Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Iran plant mogelijk raketaanval op Israël, zegt bron Witte Huis

Iran plant mogelijk raketaanval op Israël, zegt bron Witte Huis

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Iran zou op het punt staan een raketaanval uit te voeren op Israël. De Verenigde Staten hebben signalen ontvangen dat het land een aanval voorbereidt die spoedig zou kunnen plaatsvinden, meldt een ingewijde van het Witte Huis.

Volgens de bron bereiden de VS zich voor om Israël tegen de aanval te verdedigen. Hij waarschuwt ook dat een directe aanval van Iran op Israël "ernstige gevolgen" zal hebben voor Iran.

De Iraanse aanval kan mogelijk even groot of zelfs groter zijn dan die van april, stelt een andere ingewijde. Toen lanceerde Iran honderden drones en raketten als reactie op een Israëlische aanval in Syrië waarbij meerdere topcommandanten van de Iraanse Revolutionaire Garde waren omgekomen. De bron voegt wel toe dat het lastig is om op basis van de huidige bevindingen het met veel zekerheid te kunnen zeggen.

Axios

Nieuwssite Axios meldt dat Iran wil aanvallen met ballistische raketten, die Israël binnen 12 minuten kunnen bereiken, en niet zozeer met drones of kruisraketten. Van die laatste twee zijn de meeste de vorige keer door Israël en zijn bondgenoten uit de lucht geschoten. Ook meldt een Israëlische bron aan Axios dat de aanval binnen enkele uren kan plaatsvinden.

Een woordvoerder van de Israëlische strijdkrachten laat weten nog geen dergelijke dreiging vanuit Iran te hebben waargenomen. Volgens hem is de Israëlische luchtverdediging voorbereid op iedere aanval van Iran.

De Amerikaanse ambassade heeft alle Amerikaanse overheidsmedewerkers en hun familieleden in Israël en de Palestijnse gebieden opgedragen een schuilplek te zoeken. In het bericht van de ambassade wordt niet gesproken over een mogelijke Iraanse aanval, maar wel gewaarschuwd voor onder meer raketbeschietingen in het algemeen.

Meer uit Buitenland

Epstein-dossier: FBI negeerde in 1996 klacht over kinderporno

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een vrouw die in de jaren negentig voor Jeffrey Epstein werkte, diende in 1996 een klacht in bij de FBI over zijn interesse in kinderporno. De FBI deed er niets mee. Dat blijkt uit het recent vrijgegeven dossier over de in 2019 overleden Amerikaanse zedendelinquent. Justitie had Epstein destijds al zo'n tien jaar op de korrel.

34 minuten geleden
17 jaar voor Pakistaanse oud-premier Khan en zijn vrouw om fraude

ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Pakistaanse oud-premier Imran Khan en zijn vrouw Bushra Bibi zijn elk veroordeeld tot zeventien jaar gevangenisstraf in verband met de aankoop van luxe staatsgeschenken tegen een te lage prijs. Dat melden de rechtbank en de advocaten van Khan.

1 uur geleden
Tienduizenden aanwezigen bij uitvaart studentenleider Bangladesh

DHAKA (ANP/RTR) - Tienduizenden mensen woonden zaterdag de uitvaart bij van de vermoorde Bengalese studentenleider en verkiezingskandidaat Sharif Osman Hadi. Hij werd vorige week door gemaskerde aanvallers in zijn hoofd geschoten terwijl hij zijn verkiezingscampagne aftrapte. Zijn dood zes dagen later leidde tot gewelddadige protesten in het land.

1 uur geleden
Oekraïne meldt aanval op boorplatform en schip in Kaspische Zee

KYIV (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Oekraïne zegt een aanval te hebben uitgevoerd op een Russisch boorplatform en een militair patrouilleschip in de Kaspische Zee. Volgens het land maakt het deel uit van een reeks aanvallen in het gebied, maar het is de eerste die officieel door de Oekraïense krijgsmacht is erkend.

3 uur geleden
Russische gezant onderweg naar Miami voor Oekraïne-gesprekken

MIAMI (ANP/AFP) - De Russische gezant Kirill Dmitriev is onderweg naar het Amerikaanse Miami om deel te nemen aan gesprekken over het beëindigen van de oorlog in Oekraïne, meldt hij op X.

3 uur geleden
Politici VS kritisch na vrijgave deel Epstein-documenten

WASHINGTON (ANP/RTR) - Zowel Democratische als Republikeinse politici zijn kritisch nadat de Amerikaanse overheid slechts een deel van de Epstein-documenten heeft vrijgegeven. Tot nu toe zijn rond de 300.000 pagina's openbaar gemaakt. Het Congres gaf vorige maand opdracht alle documenten vrij te geven, met 19 december als deadline.

4 uur geleden
Meerdere doden bij Amerikaanse aanvallen op IS in Syrië

DAMASCUS (ANP/AFP) - Bij grootschalige Amerikaanse luchtaanvallen op terreurgroep Islamitische Staat (IS) in Syrië zijn zeker vijf doden gevallen, meldt het Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten. De Verenigde Staten voerden de aanvallen vrijdag uit als vergelding, nadat drie Amerikanen om het leven waren gekomen bij een aanslag in de Syrische stad Palmyra vorige week.

5 uur geleden