Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Israël: 30 procent van Gaza is nu bufferzone

Israël: 30 procent van Gaza is nu bufferzone

GAZA-STAD (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) zegt 30 procent van de Gazastrook te hebben omgevormd tot een bufferzone. Ook laat de IDF weten ongeveer 1200 "terroristische doelen" te hebben getroffen sinds 18 maart, toen Israël de massale aanvallen op het Palestijnse gebied na twee maanden van relatieve rust hervatte.

Hamas en Israël sloten op 17 januari een akkoord over een staakt-het-vuren en een weg uit de oorlog. De uitvoering liep na de eerste fase van het bestand vast, omdat de partijen het niet eens konden worden over het vervolg. Israël hervatte vervolgens zijn aanvallen om Hamas onder druk te zetten. Volgens de IDF zijn sindsdien ook meer dan honderd mensen "gericht uitgeschakeld".

De Verenigde Naties melden dat naar schatting een half miljoen Gazanen ontheemd zijn geraakt sinds het einde van het staakt-het-vuren. Een groot deel van de bevolking was al een of meerdere keren op de vlucht geslagen voor de oorlog.

Meer uit Buitenland

Referendum in de maak over vertrek Slovenië uit NAVO

LJUBLJANA (ANP) - De Sloveense regering probeert met hoog spel verzet tegen de nieuwe NAVO-norm te smoren. Zij wil de bevolking voorleggen of Slovenië al dan niet in de NAVO moet blijven.

41 minuten geleden
Houthi's claimen aanval op vrachtschip Rode Zee

SANAA (ANP/AFP) - De Jemenitische Houthi's hebben de aanval op een vrachtschip op de Rode Zee opgeëist. Het vaartuig werd zondag voor de zuidwestkust van Jemen aangevallen. Het was de eerste aanval op de scheepvaart in de Rode Zee in maanden.

47 minuten geleden
Transportminister Rusland schiet zichzelf dood na ontslag

MOSKOU (ANP/RTR) - Kort na zijn ontslag door president Vladimir Poetin heeft de Russische minister van Transport zichzelf doodgeschoten, melden Russische media zoals Izvestia. Bewindsman Roman Starovojt moest na ruim een jaar opstappen.

1 uur geleden
President Iran: Israël probeerde mij te vermoorden

TEHERAN (ANP/AFP) - Volgens de president van Iran, Masoud Pezeshkian, heeft Israël geprobeerd hem te vermoorden. Hij uitte de beschuldiging in een interview met de Amerikaanse journalist Tucker Carlson.

1 uur geleden
Politie Kenia opent vuur op betogers

NAIROBI (ANP/RTR) - De Keniaanse politie heeft in de hoofdstad Nairobi het vuur geopend op een menigte demonstranten, precies 35 jaar na grootschalige betogingen voor democratie. Zeker één persoon zou gewond zijn geraakt.

2 uur geleden
VN-hof brengt zwaarwegend advies over klimaat op 23 juli uit

DEN HAAG (ANP) - Het Internationaal Gerechtshof (ICJ) maakt op 23 juli bekend welke verplichtingen het voor landen ziet om het klimaat te beschermen tegen ontwrichting door broeikasgassen, en welke gevolgen het veroorzaken van klimaatschade zou moeten hebben. De rechters spreken hun "adviserende opinie" uit tijdens een zitting in het Vredespaleis in Den Haag, heeft het VN-hof aan landen en internationale organisaties laten weten.

4 uur geleden
Bloomberg: Zelensky sprak met Trump over vervangen gezant in VS

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gesproken over het vervangen van de ambassadeur van zijn land in de VS. Dat zegt een ingewijde tegen persbureau Bloomberg.

4 uur geleden