Israël begint met derde coronaprik bij zwak immuunsysteem
JERUZALEM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Israël is begonnen met het toedienen van een derde coronaprik aan patiënten met een bijzonder zwak immuunsysteem. Dergelijke kwetsbare personen kunnen zich voor een derde keer laten vaccineren met Pfizer/BioNTech of een ander RNA-vaccin omdat zij een hoger risico lopen ernstig ziek te worden. Het gaat onder anderen om kankerpatiënten die chemotherapie krijgen.
Volgens de autoriteiten zijn er steeds meer aanwijzingen dat mensen met een kwetsbaar afweersysteem "geen bevredigend niveau van antilichamen" ontwikkelen na twee doses van het vaccin. De hoop is nu dat er na een derde inenting wel voldoende antilichamen ontstaan.
Ondanks een snelle en massale vaccinatiecampagne ziet Israël het aantal coronabesmettingen weer snel toenemen door de oprukkende Delta-variant. Door een overeenkomst met de farmagigant Pfizer kon ruim de helft van de bevolking worden ingeënt met het Pfizer/BioNTech-vaccin. Bij de volwassenen gaat het om 85 procent.
Pfizer kondigde onlangs aan in augustus in de Verenigde Staten noodtoestemming aan te vragen voor een derde, zogenoemde boosterdosis voor iedereen. Volgens de firma kan het de bescherming flink verhogen.
Meer uit Buitenland
LIMA (ANP/AFP) - Een aantal stembureaus in Peru gaat maandag opnieuw open nadat locaties door heel het land zondag vertraagd opengingen door logistieke problemen tijdens de presidentsverkiezingen. Dat heeft de Peruaanse kiesautoriteit bekendgemaakt. Ongeveer 63.000 kiezers in de hoofdstad Lima konden hun stem niet uitbrengen door een gebrek aan stembiljetten, stembussen en ander stemmateriaal.
48 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is geen fan van paus Leo XIV, schrijft hij in een bericht op zijn Truth Social. "Paus Leo is zwak op het gebied van misdaad en verschrikkelijk op het gebied van buitenlandbeleid", aldus Trump.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran was dit weekend "slechts enkele centimeters" verwijderd van een akkoord met de Verenigde Staten, zegt de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi. In Pakistan vonden dit weekend onderhandelingen plaats tussen Iraanse en Amerikaanse delegaties.
5 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De leider van de oppositiepartij die aan kop gaat in de Hongaarse parlementsverkiezingen, Péter Magyar, heeft zondagavond de "marionetten" van Viktor Orbán opgeroepen om af te treden. Inmiddels is 96,37 procent van de stemmen geteld en staat Magyars partij Tisza op 138 van de 199 zetels in het parlement. Dat is een tweederde meerderheid.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse centrale commando CENTCOM heeft bekendgemaakt dat het maandag om 16.00 uur begint met de uitvoering van een blokkade van al het scheepvaartverkeer dat Iraanse havens binnenvaart of verlaat. Dit volgt op de aankondiging van president Donald Trump dat de Amerikaanse marine zou beginnen met het blokkeren van de Straat van Hormuz.
7 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk zal niet deelnemen aan de door de Verenigde Staten voorgestelde blokkade van de Straat van Hormuz. Dat zeiden personen die bekend zijn met het standpunt van de regering tegen persbureau Bloomberg.
7 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De interim-vredesmacht van de Verenigde Naties in Libanon (UNIFIL) heeft verklaard dat een Israëlische tank zondag UNIFIL-voertuigen heeft geramd in het zuiden van het land, waar Israël sinds vorige maand aanvallen uitvoert tegen Hezbollah. Daarbij vallen veel burgerslachtoffers.
8 uur geleden