Iran plant mogelijk raketaanval op Israël, zegt bron Witte Huis
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Iran zou op het punt staan een raketaanval uit te voeren op Israël. De Verenigde Staten hebben signalen ontvangen dat het land een aanval voorbereidt die spoedig zou kunnen plaatsvinden, meldt een ingewijde van het Witte Huis.
Volgens de bron bereiden de VS zich voor om Israël tegen de aanval te verdedigen. Hij waarschuwt ook dat een directe aanval van Iran op Israël "ernstige gevolgen" zal hebben voor Iran.
De Iraanse aanval kan mogelijk even groot of zelfs groter zijn dan die van april, stelt een andere ingewijde. Toen lanceerde Iran honderden drones en raketten als reactie op een Israëlische aanval in Syrië waarbij meerdere topcommandanten van de Iraanse Revolutionaire Garde waren omgekomen. De bron voegt wel toe dat het lastig is om op basis van de huidige bevindingen het met veel zekerheid te kunnen zeggen.
Axios
Nieuwssite Axios meldt dat Iran wil aanvallen met ballistische raketten, die Israël binnen 12 minuten kunnen bereiken, en niet zozeer met drones of kruisraketten. Van die laatste twee zijn de meeste de vorige keer door Israël en zijn bondgenoten uit de lucht geschoten. Ook meldt een Israëlische bron aan Axios dat de aanval binnen enkele uren kan plaatsvinden.
Een woordvoerder van de Israëlische strijdkrachten laat weten nog geen dergelijke dreiging vanuit Iran te hebben waargenomen. Volgens hem is de Israëlische luchtverdediging voorbereid op iedere aanval van Iran.
De Amerikaanse ambassade heeft alle Amerikaanse overheidsmedewerkers en hun familieleden in Israël en de Palestijnse gebieden opgedragen een schuilplek te zoeken. In het bericht van de ambassade wordt niet gesproken over een mogelijke Iraanse aanval, maar wel gewaarschuwd voor onder meer raketbeschietingen in het algemeen.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zei woensdag een nieuwe aanvalsgolf op Iran te hebben uitgevoerd. Journalisten van persbureau AFP maakten melding van een krachtige explosie in Teheran en ook Iraanse staatsmedia meldden meerdere explosies in de hoofdstad.
11 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Witte Huis-woordvoerster Karoline Leavitt heeft woensdag gezegd dat Spanje heeft ingestemd om met de VS samen te werken op militair gebied. De Spaanse minister van Buitenlandse Zaken José Manuel Albares ontkent dat.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - In de eerste twee dagen van de oorlog tussen Iran, de Verenigde Staten en Israël zijn ongeveer 100.000 mensen uit de Iraanse hoofdstad Teheran gevlucht, meldt de VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR. Sinds afgelopen zaterdag voeren de VS en Israël bombardementen uit op Iran, dat met vergeldingsaanvallen reageert.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Sinds er opnieuw gevechten zijn uitgebroken tussen Israël en Hezbollah zijn in Libanon 72 mensen gedood en meer dan 83.000 ontheemd geraakt. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
2 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP) - Heel Irak kampt volgens het ministerie van Elektriciteit met een stroomstoring. De oorzaak wordt nog onderzocht, verklaarde het ministerie woensdag. Delen van het land liggen onder vuur sinds de oorlog tussen Israël, de VS en Iran afgelopen zaterdag uitbrak.
2 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - De premier van Qatar, Mohammed bin Abdul Rahman al-Thani, beschuldigt Iran ervan "zijn buren te schaden en hen mee te slepen in een oorlog die niet de hunne is". Dat zei de premier in een telefoongesprek met de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken, Abbas Araghchi. Qatar heeft sinds zaterdag meerdere Iraanse drones en raketten onderschept. Het gesprek was het eerste contact op hoog niveau sinds de aanvallen begonnen.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Rusland gaat twee krijgsgevangenen vrijlaten die zowel de Hongaarse als de Oekraïense nationaliteit hebben. Dat zei president Poetin woensdag na een ontmoeting met de Hongaarse minister van Buitenlandse Zaken in Moskou.
3 uur geleden