuur van het Amerikaanse buitenlandministerie.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Amerikaanse ambassadeur Charles Kushner is niet komen opdagen bij het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken, dat hem zondag had ontboden. Het ministerie legt Kushner daarom beperkingen op voor het contact dat hij kan hebben met de Franse regering.
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Nick Reiner zegt dat hij de moord op zijn vader en moeder, regisseur Rob Reiner en Michele Singer, niet heeft gepleegd. Tijdens een hoorzitting in Los Angeles pleitte hij onschuldig, melden Amerikaanse media.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Een Amerikaanse rechter heeft de voormalige speciaal aanklager Jack Smith verboden om zijn rapport over president Donald Trumps achterhouden van geheime documenten te publiceren. Justitie liet die zaak vallen na de verkiezingsoverwinning van Trump in november 2024 en volgens rechter Aileen Cannon, die door Trump is aangesteld, is het niet eerlijk om informatie openbaar te maken uit een zaak die niet is afgerond.
5 uur geleden